Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 05 Грудня 2017р.

Нагадуємо, що 21.05.2015 набув чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів).

Відповідно до пункту 1 статті 4 Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму на всій території України заборонено.

Заявлені на реєстрацію позначення, які суперечать вимогам Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів, не можуть одержати правову охорону як знаки для товарів і послуг на підставі пунктів 1 і 2 статті 5 та пункту 5 статті 6 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Зображення таких позначень не публікуються.

Абзацом другим пункту 3 статті 7 Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів встановлено, що власники знаків для товарів і послуг, які на день набрання чинності цим Законом містять символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язані привести такі знаки для товарів і послуг у відповідність із цим Законом.

Отже, обов’язок щодо приведення зареєстрованих знаків для товарів і послуг у відповідність до Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів покладено на власників свідоцтв. Вони зобов’язані припинити використання таких знаків.

(с)iii.ua