Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Реєстрація авторського права в Україні може збільшитись вшестеро12 Березня 2018р.

Збільшити збори за внесення змін до Держреєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір в шість разів – до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб-заявників (51 грн) і до шести (102 грн) – для юросіб-заявників, пропонує Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Згідно з проектом постанови Кабінету міністрів, також збільшуються збори за підготовку до державної реєстрації авторського права – в 3,2-4,6 рази, за внесення з ініціативи заявника змін і доповнень до заявки – в 6 разів, за видачу дубліката свідоцтва – в 23 рази для фізосіб і в 15 разів для юросіб.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що в 2016 році за державну реєстрацію прав автора на твір до державного бюджету було зараховано 503,5 тис. грн, а за перше півріччя 2017 – 211,5 тис. грн.

У разі збільшення зборів за державну реєстрацію авторських прав, МЕРТ очікує збільшення підсумкової суми зборів в річному еквіваленті до 2,1 млн грн.

При цьому в міністерстві підкреслюють, що згідно зі світовим досвідом індексація розмірів зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, повинна здійснюватися в середньому кожні два-три роки, тоді як в Україні останній раз вони були встановлені в 2001 році.

Як повідомлялося, раніше Україна знову потрапила в список самих піратських країн світу (Priority Watch List), який склав Міжнародний альянс інтелектуальної власності. Високий рівень крадіжок інтелектуальної власності завдає серйозної економічної шкоди, вважає альянс, а тому запропонував Торговій палаті США ввести проти нашої країни санкції.

(c) Сегодня.ua