| - Головна»
- Наука»
- Науково-дослідні інститути»
- Інститут регіоналістики
Інститут регіоналістики
Місія:
актуалізація, генерування та популяризація знань та інновацій у галузі регіоналістики та просторового розвитку економіки, реалізація на регіональному, національному й глобальному рівнях ідеї сталого розвитку.
Мета:
проведення фундаментальних та прикладних міждисциплінарних досліджень, які синтезують просторовий підхід до соціально-економічних, природно-екологічних, міжнародних інтеграційних, історичних, культурних та інших аспектів регіонального розвитку.
Основні напрями наукової діяльності Інституту
-
Фундаментальні і прикладні міждисциплінарні дослідження соціально-економічних, природно-екологічних, міжнародних інтеграційних, історичних, культурних та інших аспектів регіонального розвитку,наукових засад державної регіональної політики та регіонального управління як важливих передумов модернізації соціо-еколого-економічного розвитку регіонів.
-
Комплексне дослідження з метою виявлення регіонально-секторальних тенденцій розвитку та функціонування просторових соціо-еколого-економічних систем у сучасних умовах інтеграції України у світовий та зокрема євроінтеграційний економічний простір.
-
Науково-практичні дослідження у сфері генерування і поширення нових знань з просторового розвитку та планування, регіональної політики, створення та застосування сучасних управлінських технологій та інструментів, які забезпечуватимуть підвищення конкурентоспроможності регіонів України у світовому економічному просторі.
-
Науково-практичні дослідження сучасного стану інноваційно-інвестиційного потенціалу регіонів України, їх зовнішньоекономічної діяльності та участі в різних формах транскордонного співробітництва з метою створення консалтингових продуктів, які забезпечуватимуть ефективність розвитку регіонів.
-
Науково-практичні дослідження у сфері ефективної участі суб'єктів господарювання в регіональному економічному просторі України, формування сприятливого інституційного середовища для розвитку регіональних та локальних соціо-еколого-економічних систем, розроблення комплексних та цільових програм розвитку регіонів різного адміністративно-територіального рангу.
-
Розроблення методології удосконалення адміністративно-територіального поділу України з метою посилення економіко-просторової раціональності та ефективності механізмів управління в регіональних та локальних соціо-еколого-економічних системах.
-
Комплексне наукове обґрунтування напрямів професіоналізації сфери регіонального управління та місцевого самоврядування в Україні, розроблення професійних компетенцій, навчальних програм підготовки та програм сертифікації фахівців у сфері регіонального управління та місцевого самоврядування.
-
Розроблення та впровадження нових форм партнерства академічних закладів, органів регіонального управління та місцевого самоврядування для проведення фундаментальних та емпіричних досліджень у галузі регіоналістики, формування основних засад регіональної політики, напрямів та механізмів трансферту продуктів інтелектуальної власності для забезпечення структурних та системних змін в економіці.
Основні напрями науково-освітньої діяльності Інституту
-
Використання результатів наукової діяльності Інституту в підготовці фахівців у галузі знань «Економіка і підприємництво», залучення студентів, аспірантів та викладачів Університету до участі в дослідницьких і консалтингових проектах.
-
Сприяння у поглибленні взаємозв'язку наукової діяльності з навчальним процесом шляхом активного використання наукових і методичних розробок співробітників Інституту в науково-педагогічній діяльності викладачів Університету.
-
Забезпечення участі студентів, аспірантів і здобувачів наукових ступенів під керівництвом співробітників Інституту в наукових дослідженнях.
-
Створення в Інституті умов для залучення талановитої молоді до наукової діяльності, зокрема, забезпечення участі студентів у роботі студентської науково-дослідницької лабораторії з регіоналістики та просторового розвитку економіки, проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з регіональної економіки, наукових студентських конференцій; організація та проведення наукових заходів для студентів (конференцій, семінарів, круглих столів, конкурсів наукових робіт, регіональних турнірів тощо).
-
Створення навчально-методичного інструментарію задоволення пізнавальних інтересів і вподобань студентів; вивчення та впровадження в навчальний процес інновацій та новітніх технологій.
-
Участь у розробленні навчальних програм за новими навчальними дисциплінами (науками), удосконаленні чинних програм навчальних дисциплін (наук) за напрямом діяльності Інституту, у тому числі з дистанційного навчання та програм відкритої освіти.
-
Використання платформ асоціацій регіональних досліджень та залучення учених з установ Національної академії наук України, професорсько-викладацького корпусу профільних кафедр провідних вітчизняних та зарубіжних ВНЗ для проведення спільних дослідницьких проектів, організації навчальних заходів, поглиблення професійної підготовки бакалаврів та магістрів з економіки для їх подальшої професійної сертифікації, проведення досліджень й створення науково-навчальних центрів.
-
Розроблення та запровадження нових інноваційних освітніх продуктів (вебінарів, відео-курсів, ділових ігор, міні-кейсів, ситуаційних вправ, індивідуальних та творчих завдань) з метою надання відповідних послуг студентам, аспірантам, установам з підготовки та перепідготовки кадрів, закладам підвищення кваліфікації, а також іншим стороннім організаціям.
-
Участь в організації стажування студентів, аспірантів і молодих учених у провідних університетах і наукових центрах України та світу.
-
Проведення інших науково-освітніх заходів у межах чинного законодавства України.
Основні напрями науково-організаційної діяльності Інституту
-
Координація та співробітництво з іншими організаціями як в Україні, так і за кордоном, для розв’язання комплексних наукових проблем удосконалення регіонального та локального розвитку соціо-еколого-економічних систем, просторового планування, регіонального управління та місцевого самоврядування.
-
Проведення досліджень спільно з іншими установами як в Україні, так і за її межами, на підставі договорів.
-
Залучення коштів вітчизняних, зарубіжних і міжнародних фондів для виконання досліджень, підготовки і підвищення кваліфікації кадрів, забезпечення сучасним інформаційним обладнанням тощо.
-
Надання науково-практичної, консультаційної та іншої допомоги центральним, регіональним і місцевим органам влади, інститутам, установам і організаціям, іншим юридичним і фізичним особам з питань розроблення та впровадження комплексних та цільових програм розвитку регіонів різного адміністративно-територіального рангу й/або експертиза (консалтингові послуги), тренінгів з регіонального управління та місцевого самоврядування.
-
Дослідні і проектні роботи за напрямами, визначеними державними установами, виконання консалтингових проектів для державних, комунальних і комерційних організацій.
-
Організація та проведення наукових, науково-практичних та навчальних семінарів, нарад, конференцій, симпозіумів, круглих столів, у тому числі й міжнародних, за напрямами діяльності Інституту.
-
Взаємний обмін досвідом науковців і фахівців з наукових та інших організацій і установ України та зарубіжних країн, організація відрядження працівників Інституту за кордон та приймання іноземних фахівців.
-
Підготовка до видання колективних та індивідуальних монографій, підручників, навчальних посібників, інших наукових робіт за проблематикою Інституту.
-
Проведення наукових експертиз, інформаційної, консультаційної роботи та надання інших послуг за проблематикою Інституту.
-
Ведення авторського нагляду за використанням розробок Інституту.
Положення про Інститут регіоналістики
Остання редакція: 07.05.20 |