Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Засідання круглого столу: Міжнародна дискусія «Gender in Academia: Status Quo» Київ, 201821 Лютого 2018р.

Відбулась міжнародна дискусія за круглим столом на тему “Gender in Academia: Status Quo“ за участі групи «Ґендерна ініціатива для університетів та суспільства» (“Gender Initiative for Universities and Society“ (GENIUS) у рамках двосторонньої співпраці КНЕУ та Університету м. Констанц (Німеччина).  

Організаторами сучасної дискусії англійською мовою із широким залученням новітніх засобів комунікації виступили група GENIUS, Міжнародний центр академічної мобільності КНЕУ, Всеукраїнська громадська організація «Поруч» та учасники проекту «Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні» («ҐОБ»). Захід фінансово  підтримав уряд Швеції. 

В обговоренні важливих питань пошуку шляхів наближення вищої школи до найвищих світових стандартів шляхом оптимального використання наукового й лідерського потенціалу жінок взяли участь представники академічного сектору від Університетів м. Констанц (Німеччина), New Vision University (Грузія), Азербайджанського державного економічного університету, Університету Мальмйо (Швеція), Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова та Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана. Цінні практичні зауваження прозвучали з вуст депутатів Верховної Ради України, представників Посольства Німеччини, ВГО «Поруч» та учасників проекту «ҐОБ». Народний депутат Сергій Лещенко підкреслив зацікавленість суспільства у більш активній участі жінок у прийнятті рішень на всіх щаблях влади, голова Вченої ради університету «New Vision» проф. Давід Кереселідзе висловився за справедливу оцінку внеску кожного науковця незалежно від статі, керівник управління із забезпечення рівних можливостей університету Констанц Маріон Вйолькі поділилася досвідом подолання ґендерної нерівності у німецькому академічному середовищі, лідер команди проекту «ҐОБ» Майя Босніч звернула увагу на стратегічну необхідність урахування ґендерного фактору під час розподілу фінансування, а виконавчий директор ВГО «Поруч», доцент Марія Тищенко розповіла про участь жінок у громадській та просвітницькій активності на східних територіях, постраждалих від воєнного конфлікту. 

Родзинкою обговорення стала доповідь єдиної жінки-декана КНЕУ, очільниці факультету управління персоналом, соціології і психології, д.ек.н. Світлани Цимбалюк, яка презентувала досить несподівані  результати опитування науково-викладацького складу КНЕУ щодо умов професійного розвитку особистості в академічному середовищі з точки зору ґендерної політики. Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків проф. В.І. Чужиков підтримав міжнародну ґендерну ініціативу й наголосив на важливості впровадження сучасних світових підходів для розвитку євроінтеграційних процесів в академічному середовищі.