Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

КНЕУ – один з 50 засновників Академічної Мережі університетів Чорного моря та Східного Середземномор'я (BSEMAN)30 Травня 2018р.

КНЕУ – один з 50 засновників Академічної Мережі університетів Чорного моря та Східного Середземномор'я (BSEMAN)

26 травня 2018 року в історичній будівлі факультету філософії Університету Арістотеля у м. Салоніки (Греція) відбулася засновницька конференція Академічної Мережі університетів Чорного моря та Східного Середземномор'я. Ректори та делегації з університетів зазначеного регіону підписали Меморандум про взаєморозуміння у створенні нової академічної дослідницької мережі.

КНЕУ був представлений проректором з міжнародних зв’язків проф., д.е.н. Віктором Чужиковим та директором Центру міжнародної академічної мобільності, к.ю.н. Євгенією Коломієць-Людвіг. Як відзначалося у вітальній промові представників КНЕУ, глибоко символічним є формування нової моделі співробітництва саме у Греції, на батьківщині Великого вченого.

BSEMAN - це об’єднання більш ніж 50 університетів зазначеного регіону, спрямоване, як зазначено у Меморандумі, на посилення співробітництва зі «створення у регіоні мирного, партнерського, креативного, соціального та природньо-стабільного майбутнього без жодної дискримінації через расову та етнічну належність, національність, релігію, стать, вік фізичні або розумові можливості та сімейний статус».

Головною метою університетів - учасників BSEMAN є співробітництво в освітній, науковій та соціально-економічній сферах. Це є основою для академічного та наукового обміну студентами й викладачами, а також для дослідницьких й підприємницьких ініціатив, які можуть мати позитивний вплив для країн-учасниць.

Вважаючи створення дослідницьких мереж важливим фактором розвитку сучасної вищої освіти, її конкурентоспроможності та перспективності, КНЕУ запропонував наступні пріоритетні напрями співпраці для учасників Академічної Мережі університетів Чорного моря та Східного Середземномор'я:

1.   співробітництво в межах усіх економічних наук з фокусуванням на дослідженнях в сфері проблем діджиталізації, креативізації, медіа, інноватизації, регулювання трудової міграції, фінансів, менеджменту;

2.   розвиток співробітництва в сфері ІТ, міжнародного права, сучасних психолого-педагогічних і соціальних досліджень;

3. спільна підготовка докторів філософії і докторів наук, спільні публікації, розширення редколегії журналів, що випускаються університетами-партнерами за рахунок включення нових учасників мережі. Розвиток міжнародної академічної мобільності.