Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Цифровізація – провідний тренд сучасності17 Жовтня 2019р.

 Два дня поспіль, 17 та 18 жовтня, у КНЕУ відбувається ІІ Національна науково-методична конференція «Цифрова економіка».
Провідні науковці, фахівці та експерти працюють за напрямами: машинне навчання та Big Data аналітика; системи штучного інтелекту в економіці; цифрові трансформації в економіці та державному управлінні; електронна освіта; безпека цифрової економіки; кількісні методи в економіці; розвиток суспільства в контексті цифровізації економіки.
Конференцію відкрив к.е.н. доцент, директор навчально-наукового інституту «Інститут інформаційних технологій в економіці» С. С. Ващаєв.
«Цифровізація несе революційні зміни, - наголосив у вітальному слові д.е.н., професор, ректор КНЕУ Д.Г. Лук’яненко. – В нашому університеті впроваджуються нові спеціальності, програми. Практична модель цифрового університету включає й таке поняття як культура. Адже штучний інтелект може змінити людину. Є окремі ризики, так, скажімо, розробка роботів людиноподібними».
«Цифровізація змінює співвідношення матеріального та ідеального, суб’єктно-об’єктних відносин, - зазначив д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України, заступник директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» А.А. Гриценко. – Соціальна мережа почала визначати напрям думок людини».
Маніпулюють свідомістю також за допомогою SМS. «Споживачеві товарів чи продуктів найкраще відправляти SМS у четвер, близько 17 години , а утриматися від цього варто о 12 годині в будь-який робочий день тижня», - поділився результатами досліджень керівник напряму діджиталізації у комерції та маркетингу «МХП» «Цифрові технології в управлінні агрохолдингом» К. Є. Вербато.
Експерт із соціальних питань (Мінсоцполітики, Світовий банк) А.А. Клименко розповів про осучаснення автоматизації соціальних виплат і контролю за їх здійсненням. «За результатами перевірок, виявлені сотні людей, які, отримуючи субсидії, відпочивають на престижних курортах; «чорнобильці» , які до аварії на ЧАЕС 1986 року не мали ніякого відношення».
Проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ А.М. Колот виступив з доповіддю «Праця 4.0: майбутнє, яке вже настало». «Лише тоді ми досягнемо стійкого розвитку, коли на перше місце поставимо цінності. Причому індикаторами оцінки має бути не «чорне» та «біле», а розбір першопричин, прогнозування наслідків, - вважає професор. - Світ зазнав карколомних змін, відбувається злиття віртуального і реального. І ми маємо навчитися сприймати світ по-новому, формувати економічне мислення відповідно до вимог часу».
Масштабна конференція охоплює біля сотні виступів. Доповідачі розповідають, як ефективно впровадити цифрові технологій в секторах промисловості, бізнесі та державному управлінні для забезпечення сталого національного розвитку, зростання обсягів виробництва та підвищення рівня життя.

 

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ВСЗ Лариса Гуторова
Фахівець з комунікацій I категорії ВСЗ Анастасія Рогачова (фото)