Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2006 рік

 
«Економічний механізм регулювання пропозиції пшениці в Україні» 
 

Гладиш Роман Олександрович
Дата захисту: 31.03.2006
Науковий керівник: д.е.н., професор Кваша Сергій Миколайович

У дисертаційній роботі досліджено теоретичні, методичні, організаційно-економічні і прикладні аспекти регулювання пропозиції пшениці в Україні. Розглянуто економічний механізм сучасного держаного регулювання ринку пшениці, досліджено вплив передбачених новим законом “Про державну підтримку сільського господарства України” інструментів державного регулювання на стан та тенденції розвитку ринку пшениці в Україні. На основі положень мікроекономічної теорії та зібраних статистичних даних розроблено економіко-математичну модель ринку пшениці. Запропонована власна методика моделювання кривої пропозиції на основі даних про розподіл обсягів валового виробництва за ознакою собівартості. Для оцінки економічних наслідків від застосування інструментів регулювання використана теорія надлишків виробників та споживачів, які були розраховані за допомогою операції інтегрування знайдених функцій попиту та пропозиції.

Автореферат

 
«Прогнозування та державне регулювання промислового розвитку регіону (на прикладі Київської області)»
 

Олешко Анна Анатоліївна
Дата захисту: 31.03.2006
Науковий керівник: к.е.н., доцент Стеценко Тетяна Олегівна

Дисертаційне дослідження присвячено розробці науково-методичних положень прогнозування та державного регулювання промислового розвитку на регіональному рівні. Визначено парадигму регіонального розвитку промисловості, що ґрунтується на використанні переважно ендогенних чинників розвитку та обґрунтовано ефективність її застосування в Україні. Розроблено методичні підходи до передпрогнозного аналізу та прогнозування промисловості на основі програмно-цільового методу управління та апробовано їх при здійсненні середньострокового прогнозу промисловості регіону. Запропоновано інструментарій державного регулювання, спрямований на прискорення промислового розвитку регіону, та дані практичні рекомендації щодо його застосування. Обґрунтовано ефективність створення регіональних науково-промислових парків в рамках державної інноваційно-інвестиційної політики.

Автореферат

 
«Прогнозування монетарних показників в системі державного регулювання економікою»
 

Грабовський Олексій Михайлович
Дата захисту: 23.06.2006
Науковий керівник: к.е.н., доцент Пухтаєвич Галина Олексіївна

Дисертація присвячена розробці теоретико-методологічних засад прогнозування монетарних показників. Уточнюється соціально-економічна природа монетарного прогнозування, яке може стати дієвим інструментом у системі державного регулювання економіки. Аналізується світовий і вітчизняний досвід монетарного регулювання економіки, досліджуються тенденції зміни монетарних показників в Україні. Окреслюються сучасні пріоритети монетарного прогнозування в Україні, керуючись якими удосконалено методичні підходи до монетарного прогнозування. Визначаються вихідні передумови для монетарного прогнозування в перехідній економіці, що створюються діючою системою державного регулювання. Для сфери прогнозування монетарних показників вноситься пропозиція щодо впровадження так званого імітаційного моделювання. Розроблено алгоритм монетарного прогнозу на основі побудови економетричної моделі. Запропоновано шляхи підвищення якості прогнозів у монетарній сфері. Використовуючи методологію імітаційного моделювання, в роботі побудовано і апробовано ряд динамічних моделей монетарних показників, на основі яких зроблено їх прогноз на ретроспективу (2005 р.) та на 2006 р.

Автореферат

 
«Державне регулювання доходів населення в Україні»
 

Федірко Наталія Вікторівна
Дата захисту: 14.09.2006
Науковий керівник: к.е.н., доцент Тітьонко Олександр Миколайович

Дисертацію присвячено дослідженню методологічних аспектів формування та регулювання доходів населення, відшуканню шляхів забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінці можливої динаміки показників соціальної сфери на основі розробленої прогнозної моделі. Розглядаються наукові підходи до необхідності та напрямків державного регулювання доходів населення. Визначено сутність та класифікацію доходів населення з позиції розширеної їх концепції. Досліджено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на основі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми та особливі критерії їх використання. В дисертації здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення в Україні та виділено основні етапи становлення його механізму в умовах ринкових перетворень. На основі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори та обґрунтовано тенденційні зміни основних соціальних пропорцій. Дана характеристика впливу економічної політики держави, та політики доходів зокрема, на диференціацію населення за рівнем доходів та ступінь майнового розшарування українського суспільства, визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на основі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних та вторинних доходів, податків та споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

Автореферат