Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2015 рік

 
«Моделювання мотивації персоналу стосовно інноваційної діяльності (на прикладі ВНЗ)»
 

Кмитюк Тетяна Леонідівна 
Дата захисту: 30.03.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Вітлінський Вальдемар Володимирович

Дисертація присвячена вдосконаленню системи оцінювання професійної інноваційної діяльності науково-педагогічного персоналу ВНЗ України та нових математичних моделей і методів мотивації та оцінювання обсягів (структури) їх матеріального стимулювання. У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення наукової задачі з моделювання мотивації персоналу стосовно інноваційної діяльності (на прикладі ВНЗ). Враховуючи особливості професійної інноваційної діяльності науково-педагогічних працівників ВНЗ, в дослідженні запропоновано концептальні положення, узагальнену схему та відповідний інструментарій для формування системи рейтингового оцінювання на підґрунті виокремлення низки ключових деталізованих показників оцінювання інноваційної професійної діяльності НПП ВНЗ. На підставі значень інтегрального показника оцінювання інноваційної професійної діяльності НПП ВНЗ, здійснено рейтингування та розроблено математичні моделі і методи щодо оцінювання обсягів стимулювання НПП ВНЗ. Побудовано автоматизовану інформаційну система для оцінювання значень інтегрального показника НПП всередині кафедри чи факультету, а також ВНЗ в цілому. Також визначено обсяги матеріального заохочення НПП ВНЗ в якості надбавок, доплат, які корелюються з відповідними значеннями інтегральних показників НПП ВНЗ (факультету, кафедри). З метою адекватного матеріального стимулювання НПП ВНЗ (факультету, кафедри) запропоновано встановити заохочення (доплати, надбавки) за активну інноваційну професійну діяльність НПП, виходячи з наявного обсягу преміального фонду.

Автореферат

 
«Моделі та інформаційні технології управління підприємствами залізничного транспорту на основі збалансованої системи показників»
 

Науменко Ірина Віталіївна
Дата захисту: 28.09.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Сендзюк Мирон Ананійович

Дисертація присвячена узагальненню та подальшому розвитку теоретичних засад управління вагонобудівними та вагоноремонтними підприємствами залізничного транспорту на підставі моделювання і розроблення інформаційних технологій із використанням збалансованої системи показників. В основу теоретичних і прикладних розроблень покладено дослідження застосування збалансованої системи показників на вагонобудівних і вагоноремонтних підприємствах, а також процес аналізу ЗСП, що містить опис загальних процедур її створення. Сформульовано концептуальні положення управління цими підприємствами залізничного транспорту на базі ЗСП, реалізація яких спрямована на здійснення технології підтримки вимірювання, оцінювання і контролю на рівні оперативного та стратегічного управління підприємством. Модифіковано метод прогнозування обсягів продажу продукції вагонобудівними та вагоноремонтними підприємствами з використанням поліноміального тренду та коефіцієнта сезонності. Запропоновано інформаційно-аналітичну систему оперативного управління виробництвом на основі OLTP і стратегічного управління підприємством із застосуванням OLAP.

 

Автореферат

 
«Агентно-орієнтоване моделювання інвестиційної діяльності банків на фондовому ринку»
 

Примостка Андрій Олександрович 
Дата захисту: 10.12.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Гужва Володимир Михайлович

Дисертацію присвячено удосконаленню теоретичних засад агентно-орієнтованого підходу до моделювання інвестиційної діяльності на фондовому ринку та розробленню практичних рекомендацій щодо побудови мультиагентної системи управління фінансовими потоками банку. У дисертаційній роботі розроблено концепцію моделювання інвестиційної діяльності банків на фондовому ринку, яка ґрунтується на засадах агентно-орієнтованого підходу як окремого напряму імітаційного моделювання. Модифіковано агентно-орієнтовану модель штучного фондового ринку та здійснено її комп’ютерну реалізацію для вітчизняного ринку. Розроблено мультиагентну систему управління фінансовими потоками банку (МАС), архітектура якої складається з сукупності блоків, модулів та автономних програмних агентів, та включає опис функцій агентів, взаємодію між агентами та деталізацію агентів прогнозування цінової динаміки і трендів фондового ринку. Запропонований підхід дає можливість формувати інвестиційну стратегію банку з урахуванням результатів прогнозування параметрів фондового ринку та у взаємозв’язку із загальним процесом управління фінансами банку.

 

Автореферат

 

Остання редакція: 25.11.19