Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2005 рік

 

 
«Математичне моделювання реального інвестування в умовах трансформаційної економіки України»
 

Шмиголь Надія Миколаївна 
Дата захисту: 17.01.2005
Науковий керівник: к.е.н., доцент Кельдер Таїсія Леопольдівна

Дисертація присвячена розробці економіко-математичних моделей стосовно підвищення ефективності інвестиційної стратегії суб’єкта реального інвестування. У роботі запропонована концептуальна схема вирішення узагальненої задачі реального інвестування в умовах трансформаційної економіки України, розроблена структурно-функціональна модель задачі реального інвестування, яка містить підзадачі: ранжування потенційних об‘єктів інвестування залежно від пріоритетів стратегічного інвестора; визначення раціональної структури капіталу та максимізації функціоналу фінансового результату відповідно до вибраного об‘єкта інвестування; управління інвестиційною програмою. Удосконалено методику визначення пріоритетності об’єктів інвестування, що відповідає наявній інформації та суб‘єктивного ставлення стратегічного інвестора до пріоритетів щодо вибору об‘єкту інвестування (кількісно вимірювану рейтингову оцінку) і яка інтегрує відомі рейтингові моделі. Дістали подальшого розвитку економіко-математичні моделі, що дозволяють оптимізувати функціонування об’єкта інвестування та визначити раціональну структуру капіталу при реалізації інвестиційної програми. Побудовано інформаційно-аналітичну систему підтримки прийняття рішень, за допомогою якої на практиці здійснено застосування концепції та відповідних алгоритмів, що реалізують процес прийняття рішення щодо реального інвестування. Представлені результати апробації доводять економічну ефективність комплексної системи підтримки прийняття інвестиційних рішень.

Автореферат

 
«Моделі та методи інформаційного інжинірингу підприємства»
 

Кірільєвніна Олена Олександрівна
Дата захисту: 16.05.2005
Науковий керівник: 

 

Автореферат

 
«Моделювання процесів оцінки інвестиційних проектів в електро-енергетичній галузі України»
 

Кубрушко Юрій Олександрович
Дата захисту: 09.06.2005
Науковий керівник: д.е.н., професор Галіцин Володимир Костянтинович

Дисертація присвячена розробці концепції, моделей і методів щодо підвищення ефективності реалізації інвестиційних проектів в електроенергетиці. Наведена оцінка сучасного стану та характеристика особливостей функціонування електроенергетичної галузі України. Визначені особливості фінансових та інвестиційних процесів в галузі. Виконаний аналіз сучасного стану моделювання процесів обгрунтування та оцінки ефективності інвестиційних проектів. Здійснено подальший розвиток науково-методичних засад інвестиційної діяльності та теоретичних основ моделювання процесів оцінки інвестиційних проектів. Сформульована концепція побудови системи моделей оцінки інвестиційних проектів та їх фінансового забезпечення. Удосконалені методи оцінки окремих інвестиційних рішень на основі врахування умов невизначеності та ризику, забезпечення стійкості рішень, а також динамічні методи оцінки інвестиційних проектів. Створена система моделей синхронної оптимізації програмних інвестиційних рішень з врахуванням основних сфер діяльності інвестиційного об’єкта. Розроблена багатоетапна модель гнучкого інвестиційного планування в умовах невизначеності зовнішнього середовища. Побудовані моделі прогнозування основних показників електроенергетичних інвестиційних проектів.

Автореферат

 
«Моделювання логістики безперервного виробництва»
 

Бережна Леся Віталіївна
Дата захисту: 27.06.2005
Науковий керівник: к.е.н., доцент Ситник Ніна Василівна

У роботі розроблено концептуальний підхід до побудови логістичної системи підприємства із безперервним циклом виробництва; досліджено логістичні аспекти безперервного виробництва та проблеми його вдосконалення; проаналізовано методологічну базу й засоби вирішення логістичних задач та визначено механізм моделювання матеріальних, інформаційних і фінансових потоків; створено інтегровану систему моделювання та керування логістичними процесами; вироблено загальний підхід щодо аналізу та моделювання потоків; обґрунтовано концептуальні засади та створено логістичну інформаційно-аналітичну систему, в межах якої розроблено загальну схему АРМ, описані інструментальні засоби та архітектура системи, змодельовано сховище даних та розроблені бізнес-запити й засоби інтелектуального аналізу даних. Основні результати дослідження знайшли практичне застосування при моделюванні логістичних процесів на підприємствах молочної промисловості та були використані в навчально-методичному забезпеченні вищого навчального закладу.

Автореферат

 
«Моделювання та багатовимірний аналіз ключових показників бізнесової діяльності суб’єктів господарювання»
 

Гончар Людмила Іванівна
Дата захисту: 12.09.2005
Науковий керівник: д.е.н., професор Ситник Віктор Федорович

У роботі досліджено, проаналізовано та розроблено спектр економіко-математичних моделей і методів з метою вибору оптимальних (раціональних) рішень в ефективному менеджменті: створена типологія моделювання бізнесових рішень; розроблені математичні моделі закритих бізнесових ситуацій (модель та СППР визначення точки беззбитковості, математична та імітаційна моделі випуску оптимального асортименту продукції). Дослідження та аналіз проблематики створення бізнесових рішень та їх підтримки дозволило запропонувати власні шляхи розробки методології багатовимірного індикативного аналізу на основі застосування багатовимірних кубів (сховищ) даних та інструментальних методів їх оброблення. Запропоновано авторську концептуальну модель процесу обробки гіперкубів даних засобами дейтамайнінгу. Отримала подальше узагальнення і розвиток ідея цільового лінійного програмування (яка практично невідома широкому загалу вітчизняних спеціалістів). Одержана низка нових науково обґрунтованих результатів, котрі в своїй сукупності вирішують наукову задачу підвищення ефективності бізнесових рішень на основі економіко-математичних методів та засобів інформаційної технології. Основні результати дослідження знайшли впровадження при проведенні багатовимірного індикативного аналізу (бізнес-інтелекту) бізнесової діяльності суб’єктів господарювання , а також були використанні у навчально-методичному забезпеченні вищих закладів освіти.

Автореферат

 
«Комплекс економіко-математичних моделей управління підприємством на засадах концепції левериджу»
 

Деркач Ірина Олександрівна
Дата захисту: 24.10.2005
Науковий керівник: д.е.н., професор Вітлінський Вальдемар Володимирович

Проаналізовано та синтезовано існуючі теорії та запропоновано нові методи вирішення задачі моделювання стратегічних рішень в умовах нестабільності економічного середовища за допомогою застосування концепції левериджу. Запропоновано та обґрунтовано необхідність введення категорії системного левериджу. Комплексна концепція побудови інструментарію та застосування левериджу дозволила отримати системну, інтегральну оцінку результатів діяльності підприємства і, як наслідок, якісно підвищила ефективність застосування цього апарату. Запропоновано та обґрунтовано введення категорії маркетингового левериджу та розроблено відповідні економіко-математичні моделі, що дозволяють покращити обґрунтованість, ефективність маркетингової політики підприємств. Побудовано комплекс економіко-математичних моделей на засадах системного левериджу щодо діяльності ВНЗ, які варто використовувати в якості систем прийняття управлінських рішень, що є актуальним на сучасному етапі розвитку трансформаційної економіки.

Автореферат

 
«Система моделей управління депозитним портфелем домогосподарства»
 

Гай Олександр Миколайович
Дата захисту: 24.10.2005
Науковий керівник: д.е.н., професор Вітлінський Вальдемар Володимирович

Дисертацію присвячено проблемам стимулювання організованих заощаджень населення у формі банківських депозитів. У роботі досліджено чинники, що впливають на рівень організованих заощаджень домогосподарств, розроблено багатокрокову процедуру формування та управління оптимальною структурою депозитного портфеля домогосподарства, побудовану на оптимальному співвідношенні доходності і ризикованості. Запропоновано концептуальні положення, алгоритм, оптимізаційні економіко-математичні моделі і відповідний програмний комплекс щодо формування та управління оптимальною структурою депозитного портфеля домогосподарства, що дає можливість визначити конкретні банки з певної множини для розміщення вільних коштів домогосподарства, враховуючи банківські рейтинги, ступінь ризику банкрутства банку та відсоткові ставки за депозитами.

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19