Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2009 рік

 

 
«Математичне моделювання управління запасами в ієрархічних системах (на прикладі торговельних мереж)»
 

Ткаліченко Сергій Володимирович  
Дата захисту: 12.02.2009
Науковий керівник: д.е.н., професор Вітлінський Вальдемар Володимирович

Робота присвячена оптимізації управління товарними запасами в торговельних мережах з урахуванням невизначеності. Обґрунтовано необхідність використання теорії активних систем у процесі побудови багаторівневих ієрархічних систем управління запасами. Запропоновано систему моделей оптимізації замовлення агентів з урахуванням їх економічної мотивації (стимулювання). Побудовано модель управління торговельними запасами на основі математичного апарату мереж Петрі, який адекватно описує паралельні процеси та причинно наслідкові зв’язки. Проаналізовано стан управління запасами діючої торговельної мережі та доведено ефективність запропонованих моделей та методик. На основі запропонованих методик, моделей та алгоритмів удосконалено інформаційну систему підприємства. Створено програмний модуль управління запасами з урахуванням стимулювання. Впровадження результатів дослідження дозволило покращити управління запасами та потоками заявок агентів, зменшило вплив асиметричної інформованості центру та агентів, прискорило та спростило процедуру розподілу наявних товарних запасів.

Автореферат

 
«Система моделей динаміки валютних курсів на основі інтегральних рівнянь»
 

Стрельченко Інна Іллівна 
Дата захисту: 27.02.2009
Науковий керівник: к. фіз.-матем. н., доцент Великоіваненко Галина Іванівна

Дисертація містить результати дослідження процесів формування курсів валют, що враховуються при виборі стратегії і тактики валютної політики банківських і фінансових установ, а також окремими гравцями на міжнародному валютному ринку. У дисертації розроблені концептуальні положення, методика аналізу, економіко-математичного моделювання та короткострокового прогнозування курсів валют під впливом попиту та пропозиції на зовнішньому і внутрішньому ринках. Проаналізовано існуючі підходи до моделювання валютних курсів. Доведено необхідність врахування впливу на курс валюти попиту та пропозиції. Обґрунтовано необхідність використання системного підходу до моделювання і прогнозування валютних курсів. Розроблено систему моделей динаміки валютних курсів на основі інтегральних рівнянь. Обґрунтовано необхідність використання кубічних ермітових сплайнів для регуляризації імпульсної характеристики. Розроблений циклічний алгоритм виділення ділянок стаціонарності валютного ринку на основі критерію інверсій. Розроблено відповідне програмне забезпечення.

Автореферат

 
«Система моделей адаптивного управління виробничим підприємством»
 

Головень Ольга Володимирівна 
Дата захисту: 20.03.2009
Науковий керівник: 

 

Автореферат

 
«Математичні моделі та методи оцінювання фінансового стану підприємства»
 

Рузакова Ольга Володимирівна 
Дата захисту: 12.06.2009
Науковий керівник: к.т.н., доцент Азарова Анжеліка Олексіївна

У дисертаційній роботі проаналізовано існуючі методи та моделі оцінювання фінансового стану підприємства. На такій основі розроблено уніфіковану класифікацію існуючих методів та моделей оцінки фінансового стану підприємства, складену за обґрунтованими критеріями, що дозволяє їх впорядкувати за різними ознаками поділу, прискорити пошук необхідного методу та уніфікувати різні підходи до її визначення. Побудовано математичну модель оцінювання фінансового стану підприємства з широким спектром функцій, яка дозволяє засобами ієрархічного підходу враховувати умови швидкоплинного зовнішнього та внутрішнього середовищ і здійснювати декомпозицію процесу оцінювання, що значно його спрощує та знижує собівартість. Розроблено метод оцінювання фінансового стану підприємства на базі математич¬ного апарату порогових елементів, засто¬су¬вання якого підвищує точність оцінювання фінансового стану суб’єктів господарювання різних галузей економіки; ідентифікує рівень ризику потенційного інвестора. Удосконалено метод оцінювання фінансового стану підприємства на базі математич¬ного апарату нечітких множин, застосування якого дозволяє покращити якість такого процесу та приймати рішення, не враховуючи усіх сполучень значень оцінювальних параметрів, що суттєво скорочує часові витрати на таку процедуру; крім того, уможливлює галузеву диференціацію оцінки господарюючих суб’єктів.

Автореферат

 
«Моделювання кризових явищ в діяльності страхових компаній України»
 

Грозава Кіра Савівна 
Дата захисту: 15.10.2009
Науковий керівник: д.е.н., професор Лук’яненко Ірина Григорівна

Дисертація присвячена розробці та застосуванню економіко-математичних моделей експрес-діагностики кризових явищ в діяльності страхових компаній України. У дисертаційній роботі запропоновано концептуальні положення проведення фінансової експрес-діагностики страхових компаній на основі формування груп ризику, що логічно поєднують статистичні та економіко-математичні методи, і спрямовані на завчасне виявлення кризових явищ у фінансовому стані страховиків. Побудовано комплекс дискримінантних та імовірнісних моделей експрес-оцінки фінансового стану страхових компаній, які дозволяють розподілити страхові компанії за групами ризиків, підвищити ступінь об’єктивності формування вагових коефіцієнтів при розрахунках інтегрального показника та визначити імовірність впливу основних факторів на наближення до кризового стану. Запропоновано систему показників для формування інтегрального показника фінансового стану страхових компаній, яка характеризується прозорістю, повнотою, доступністю, наявністю статистичної бази. Удосконалено метод інтервального використання інтегральних оцінок, який дозволяє знизити суб’єктивізм і оптимізувати процес прийняття рішень щодо наближеності страхової компаній до кризового стану.

Автореферат

 
«Моделювання функціонування та технологія створення віртуальних комп’ютерних систем в економіці»
 

Агутін Михайло Михайлович
Дата захисту: 30.10.2009
Науковий керівник: к.е.н., доцент Левченко Франко Андрійович

Дисертацію присвячено питанням розроблення теоретичних і методичних основ створення віртуальних комп’ютерних систем в економіці. Застосування математичного моделювання процесів функціонування та методів створення віртуальних комп’ютерних систем дозволяє значно підвищити ефективність інформаційного обслуговування економічних систем. Завдяки використанню методів моделювання систем масового обслуговування та алгоритму зваженого пріоритетного обслуговування завдань підвищується продуктивність та надійність інформаційних систем, а методи організації віртуальних локальних та приватних мереж дозволяють створювати нові форми інформаційної інфраструктури підприємств. У роботі проаналізовано методи створення віртуальних комп’ютерних систем на основі технологій віртуалізації компонентів та розроблено комплекс економіко-математичних моделей аналізу ефективності різних варіантів створення віртуальних комп’ютерних систем.

Автореферат

 
«Моделювання розвитку просторової структури ринку»
 

Лотоцька Мар'яна Ростиславівна
Дата захисту: 14.12.2009
Науковий керівник: д.е.н., професор Благун Іван Семенович

Дисертація містить результати дослідження розвитку просторової структури ринку засобами економіко-математичного моделювання. У роботі розроблено концепцію моделювання розвитку просторової структури ринку побудовану на моделях дифузії ринкового продукту, яка дає змогу знизити невизначеність на рівні структури та математичної формалізації, а також з прогнозувати тенденції розвитку окремих суб’єктів господарювання. На основі розробленої моделі дифузії ринкового продукту з урахуванням конкурентних чинників, процесів адаптації, субституції та стохастичних процесів розвитку просторової структури ринку здійснено прогноз загального обсягу реалізованої промислової продукції по регіонах України у короткостроковій перспективі. Розроблено моделі дослідження просторової структури ринку з використанням гравітаційних моделей, реалізація яких дозволяє визначити простори домінування окремих регіонів з урахуванням видатків споживачів. Проведено аналіз ефектів конкуренції, товарної структури, просторової структури та попиту як в системі окремих продуктів, так і в ринковій системі в цілому.

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19