27 квітня 2017 р. Відбулась ІV Міжнародна науково-практична конференція «Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи»29 Квітня 2017р.

27 квітня 2017 р. в ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» з ініціативи кафедри регіоналістики і туризму відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи»

Учасники конференції обговорили широке коло питань за основними науковими напрямками її роботи:
• Структурні трансформації економіки регіонів України: динаміка, суперечності, перспективи
• Нерівномірність економічного і соціального розвитку українських регіонів та шляхи її подолання
• Децентралізація управління регіональним розвитком
• Фінансовий простір регіонів
• Сталий розвиток територій
• Урбанізація економічного простору
• Розвиток сільських територій
• Регіональні туристичні дестинації

Зі вступним словом виступив ректор КНЕУ проф. Лук’яненко Дмитро Григорович, який також привітав учасників ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка», що проходив водночас із конференцією.
Пленарне засідання розпочалося з доповіді академіка  НАН України, завідувача кафедри регіоналістики і туризму Данилишина Богдана Михайловича на тему «Особливості державної регіональної політики в сучасних умовах України».

Науково-практичний характер роботи конференції було забезпечено участю в ній представників академічної спільноти, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Антимонопольного комітету України, Київської міської державної адміністрації, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи й інших органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.
З цікавою доповіддю на тему «Розвиток регіонів через децентралізацію та інвестиції. Моніторинг інвестиційної привабливості  регіонів» виступила Маркарова Оксана Сергіївна, Урядовий уповноважений з питань інвестицій, Перший заступник Міністра фінансів України.
Практичним аспектам забезпечення регіонального розвитку в Україні та реалізації реформи децентралізації присвятили свої виступи представники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування:
• «Шляхи активізації регіонального розвитку інструментарієм державної інвестиційної політики» - Демчук Андрій Васильович, Директор департаменту залучення інвестицій Міністерства економічного розвитку і торгівлі;
• «Сучасні механізми управління розумним розвитком міст» - Назаров Юрій Леонідович, директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City;
• "Залучення інвестицій за допомогою інструментарію Державної інноваційної фінансово-кредитної установи – запорука розвитку регіонів України" - Дубас Андрій Богданович, Заступник Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи;
• «Контроль державної допомоги – розумне  витрачання коштів та розвиток для регіонів України» - Чабанюк Оксана Іванівна, головний експерт відділу моніторингу державної допомоги Антимонопольного комітету України.
З презентацією результатів ґрунтовних наукових досліджень виступили вчені:
•  «Локалізація Європейського економічного простору» -  Чужиков Віктор Іванович, д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана;
• «Особливості регіонального розвитку в умовах децентралізації» - Романюк Сергій Андрійович, д.е.н., професор, Директор Інституту «Вища школа державного управління» Національної академії державного управління при Президентові України;
• «Проблеми формування інклюзивного розвитку регіонів України в умовах європейської інтеграції» - Жаліло Ярослав Анатолійович, д.е.н., с.н.с., провідний науковий співробітник ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України».
У рамках конференції проведено дискусійну панель «Актуалізація навчальної дисципліни «Регіональна економіка» із презентацією робочої навчальної програми курсу «Регіональна економіка» ДВНЗ «Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана» та обговоренням напрямів актуалізації змісту й методичних підходів до викладання цієї дисципліни. Учасники обговорили сучасний стан і напрями оновлення змісту навчальної програми дисципліни «Регіональна економіка», перспективи включення в курс дисципліни сучасних моделей регіонального розвитку в рамках Західної наукової традиції (Western Scientific Tradition), а також можливості застосування викладачем і студентами на практичних заняттях кількісних методів дослідження з використанням емпіричних даних Державної служби статистики та міжнародних баз статистичних даних із регіонального розвитку. Акцентовано увагу на інноваційних/креативних підходах викладача до формування у студента необхідних компетенцій на основі Excel-масивів типу Big Data, економетричних статистичних пакетів (кореляційний, регресійний аналіз, Scatterplots, кластерний аналіз, економіко-математичне моделювання процесів і явищ регіональної економіки), економіко-математичних розрахунків системи показників регіонального розвитку та їх аналізу, картографіного методу (ArcGIS, Mapinfo та ін.).
За результатами роботи конференції опубліковано тези доповідей учасників конференції.

Дякуємо всім учасникам конференції за цікаві доповіді та запрошуємо до подальшої співпраці!