Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2015 рік

 
«Статистичний аналіз співвідношення попиту та пропозиції робочої сили в Україні»
 

Ковалевський Юрій Анатолійович 
Дата захисту: 30.03.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Бараник Зоя Павлівна

Дисертаційна робота присвячена подальшому розвитку теоретичних та методологічних засад статистичного аналізу попиту та пропозиції робочої сили, оцінюванню їх співвідношення та диференціації в галузевому та регіональному аспектах. Удосконалено методологічні засади комплексного статистичного аналізу попиту та пропозиції робочої сили з позиції системності. Запропонована концептуальна схема поетапного дослідження їх співвідношення. Вдосконалено систему статистичних показників попиту та пропозиції робочої сили. Адаптовано методи багатовимірного групування щодо виокремлення однорідних територій за подібністю структури попиту та пропозиції робочої сили в різних видах економічної діяльності. Запропоновано методичний підхід щодо рейтингового оцінювання регіонів країни за показниками попиту та пропозиції робочої сили. Здійснено аналіз пропорційності розподілу попиту та пропозиції робочої сили стосовно економічно активного населення. Адаптовано методи прогнозування щодо визначення співвідношення попиту та пропозиції робочої сили в регіональному розрізі з метою задоволення перспективних потреб економіки регіонів в кваліфікованих кадрах і подоланню невідповідності між попитом та пропозицією робочої сили в різних видах економічної діяльності.

Автореферат

 
«Статистичний аналіз платоспроможності лісових господарств»
 

Винятинська Людмила Василівна
Дата захисту: 14.05.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Шост Іван Михайлович

У дисертаційній роботі удосконалено теоретико-методичні положення та статистичний інструментарій до комплексного статистичного аналізу платоспроможності лісових господарств в умовах нестабільного ринкового середовища. Визначено підходи та набули подальшого розвитку інформаційно-аналітичного забезпечення статистичного аналізу платоспроможності лісових господарств і класифікацію чинників, впливу на рівень платоспроможності. Розроблена концептуальна схема поетапного дослідження платоспроможності лісових господарств. Запропоновано удосконалення основних напрямів та побудовано систему статистичних взаємопов’язаних показників, що характеризують платоспроможність лісових господарств. З позиції системного підходу запропоновано методику оцінки рівня платоспроможності та спрогнозувано можливості банкрутства лісових господарств в умовах ринкової економіки. Проведено статистичний аналіз та оцінку рівня платоспроможності лісових господарств, а саме досліджено: динаміку та тенденції розвитку, структуру та структурні зрушення, середній рівень, варіацію, вплив чинників за допомогою кореляційно-регресійного аналізу. Виконано прогнозування на основі моделі тренда та рівняння Гуккера. Запропонована форма статистичної звітності, що дасть змогу отримати вхідний потік інформації для статистичного аналізу платоспроможності лісових господарств державним органам статистики.

Автореферат

 
«Статистичний аналіз діяльності металургійних підприємств в Україні»
 

Федько Яна Вікторівна
Дата захисту: 14.05.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Бараник Зоя Павлівна

У дисертаційній роботі визначено теоретичні та методичні засади статистичного аналізу діяльності металургійних підприємств. Розроблено концепцію статистичного аналізу діяльності металургійних підприємств з позиції системного підходу. Удосконалено інструментарій статистичного аналізу діяльності металургійних підприємств. Запропоновано теоретичні засади статистичного аналізу діяльності металургійних підприємств. З позиції системного підходу побудовано узагальнену схему комплексного статистичного оцінювання рентабельності металургійних підприємств, результати застосування якої слугують базою для прийняття ефективних управлінських рішень щодо підвищення ефективності діяльності підприємств металургійної галузі. Розроблено концептуальну схему комплексного статистичного оцінювання рентабельності металургійних підприємств, результати застосування якого слугують базою для прийняття ефективних управлінських рішень державними органами влади для забезпечення стійкого економічного становища металургійної галузі. Запропоновано економіко-математичні моделі оцінювання діяльності металургійних підприємств, що ґрунтуються на статистичних даних про діяльність підприємств й дозволяють прогнозувати розмір виручки та обсягу реалізованої продукції залежно від основних техніко-економічних показників їх діяльності.

Автореферат

 
«Статистичний аналіз ринку послуг автомобільного транспорту»
 

Гречка Ольга Віталіївна
Дата захисту: 11.06.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Мазуренко Ольга Костянтинівна

Дисертація присвячена обґрунтуванню та розробці напрямків удосконалення методології комплексного статистичного аналізу ринку послуг автомобільного транспорту. У роботі досліджено систему статистичних показників ринку автотранспортних послуг, які всебічно характеризують явища та процеси, що відбуваються на цьому ринку. За результатами аналізу надано оцінку тенденцій розвитку і сучасної кон’юнктури національного ринку вантажо- та пасажироперевезень. Запропоновано методичні підходи та інструментарій інтегрального оцінювання потенціалу внутрішнього ринку послуг автомобільного транспорту в регіонах України, що дозволило визначити рівень його реалізації та можливості подальшого нарощування. У роботі здійснено аналіз динаміки та структури зовнішньоекономічних вантажопотоків через кордони України автомобільним транспортом. Визначено основні напрямки змін обсягів перевезень вантажів у географічній (за країнами відправлення) та видовій (за номенклатурою) структурах зовнішньоекономічних вантажопотоків. Розглянуто поняття транзитного потенціалу автотранспорту як складової частини транзитного потенціалу. Наведено класифікацію факторів, що формують транзитний потенціал автотранспорту та дається оцінка повноти та ефективності їх використання в Україні. Проведено аналіз обсягів транзитних перевезень вантажів в динаміці, як в цілому, так і в розрізі країн відправлення та за номенклатурою. Сформовані прогнозні оцінки обсягів транзитних вантажних автоперевезень.

Автореферат

 
«Статистичний аналіз трудової міграції»
 

Романенко Ірина Олександрівна
Дата захисту: 10.12.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Бараник Зоя Павлівна

Дисертаційна робота присвячена подальшому розвитку теоретичних та методологічних засад статистичного аналізу трудової міграції. Удосконалено методологічні засади статистичного аналізу трудової міграції з позиції системності. Запропоновано концептуальну схему поетапного дослідження. Вдосконалено систему статистичних показників трудової міграції, запропоновано концептуальну схему статистичного оцінювання інтенсивності процесів трудової міграції населення. Адаптовано методи багатовимірного групування щодо виокремлення однорідних територій за подібністю показників трудової міграції. Визначено особливості диференціації як на національному, так і на регіональних рівнях. Запропоновано методичний підхід щодо рейтингового оцінювання регіонів країни за основними показниками трудової міграції. Здійснено аналіз впливу приватних грошових трансферів трудових мігрантів на соціально-економічний розвиток країни.

 

Автореферат

 

 

Остання редакція: 25.11.19