Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2007 рік

 

 
«Моделювання і управління системними ризиками в логістиці  »
 

Єнченко Євген Вікторович 
Дата захисту: 15.01.2007
Науковий керівник: д.е.н., професор Ревенко Валерій Лук’янович

У роботі розглянуті моделі робасного та надійного проектування ЛС, що застосовуються в СППР за умов невизначеності. Запропоновано новий підхід до проектування ЛС із врахуванням ризиків для довготермінового та короткотермінового горизонту планування. Через кусочно-лінійну апроксимацію функції витрат на запаси досягається їх врахування у задачі розміщення обмежених об’єктів, для якої розроблені спеціалізовані оптимізаційні методи. Це дозволяє приймати рішення про оптимальну кількість та тип об’єктів із врахуванням ефекту централізації запасів. Модель задачі розміщення об’єктів, запасів, транспортування та сервісу в ЛС розширено для об’єднання декількох цільових функцій (мінімізація очікуваних витрат на транспортування, запаси, сервісне обслуговування при обґрунтованому рівні надійності).

Автореферат

 
«Математичні моделі в системах управління ефективністю діяльності професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів»
 

Мокіна Юлія Вікторівна
Дата захисту: 15.01.2007
Науковий керівник: д.е.н., професор Мокін Борис Іванович

Дисертація присвячена вдосконаленню системи рейтингового управління ефективністю діяльності науково-педагогічного персоналу вищих навчальних закладів України на основі нових моделей оцінювання ефективності діяльності та матеріального стимулювання даної категорії працівників. Синтезовано системи рейтингового управління ефективністю діяльності науково-педагогічного персоналу ВНЗ у науковому, навчально-методичному та виховному напрямках. В межах синтезованих систем розроблено комплекс математичних моделей оцінювання ефективності діяльності та матеріального стимулювання науково-педагогічного персоналу вищих навчальних закладів. Побудовано комп’ютеризовану технологію (алгоритми, бази знань) для ідентифікації розроблених математичних моделей та реалізації рейтингового управління науково-педагогічним персоналом ВНЗ з використанням принципу матеріального стимулювання. Результати, отримані в дисертаційній роботі, впроваджені в навчальний процес та прийняті для впровадження у систему управління науково-педагогічним персоналом Вінницького національного технічного університету.

Автореферат

 
«Математичне моделювання економічних процесів збереження та відтворення родючості грунтів »
 

Ткач Олег Валентинович
Дата захисту: 14.09.2007
Науковий керівник: к.е.н., професор Наконечний Степан Ількович

У дисертаційній роботі викладені основні результати дослідження теоретичних та практичних аспектів оцінки та оптимізації інвестування збереження та відтворення родючості ґрунтів. Показано доцільність інвестування цих робіт за власні та позичені кошти. У дисертації розроблені оригінальні економіко-математичні моделі збереження та відтворення родючості ґрунтів. Моделі реалізовані на ЕОМ для сільськогосподарських підприємств Баришівського району Київської області. Отримані результати оптимізації процесів збереження та відтворення родючості ґрунтів підтверджують ефективність проведення відповідних робіт по боротьбі з вітровою та водною ерозією, хімічної меліорації за власні та позичені кошти.

Автореферат

 
«Моделі та методи формування оптимальної структури та розмірів виробництва сільськогосподарських підприємств»
 

Мушеник Ірина Миколаївна
Дата захисту: 26.10.2007
Науковий керівник: д.е.н., професор Благун Іван Семенович

Дисертація містить результати дослідження оптимальної структури і розмірів виробництва сільськогосподарських підприємств засобами економіко-математичного моделювання. У роботі розроблено комплекс взаємозв’язаних моделей формування оптимальної структури і розмірів виробництва сільськогосподарських підприємств, які забезпечують ефективне використання всіх наявних земельних, трудових і матеріальних ресурсів та отримання максимальних прибутків. Проведено аналіз діяльності підприємств, що базується на підході до їх функціонування як складноорганізованих систем, визначено функціональні взаємозв’язки між основними показниками оптимальності та розроблено критеріальні оцінки оптимальності. Побудований комплекс моделей дозволив визначати напрямки формування оптимальної структури і розмірів виробництва. Запропоновано механізм цінової компенсації коливань обсягів виробництва, що враховує типові природні умови та структуру виробництва, та здійснено прогнозування розвитку сільськогосподарських підприємств за наявної та оптимальної структур їх виробництва.

Автореферат

 
«Моделювання кредитно-депозитної та інвестиційної стратегії банку в умовах конкурентного середовища»
 

Житарюк Сергій Іванович  
Дата захисту: 09.11.2007
Науковий керівник: к.е.н., доцент Ситник Ніна Василівна

Дисертація присвячена теоретичним та прикладним аспектам економіко-математичного моделювання кредитно-депозитної та інвестиційної діяльності комерційного банку, спрямованих на оптимізацію цієї діяльності в українських умовах. У роботі побудовано і досліджено модель кредитно-депозитної діяльності комерційного банку щодо розв’язання проблеми оптимального управління процесом цієї діяльності, зокрема, у середовищі MathСАD розроблена програма чисельного розрахунку даної проблеми, за допомогою якої можна знаходити оптимальні управління відносно розміщення його активів; виокремлено організаційно-економічний механізм державного регулювання діяльності комерційних банків на фінансовому ринку. Запропоновано основні шляхи покращення прийняття інвестиційного рішення за допомогою розробленої технології організації інтегрованої інформаційної системи підтримки інвестиційного рішення комерційного банку.

Автореферат

 
«Моделювання процесу економічного розвитку виробничого підприємства »
 

Безус Павло Іванович
Дата захисту: 30.11.2007
Науковий керівник: к. фіз.-матем. н., доцент Макаренко Олександр Іванович

Дисертація присвячена розробці та застосуванню методів прийняття рішень щодо розвитку підприємств на основі реалізації задач оптимального нарощування обсягів виробництва. Визначено сутність процесу економічного розвитку виробничих підприємств в умовах ринкової економіки, основну мету, послідовність та напрями його здійснення в залежності від особливостей кожного підприємства. Визначено можливі напрямки економічного розвитку підприємств на основі попереднього аналізу існуючих факторів виробництва. Запропоновано метод виявлення резервів виробництва на прикладі підприємств харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів на основі визначення структури виробництва. Розроблено метод визначення ефективності економічного розвитку підприємства, який будується на системі показників, що відбиває структуру системи управління підприємством в цілому. Розроблено метод визначення інтенсивності здійснення запланованого економічного розвитку виробництва, метод виявлення закономірності зв’язку обсягу виробництва з факторами і подальшого визначення видів та ступеню збільшення кількості тих ресурсів, що забезпечують приріст продуктивності підприємства. Розроблено методи економічного розвитку виробничих підприємств на основі оптимального нарощування обсягів виробництва, які включають метод виявлення резервів по факторам виробництва, метод аналізу резервів виробництва на основі його прогнозування та визначення ступеня впливу факторів на обсяг виробництва з застосуванням кореляційно-регресійного аналізу. Для вирішення задачі економічного розвитку виробництва в ринковій економіці, побудована економіко-математична модель оптимального збільшення обсягів виробництва діючого підприємства. В результаті визначено оптимальний шлях економічного розвитку підприємства.

Автореферат

 
«Моделі та методи планування діяльності органів місцевої влади з надання послуг населенню»
 

Петровська Юлія Василівна
Дата захисту: 30.11.2007
Науковий керівник: к.е.н., доцент Береза Андрій Мартинович

Дисертація присвячена розробці нових методів, моделей планування щодо задоволення потреб населення з метою підвищення ефективності соціально-економічного розвитку територій. Плануванням надання соціально-економічних послуг населенню займаються органи місцевої влади, від ефективної діяльності яких залежить розвиток територій, а відповідно і країни в цілому. Здійснено аналіз існуючих проблем, щодо задоволення потреб населення відповідних територій, та виявлені ключові питання, розв’язання яких дозволить удосконалити систему управління на місцях. Розроблено метод планування надання послуг населенню в умовах обмежених фінансових ресурсів за критерієм максимізації корисності від споживання наданих послуг. Основною вхідною інформацією є значення граничної корисності послуг по крокам. Для отримання вхідної запропоновано наступне: – використання вибіркового спостереження для отримання інформації про реальні потреби територіальної громади, яке проводиться шляхом анкетування респондентів. На основі отриманих даних проведені розрахунки мінімального об’єму вибірки та коефіцієнту конкордації. – розроблено аналітичний спосіб, що передбачає розрахунок показників корисності послуг та їх перерахунок в динаміці, на основі інформації про міру насичення послугами у порівнянні з еталонним рівнем. Отримана в такий спосіб інформація використана для розрахунку оптимального плану обсягів послуг, що повинні надавати органи місцевої влади. Для комп’ютерної реалізації використана мова програмування Visual Basic, яка інтегрована в середовище Microsoft Excel. Розроблено технологію розподілу функцій органів місцевої влади між рівнями управління. Технологія розподілу функцій враховує особливість поділу функцій на підфункції і дає можливість розподілити і закріпити кожну функцію, підфункцію, системну складову за відповідним рівнем управління за критерієм максимального наближення до споживача з урахуванням обмеження по потенціалу кожного рівня управління.

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19