Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Десять способів налаштувати себе на роботу15 Грудня 2021р.

#статті_перспектива                                                                                                                                                                                                                                                                   
Десять способів налаштувати себе на роботу
 
Ставте цілі. Без професійних цілей спеціаліст не має мети та внутрішніх орієнтирів професійного розвитку та шляху. Щоб вигорання не спіткало на роботі, необхідно також мати чіткі цілі, мету, а також спостерігати, як завдання впливають на власний професійний ріст. 
 
Налаштуй власні біоритми. Налаштуйте власні біоритми, щоб налаштувати себе на роботу. Фриланс дозволив налаштувати свій робочий день особисто під вас. Це дуже добре само мотивує, адже ви самостійно можете будувати свій робочий день відповідно вашим біоритмам та уподобанням. 
 
Робіть записи та помітки в записничку на папері, якщо вас відірвали. Якщо часто трапляється таке, що вас хтось відволікає, а після ви досить довго повертаєтесь до роботи, то краще за всього робити розумні помітки в записничку де саме та на чому вас відірвали.
 
Постійно розвивайся та шукайте нове. Самомотивовані люди тим і відрізняються від інших, що вони постійно знаходяться в пошуці нового, шукають інформацію і знаходять, цікавляться новими ідеями й самі генерують постійно щось нове. Постійно формуйте та плекайте в собі цього навичка.
 
Нагороджуй та заохочуй себе. Візьміть за обов’язок нагороджувати себе за досягнення. Навіть якщо ніхто не помітив ваших професійних досягнень, або, на перший погляд, вони досить дрібні, все одно заохочуйте себе та хваліть за цілеспрямованість та успіх. Можна вести щоденник перемог. Можна підбивати підсумки дня після роботи або перед сном з обов'язковим виділенням мінімум трьох щоденних досягнень.
 
Підтримуй власний прогрес. Власний прогрес в роботі необхідно постійно підтримувати. Ви досягли певних цілей та виконали деякі завдання добре, але що далі? Спробуйте відшукати користь та подальші можливості від вашого результату та постійно прогресуйте.
                                                                                                                                                                                                                                                               Об'єднуйся з однодумцями. Щоб отримати постійний прогрес, можна об’єднуватись з однодумцями за інтересами. Це допоможе розвиватися, шукати нові ідеї, натхнення, підказки та подальші шляхи саморозвитку.
 
Концентруйтесь на цілях, а не на проблемах. Проблеми негативно впливають на наше самопочуття. Недарма психологи кажуть, що концентруватися необхідно на позитивному. То чому б не зосереджувати свою концентрацію саме на цілях, а не на проблемах. Впевнені, ви отримаєте більший і кращий результат.
 
Створюйте комфортну приємну для вас обстановку. І, звісно ж, створюйте приємну обстановку для себе, своєї роботи. Це ще один спосіб самомотивуватися та налаштовуватися на ефективну роботу.
 
Шукайте приклади. Ваші друзі, колеги, родичі, знайомі досягають своєї мети, реалізують цікаві проєкти. Не соромтеся запитати, що їх мотивувало, що допомогло впоратись із труднощами, збирайте особисту бібліотеку прийомів самомотивації.