Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Половину обсягу підроблених ліків продають через Інтернет06 Вересня 2011р.

«Об’єднавши зусилля державних органів, бізнесу й громадськості, ми зможемо ефективно боротись з контрафактною продукцією та несумлінною конкуренцією на фармацевтичному ринку України», — заявив Олексій Ясинський, віце-президент Асоціації протидії недобросовісній конкуренції, під час засідання за «круглим столом» на тему: «Небезпечно для здоров’я: підроблені ліки! Контрафакт і недобросовісна конкуренція на фармацевтичному ринку».

Cергій Дубовицький, директор департаменту державної інспекції контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України повідомив: «У 2010 році на території України в аптечних і лікувально-профілактичних установах було реалізовано 1,2 млрд. упаковок лікарських засобів, із яких вилучено неякісних, незареєстрованих або фальсифікованих 2,5 млн упаковок на загальну суму понад 20 млн грн.».
Найбільшу кількість підробок виявлено серед антибіотиків, гормональних препаратів розрекламованих лікарських засобів. Потрапляють на наш ринок контрафактні ліки різними способами. Їх увозять контрабандним шляхом, виготовляють кустарним методом. Одним із основних постачальників нелегальних ліків є Інтернет. Через його мережу люди купують до 50% контрафакту.
Оксана Кондратьєва, начальник управління розслідувань недобросовісної конкуренції Антимонопольного комітету України, зазначила, що за останні два роки вони розглянули більше 300 справ за фактами інформацій про лікарські засоби та спеціальні харчові продукти, які вводять споживача в оману.
Голова комісії з питань інтелектуальної власності та трансферу технологій Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Наталія Мещерякова, зокрема, сказала: «Найбільш поширеним порушенням прав інтелектуальної власності є недобросовісна реєстрація знаків для товарів і послуг. У сфері патентного права, наприклад, торговельна назва, що вже зареєстрована за кордоном, реєструється в Україні без відома та згоди її правовласника, що надалі перешкоджає рекламі й продажу цього лікарського засобу, а також вводить в оману споживача стосовно його походження».
Валерій Стеців, директор департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів і продукції в системі охорони здоров’я МОЗ України, назвав декілька напрямків боротьби з контрафактом: «Перший — науковий. Вимагає серйозної підготовки менеджерів усіх ланок фармацевтичної галузі. Другий — видавничий. Готуються довідники, інша література про фальсифіковані лікарські засоби, які виявлено на території України. Довідниками вже користуються аптекарі України, студенти медичних вузів, працівники лікувальних установ. Третій напрямок — співпраця з органами місцевого самоврядування щодо запровадження регіональних програм по запобіганню ввезенню і поширенню неякісних, фальсифікованих і незареєстрованих лікарських засобів».

За матеріалами сайту: http://www.intelect.org.ua