Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

В Україні завелись інтелектуальні рейдери13 Травня 2011р.

Рейдерство в Україні виходить на новий рівень - інтелектуальний. Зокрема, в цьому переконують вітчизняні експерти. За їх свідченнями, атаки стали більш бездоганними з точки зору закону, а з іншого, інтерес рейдерів почав концентруватися на нематеріальних активах. Захоплювати стали торговельні марки, патенти і авторські права.

"Рейдерство об'єктів інтелектуальної власності спровокувало кризу, раніше таке явище особливо не спостерігалося. У минулому році було здійснено близько 100 таких рейдерських захоплень. Точніше сказати не можна, адже багато власників втрачають свої ТМ і нічого при цьому не роблять", - стверджують фахівці.

За даними експертів, об'єктом уваги рейдерів найчастіше виступають саме торговельні марки. Але захопленню також піддаються упаковки, пристрої і технологія. Захоплювати і діяти подібним чином можуть не тільки конкуренти або професійні рейдери, а й колишні співробітники компаній, а також їх екс-засновники.

Прикладом інтелектуального рейдерства є спроба компанії припинити діяльність своїх конкурентів за допомогою реєстрації їх торговельної марки. За словами Марії Ортинської, новий тип рейдерства стає прибутковим бізнесом. Зареєструвавши на своє ім'я об'єкти прав інтелектуальної власності, рейдер отримує можливість блокувати діяльність компанії, вимагати гроші, використовувати авторські права у своєму бізнесі, і навіть захоплювати матеріальні активи. Протидіяти цьому можна, якщо заздалегідь подбати про захист об'єктів права інтелектуальної власності.

За матеріалами сайту: http://news.ub.ua/