Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Кримінальне право України (особлива частина)

1. Мета вивчення  навчальної дисципліни "Кримінальне право України. Особлива частина" полягає в оволодінні теоретичними знаннями у галузі кримінального права, зокрема його Особливої частини, та закріпленні практичних навичок застосування одержаних знань у конкретних життєвих ситуаціях, формуванні правової культури при практичному застосуванні норм Особливої частини кримінального права.

 

2. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Кримінальне право України. Особлива частина" студент повинен набути такі результати навчання:

Знання: спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень курсу «Кримінальне право. Особлива частина», які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи, і критичне осмислення проблем у навчанні та/або професійній діяльності на межі предметних юридичних галузей, зокрема, адміністративного та кримінально-процесуального права.

Уміння: розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/неоднозначної інформації і суперечливих вимог національного законодавства щодо зясування сутності об’єктивних і суб’єктивних ознак окремих складів злочинів та провадження дослідницької та/або інноваційної діяльності в разі застосування норм зазначеного законодавства.

Комунікація: зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців з питань змісту та порядку застосування законодавства про кримінальну відповідальність, застосування правил щодо кваліфікації кримінальних правопорушень, а також використання іноземних мов у професійній діяльності із виявлення в нормативно-правових актах, проектах нормативно-правових актів положень, які самостійно чи у поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню злочинів в різних сферах суспільного життя.

Автономність та відповідальність: прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування розвитку (застосування) норм законодавства про кримінальну відповідальність; відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінку стратегічного розвитку команди, здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.

 

3. Зміст навчальної дисципліни "Кримінальне  право України. Особлива частина" за темами.

 

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1.

Тема 1. Поняття, система Особливої частини КК України. Наукові основи кримінально-правової кваліфікації.

Тема 2. Кримінальні правопорушення  проти основ національної безпеки України.

Тема 3. Загальна характеристика кримінальних правопорушень  проти життя та здоров’я особи.

Тема 4.  Кримінальні правопррушення проти волі, честі та гідності особи.

Тема 5.  Кримінальні правопорушення  проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.

Тема 6.  Кримінальні правопорушення проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина.

Тема 7.  Кримінальні правопорушення  проти власності.

Тема 8.  Кримінальні правопорушення  у сфері господарської діяльності.

Тема 9.  Кримінальні правопорушення проти довкілля.

Тема 10. Кримінальні правопорушення проти громадської безпеки.

Тема 11. Кримінальні правопорушення проти безпеки виробництва.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2.

Тема 12. Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

Тема 13. Кримінальні правопорушення проти громадського порядку та моральності.

Тема 14. Кримінальні правопорушення  у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення.

Тема 15. Кримінальні правопорушення у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації.

Тема 16. Кримінальні правопорушення проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та злочини проти журналістів.

Тема 17. Кримінальні правопорушення у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку.

Тема 18. Кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.

Тема 19. Кримінальні правопорушення проти правосуддя.

Тема 20.  Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини).

Тема 21.  Кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Остання редакція: 14.04.22