Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Порівняльне кримінальне право та процес

 

1. Мета вивчення навчальної дисципліни Порівняльне кримінальне право та процесознайомлення з теоретичними положеннями щодо основних принципів і інститутів кримінального права та процесу зарубіжних країн, принципів їх побудови, а також практики застосування законодавчих приписів та положень інших джерел кримінального права та процесу.

 

2. У результаті вивчення навчальної дисципліни “Порівняльне кримінальне право та процес”  студент повинен набути такі результати навчання:

Знання: Кримінально-правові системи в сучасному світі, джерела кримінального права та система кримінального законодавства, поняття кримінального правопорушення (злочину, злочинного діяння) за кримінальним правом України та іноземних держав, окремі види злочинних діянь та іноземних держав, суб'єкти кримінального провадження в Україні та законодавстві іноземних держав, досудове розслідування у кримінальному процесі України та законодавстві іноземних держав, судовий розгляд у кримінальному процесі України та законодавстві іноземних держав, судове провадження з перегляду судових рішень у кримінальному процесі України та законодавстві іноземних держав.

Уміння: орієнтуватися в системі національного та міжнародного законодавства; знаходити необхідні правові норми у відповідних джерелах права; правильно тлумачити норми національного та міжнародного законодавства; розв’язувати складні задачі і проблеми, що потребують оновлення та інтеграції знань національного та міжнародного законодавства щодо основних положень та інститутів кримінального права, кримінального процесу.

Комунікація: здатність працювати у національному та міжнародному просторі; застосовувати теоретичні знання та практичні навички у сфері реалізації інститутів національного кримінального та кримінального процесуального законодавства та зарубіжних держав; зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців  і нефахівців.

Автономність та відповідальність: продемонструвати розуміння особистої відповідальності за професійні рішення чи надані пропозиції, рекомендації чи консультації, які пов’язані із реалізацією національного та міжнародного законодавства; продемонструвати розуміння особистої відповідальності за професійні рішення чи надані пропозиції, рекомендації чи консультації при розробці практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності норм національного законодавства.

 

3. Зміст навчальної дисципліни Порівняльне кримінальне право та процес” за темами.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ

УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН

Тема 1. Кримінально-правові системи в сучасному світі. Джерела кримінального права та система кримінального законодавства.

Тема 2. Поняття кримінального правопорушення за кримінальним правом України та іноземних держав. Поняття вини за кримінальним правом України і іноземних держав.

Тема 3. Суб’єкт кримінального правопорушення за кримінальним правом України та іноземних держав.

Тема 4. Стадії кримінального правопорушення за кримінальним правом України та іноземних держав.

Тема 5. Поняття співучасті за кримінальним правом України та іноземних держав.

Тема 6. Обставини, що виключають кримінальну протиправність діяння за кримінальним правом України та іноземних держав.

Тема 7. Поняття, система і види покарань, інших заходів кримінальної відповідальності за кримінальним правом України та іноземних держав.

Тема 8. Загальна характеристика Особливої частини кримінальних кодексів України та іноземних держав. Окремі види злочинних діянь.

 

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ

УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖНИХ ДЕРЖАВ

Тема 9. Предмет, завдання, джерела та система навчальної дисципліни «Порівняльний кримінальний процес». Форми, поняття та система кримінального процесу України та іноземних держав.

Тема 10. Суб'єкти кримінального провадження в Україні та законодавстві іноземних держав.

Тема 11. Досудове розслідування у кримінальному процесі України та законодавстві іноземних держав.

Тема 12. Судовий розгляд у кримінальному процесі України та законодавстві іноземних держав.

Тема 13. Судове провадження з перегляду судових рішень у кримінальному процесі України та законодавстві іноземних держав.