Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Правові засади протидії корупції

1. Метою вивчення дисципліни "Правові засади протидії корупції" є  ознайомлення з теоретичними положеннями щодо корупції як багатоаспектного явища, його природи та причин виникнення, формування у студентів вмінь і навичок застосування на практиці антикорупційного законодавства України та здійснення заходів, спрямованих на протидію корупційним проявам.

2. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Правові засади протидії корупції" студент повинен набути такі результати навчання:

Знання: спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень курсу «Правові засади запобігання корупції», які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи, і критичне осмислення проблем у навчанні та/або професійній діяльності на межі предметних юридичних галузей, зокрема кримінального, адміністративного та процесуального права.

Уміння: розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації і суперечливих вимог національного законодавства щодо запобігання і протидії корупції та провадження дослідницької та/або інноваційної діяльності в разі застосування норм зазначеного законодавства.

Комунікація: зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців з питань змісту та порядку застосування превентивних антикорупційних механізмів, застосування правил щодо усунення наслідків корупційних правопорушень, зокрема до осіб, які навчаються, а також використання іноземних мов у професійній діяльності із виявлення в нормативно-правових актах, проектах нормативно-правових актів положень, які самостійно чи у поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Автономність та відповідальність: прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування розвитку (застосування) норм національного законодавства щодо запобігання корупції; відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінку стратегічного розвитку команди, здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.

3. Зміст навчальної дисципліни "Правові засади протидії корупції" за темами.

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ І ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ.

Тема 1. Поняття корупції та її детермінанти. Антикорупційне законодавство. Засади антикорупційної політики України.

Тема 2. Система антикорупційних органів України.

Тема 3. Спеціальні правові механізми запобігання корупції.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЙНІ ТА ПОВ’ЯЗАНІ З КОРУПЦІЄЮ ПРАВОПОРУШЕННЯ.

Тема 4. Загальні положення про юридичну відповідальність за корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані з корупцією.

Тема 5. Кримінальна відповідальність за корупційні злочини та злочини, пов’язані з корупцією.

Тема 6. Адміністративна відповідальність за правопорушення, пов’язані з корупцією, їх кваліфікація та особливості провадження.

Тема 7. Цивільно-правова та дисциплінарна відповідальність за корупційні тапов'язані з корупцією правопорушення.

Тема 8. Корупційні посягання і легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхомпов’язані з корупцією правопорушення.

Остання редакція: 14.04.22