Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Кримінально-виконавче право

1. Мета вивчення навчальної дисципліни "Кримінально-виконавче право"  – ознайомлення з теоретичними положеннями щодо порядку виконання і відбування усіх видів кримінальних покарань, застосування до засуджених заходів виправного впливу, нагляду і контролю за виконанням покарань, правового статусу осіб, які відбувають покарання, структури та системи установ та органів держави, що виконують покарання, формування у студентів вмінь і навичок застосування на практиці кримінально-виконавчого законодавства України та здійснення заходів, спрямованих на вчиненню порушень під час виконання і відбування покарань.

2. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Кримінально-виконавче право" студент повинен набути такі результати навчання:

Знання: набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень курсу «Кримінально-виконавче право», які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи, і критичне осмислення проблем у навчанні та/або професійній діяльності на межі предметних юридичних галузей, зокрема кримінального, кримінальне процесуального права, адміністративного та процесуального права.

Уміння: розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації і суперечливих вимог національного законодавства щодо правового статусу засуджених; гарантій захисту їхніх прав, законних інтересів та обов’язків; нагляду і контролю за виконанням кримінальних покарань та провадження дослідницької та/або інноваційної діяльності в разі застосування норм зазначеного законодавства.

Комунікація: зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців з питань дії кримінально-виконавчого законодавства у просторі та часі; основних засобів виправлення і ресоціалізації засуджених, правового статусу засуджених, а також використання іноземних мов у професійній діяльності із виявлення в нормативно-правових актах, проектах нормативно-правових актів положень, які самостійно чи у поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами, а також запобігання тортурам та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню із засудженими.

Автономність та відповідальність: прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування розвитку (застосування) норм національного законодавства щодо виконання і відбування покарання; відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінку стратегічного розвитку команди, здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.

3. Зміст навчальної дисципліни "Кримінально-виконавче право" за темами.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧЕ ПРАВО, ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Тема 1. Поняття, джерела та принципи кримінально-виконавчого права. Кримінально-виконавче законодавство

Тема 2. Правовий статус засуджених. Міжнародно-правові стандарти поводження із засудженими

Тема 3. Органи та установи виконання покарань

Тема 4. Нагляд і контроль за виконанням кримінальних покарань. Участь громадськості у виправленні і ресоціалізації засуджених

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧЕ ПРАВО. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА

Тема 5. Виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

Тема 6. Виконання покарання у виді позбавлення волі

Тема 7. Виконання покарання у виді довічного позбавлення волі

Тема 8. Звільнення від відбування покарання. Допомога особам, які звільнені від відбування покарання, контроль і нагляд за ними

Остання редакція: 14.04.22