Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Аналіз виконання бюджетних програм

Викладач: Амбарчян Маргарита Самвелівна, к.е.н., доцент кафедри.

Навчальна дисципліна «Аналіз виконання бюджетних програм» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Анотація навчальної дисципліни: дисципліна «Аналіз виконання бюджетних програм» є обов’язковою дисципліною, що входить до плану навчального процесу освітньо-професійної програми «Облік і аудит в державному секторі». Відповідно до Концепції застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі, одним із завдань програмно-цільового методу є забезпечення прозорості цільового використання бюджетних коштів та підвищення  рівня  контролю  за  результатами  виконання бюджетних програм. Одним із напрямів контролю за результатами виконання бюджетних програм є формування розпорядниками бюджетних коштів  звітів про виконання бюджетних програм, що містять результативні показники бюджетної програми. Методичний інструментарій дисципліни «Аналіз виконання бюджетних програм», який поєднує засади економічного аналізу та методичні рекомендації нормативно-правових актів України, забезпечує проведення всебічної та вичерпної оцінки кількісних та якісних показників виконання паспортів бюджетних програм. Опанування дисципліни дозволить здобувачам вищої освіти здійснювати планування переліку та обсягів фінансування заходів, що здійснюються розпорядниками бюджетних коштів відповідно до функцій покладених на них державою.

Міждисциплінарні зв’язки: дисципліна «Аналіз виконання бюджетних програм» поєднує у собі теоретичні засади та методичний інструментарій наук «Аналіз господарської діяльності», «Фінанси», «Облік у бюджетних установах» та дисциплін «Облік виконання кошторисів суб’єктів державного сектору», «Бюджетне планування», «Бюджетування діяльності територіальних громад», «Фінансове право в державному секторі».

Мета дисципліни – сформувати у здобувачів вищої освіти знання і навички, необхідні для здійснення аналізу виконання паспортів бюджетних програм державного та місцевого бюджетів з метою прийняття управлінських рішень щодо доцільності продовження реалізації бюджетної програми в наступних бюджетних періодах.

Завдання (навчальні цілі) дисципліни:у результаті вивчення даної дисципліни здобувач вищої освіти зможе застосовувати методи економічного аналізу з метою здійснення оцінки ефективності використання бюджетних програм, зокрема:

– знати повноваження розпорядників різних рівнів щодо отримання бюджетних асигнувань та здійснення видатків з бюджетів;

– використовувати інформацію з фінансових та бюджетних звітів для формування інформаційної бази аналізу;

застосовувати загальнонаукові, економіко-логічні та економіко-статистичні методи для аналізу результативних показників бюджетних програм;

– здійснювати розрахунки відповідно до Методичних рекомендацій щодо здійснення оцінки ефективності бюджетних програм;

складати паспорт бюджетної програми та звіт про виконання паспорта бюджетної програми;

– обґрунтовувати управлінські рішення щодо доцільності продовження реалізації бюджетної програми.

Предмет дисципліни: методичні засади формування паспорту бюджетної програми та звіту про виконання паспорта бюджетної програми; методика оцінки ефективності бюджетної програми.

 

Методичні матеріали з навчальної дисципліни

"Аналіз виконання бюджетних програм"

робоча програма навчальної дисципліни «Аналіз виконання бюджетних програм» для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти, галузі знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальності 071 «Облік і оподаткування», спеціалізації (освітньо-професійної програми) «Облік і аудит в державному секторі»

 

"Аналіз виконання бюджетних програм"

методичні матеріали з вивчення навчальної дисципліни «Аналіз виконання бюджетних програм» для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти, галузі знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальності 071 «Облік і оподаткування», спеціалізації (освітньо-професійної програми) «Облік і аудит в державному секторі» 

Остання редакція: 29.03.21