Засідання фокус-групи 2 з обговорення змісту освітньо-професійної програми (21.01.2022)

21 січня 2022 р.проектною групою освітньо-професійної програми «Практична психологія» була проведена фокус-група з питання обговорення змін, які запропонували зовнішні та внутрішні стейкхолдери для покращення змісту програми.

Зустріч проводилась в онлайн-форматі на платформі Zoom. Серед запрошених були:

1. Семиченко Валентина Анатоліївна, доктор психолог. наук,  професор, професор кафедри педагогіки та психології професійної освіти  Національного  авіаційного університету;
  2. Коробка Лариса Миколаївна, канд. психолог. наук, доцент, старший науковий співробітник, головний науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України;
  3. Лагодзінська Валентина Іванівна, канд. психол. наук, старший науковий співробітник, науковий співробітниклабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України;
  4.  Царенко Людмила Григорівна, канд. психол. наук, старший науковий співробітник, науковий співробітниклабораторії психодіагностики та науково-психологічної інформації Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України;
    1. Олена Арсірій, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, психолог, екзистенціальний терапевт, супервізор. Спеціалізації: «Робота з кризами і травмами», «Арт-терапевтичні методи», «Робота із сексуальністю», «Терапія та коучинг організацій»;
    2. Сергій Болдирєв, психолог, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, супервізор. Спеціалізації: «Екзистенціальний підхід в гештальт терапії», «Гештальт-терапія організацій», «Робота з групами в гештальт-терапії»

Ведучий фокус групи – Савченко Олена Вячеславівна, доктор психол. наук, професор кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана».

На зустрічі також були присутні:

- гарант освітньо-професійної програми підготовки на другому (магістерському) рівні «Практична психологія», кандидат психол. наук, доцент кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» Корват Лариса Володимирівна;

- член проєктної групи освітньо-професійної програми підготовки на другому (магістерському) рівні «Практична психологія», кандидат психол. наук, доцент кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» Ловка Ольга Володимирівна.

Обговорювались такі питання:

1. Розширення мети ОПП «Практична психологія»;
  2. Доречність включення до переліку вибіркових дисциплін компонента, пов’язаного з травматизацією особистості.

Результати зустрічі:

1. Була внесена пропозиція скоротити формулювання мети за рахунок прибирання аспекту розробки нових продуктів та послуг, оскільки дана ОПП орієнтована на отримання другої освіти і більшість здобувачів не мають базової психологічної освіти.
  2. Учасники підтримали пропозицію чітко розвести в меті наукову та практичну складову підготовки здобувачів.
  3. Всі учасники фокус-групи підтвердили необхідність внесення у програму підготовки практичних психологів дисципліни, зміст якої пов’язаний з вивченням особливостей переживання травми та ознайомленням засобів роботи психолога з таким гострим станом.
  4. Учасники підтвердили необхідність вивчення цієї дисципліни як на теоретичному (ознайомлення з фізіологічними та психологічними механізмами реакції на травматичну подію), так і на практичному рівні (опанування протоколів роботи з травмою як засобів надання першої психологічної допомоги).

Засідання фокус-групи можна переглянути на відео