Засідання фокус-групи 4 з обговорення змісту освітньо-професійної програми (25.01.2022)

25 січня 2022 р.проектною групою Освітньо-професійної програми «Практична психологія» була проведена фокус-група з випускниками, що навчались на цій програмі і завершили навчання у 2021 р..

Зустріч проводилась в онлайн-форматі на платформі Zoom. Серед присутніх здобувачів були:

1. Вартанова Олена Вікторівна;
  2. Зінов’єва Олена Миколаївна;
  3. Мурашко Олена Володимирівна;
  4. Попова Ольга Вікторівна;
  5. Чиж Богдан Ігоревич;
  6. Шурман Алла Олександрівна

Ведуча фокус групи – Савченко Олена Вячеславівна, доктор психол. наук, професор кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», член проєктної групи.

На зустрічі також була присутня:

-  член проєктної групи освітньо-професійної програми підготовки на другому (магістерському) рівні «Практична психологія», кандидат психол. наук, доцент кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» Ловка Ольга Володимирівна.

Обговорювались такі питання:

1. Використання отриманих знань та вмінь у професійній діяльності;
  2. Пропозиції щодо посилення підготовки за ОПП «Практична психологія».

Результати зустрічі:

1. Більшість здобувачів повідомили, що продовжують працювати за першою освітою, однак активно використовують отримані знання з практичної психології у викладанні своїх предметів, професійній практиці, життєвих ситуація.
  2. Відмітили корисність знань з «Індивідуального консультування», «Організаційного консультування», «Психології конфлікту та медіаторства», «Методології психологічних наукових досліджень» (для написання кваліфікаційної магістерської роботи).
  3. Учасники фокус-групи підтвердили необхідність розширення вибіркових дисциплін, порадили зробити більш поглиблене вивчення різних напрямів консультування та психотерапії, спеціалізованих технік роботи з клієнтами.
  4. Запропонували розширити дисципліни за рахунок додавання практик саморегуляції, заснованих на національних традиціях, практиках інших культур.
  5. Запропонували продумати та активізувати діяльність здобувачів у періоди між сесіями, проводити додаткові зустрічі, запрошувати на конференції та майстер-класи.
  6. Порадили проводити більш практичних вправ та використовувати груповий ресурс на заняттях, особливо якщо вони будуть проводитись в онлайн форматі.

Випускники подякували всім викладачам, що працювали на програмі, за високий професіоналізм, за гарне викладання та любов до своїх предметів! Вони надали високу оцінку всій програмі підготовки. Підкреслили корисність отриманих знань та вмінь.

Засідання фокус-групи можна переглянути на відео