Засідання фокус-групи 1 з обговорення змісту освітньо-професійної програми (20.01.2022)

20 січня 2022 р. проектною групою освітньо-професійної програми «Практична психологія» була проведена фокус-група з питання обговорення змін, які запропонували зовнішні та внутрішні стейкхолдери для покращення змісту програми.

Зустріч проводилась в онлайн-форматі на платформі Zoom. Серед запрошених були:

1. Льовочкіна Антоніна Михайлівна, доктор психолог. наук,  професор, професор кафедри соціальної роботи  Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  2. Каліщук Світлана Миколаївна, доктор психолог. наук, доцент кафедри психології особистості та соціальних практик Київського університету імені Бориса Грінченка;
  3. Радченко Марина Ігорівна, канд. психол. наук, доцент, доцент кафедри соціальних технологій  Національного  авіаційного університету;
  4.  Дворник Марина Сергіївна, канд. психол. наук, завідувач лабораторії соціальної психології особистості Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

Ведучий фокус групи – Савченко Олена Вячеславівна, доктор психол. наук, професор кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана».

На зустрічі також був присутнім гарант освітньо-професійної програми підготовки на другому (магістерському) рівні «Практична психологія» - Кандидат психол. наук, доцент кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» Корват Лариса Володимирівна.

Обговорювались такі питання:

1. Розширення мети ОПП «Практична психологія»;
  2. Введення нових загальних компетентностей.
  3. Оновлення списку програмних результатів навчання.
  4. Включення до переліку вибіркових дисциплін компонента, пов’язаного з травматизацією особистості.

Результати зустрічі:

1. Всі учасники підтримали розширення мети за рахунок введення таких аспектів: 1) забезпечення супроводу особистісного та професійного зростання особистості у невизначених умовах життя; 2) формування готовності постійно підвищувати рівень свого професіоналізму.
  2. Учасники підтримали введення до переліку загальних компетентностей ЗК12 та ЗК13 Позитивно оцінили запропоновані формулювання.
  3. Підтримали введення нових програмних результатів навчання у програму, одна запропонували змінити формулювання ПРН19. Формулювання ПРН20 було підтримано.
  4. У ході дискусії булло запропоновано змінити назву компонента «Травма-менеджмент» та «Психологія переживання травми» або «Психологія травматичних ситуацій». Підкреслена важливість введення цього курсу у програму підготовки практичних психологів.

Засідання фокус-групи можна переглянути на відео