Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Засідання фокус-групи 3 з обговорення змісту освітньо-професійної програми (24.01.2022)

24січня 2022 р. проектною групою Освітньо-професійної програми «Практична психологія» була проведена фокус-група з питання обговорення зміну ОПП редакції 2022 р разом зі здобувачами, що навчаються на першому та другому курсах.

Зустріч проводилась в онлайн-форматі на платформі Zoom. Серед присутніх здобувачів були:

  1. Жук Лариса, здобувачка 1 курсу;
  2. Березка Світлана, здобувачка 1 курсу;
  3. Клименко Маргарита, здобувачка 1 курсу;
  4. Негода Катерина, здобувачка 1 курсу;
  5. Борисова Яна, здобувачка 2 курсу;
  6. Волинець Вікторія, здобувачка 2 курсу;
  7. Лабзіна Ганна, здобувачка 2 курсу;
  8. Маковська Анастасія, здобувачка 2 курсу;

 

Ведуча фокус групи – Савченко Олена Вячеславівна, доктор психол. наук, професор кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», член проєктної групи.

На зустрічі також були присутні:

- гарант освітньо-професійної програми підготовки на другому (магістерському) рівні «Практична психологія», кандидат психол. наук, доцент кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» Корват Лариса Володимирівна;

- член проєктної групи освітньо-професійної програми підготовки на другому (магістерському) рівні «Практична психологія», кандидат психол. наук, доцент кафедри педагогіки та психології ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» Ловка Ольга Володимирівна.

 

Обговорювались такі питання:

  1. Додавання до загального переліку двох додаткових загальних компетентностей: ЗК12 «Здатність до рефлексії, проведення ґрунтовного самоаналізу своєї діяльності» та  ЗК13 «Здатність до розвитку комунікативного потенціалу, застосування професійних комунікаційних технологій»;
  2. Розширення списку вибіркових компонентів в ОПП 2022 за рахунок введення: «Тренінг розвитку рефлексивних здібностей», «Тренінг розвитку життєстійкості особистості», «Стратегії та техніки роботи з групою», «Обробка даних в програмі SPSS», «Психологія переживання травми».

 

Результати зустрічі:

  1. Було висловлення занепокоєння здобувачами стосовно розширення загальних компетентностей, оскільки вони бояться поверхневого їх формування.
  2. Учасники підтримали пропозицію щодо внесення у ОПП двох загальних компетентностей (ЗК12 «Здатність до рефлексії, проведення ґрунтовного самоаналізу своєї діяльності» та  ЗК13 «Здатність до розвитку комунікативного потенціалу, застосування професійних комунікаційних технологій») як важливих для їх майбутньої професійної діяльності.
  3. Учасники фокус-групи підтвердили необхідність розширення вибіркових дисциплін, однак порадили не вводити відразу велику кількість, зосередили увагу на важливості добору викладачів, які здатні не лише формувати необхідні результати навчання, але й передавати своє позитивне ставлення до дисципліни, своє захоплення нею.
  4. Учасники підтвердили необхідність введення таких вибіркових компонентів: «Психологія переживання травми» (зі зміною назви а «Техніки надання першої психологічної допомоги особистості, що переживає травматичні події життя»), «Тренінг розвитку життєстійкості особистості» та «Обробка даних в програмі SPSS».

Окремо здобувачі висловили подяку викладачам Артюшиній М.В. та Завірюхі В.В. за цікаві заняття та захоплення змістом своїх курсів, підтвердили корисність певних отриманих знань на цих курсах.

Засідання фокус-групи можна переглянути на відео