Зустріч студентів факультету фінансів з представниками Київської митниці!03 Березня 2024р.

29 лютого 2024 року в конференц-залі КНЕУ відбулась зустріч з першим заступником керівника Київської митниці Павлом Сичем і здобувачами та професорсько-викладацьким складом факультету фінансів нашого університету. Дана зустріч була орієнтована на студентів кафедри фінансів ім. Віктора Федосова, які навчаються за освітньо-професійними програмами "Фінанси", "Митна справа", "Державні фінанси та митна справа" бакалаврського рівня та програм "Фінанси" та "Митне адміністрування та посередництво" магістерського рівня. Павло Сич, перший заступник керівника Київської митниці, відзначив надзвичайну потребу Державної митної служби у професійних кадрах, а також відзначив високу якість фахової підготовки студентів КНЕУ. В процесі зустрічі  було окреслено ключові функції Державно митної служби: забезпечення захисту економічних інтересів, контроль за дотриманням митного законодавства, митний контроль та митне оформлення, боротьбу з контрабандою, запобігання порушення митних правил, створення сприятливих умов для прискорення товарообігу та збільшення пасажиропотоку через митний кордон України.
Серед гостей заходу була і  керівник кадрової служби Київської митниці Оксана Кущ, яка  поділилась досвідом наставництва майбутніх молодих спеціалістів державної служби в митних органах, перевагами та гарантіями працевлаштування, особливостями вимог до кандидатів та перебігом процесу працевлаштування.

Сьогодні для митних органів та, зокрема, для Київської митниці, надзвичайно актуальні такі напрямки роботи:

• адміністрування митних платежів,
  • контроль митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД,
  • нетарифне регулювання,
  • митний аудит, організація митного контролю та оформлення,
  • боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил,
  • адміністративно-господарська діяльність,
  • юридичне забезпечення,
  • робота з персоналом,
  • бухгалтерський облік,
  • комунікація та взаємодія з громадськістю,
  • внутрішній аудит,
  • охорона державної таємниці,
  • міжнародна взаємодія,
  • внутрішня безпека, запобігання та протидія корупції,
  • цифровий розвиток, робота з інформаційними технологіями,

У підрозділах даних напрямів можуть пройти практику та надалі працевлаштуватися випускники бакалаврського та магістерського рівня кафедри фінансів імені Віктора Федосова.

Модератором зустрічі виступив Богдан Стеценко, декан факультету фінансів, який підкреслив надзвичайну важливість співпраці Університету зі стейкхолдерами, адже сьогодні робота митних органів це важлива та значуща діяльність для забезпечення фінансової та митної безпеки країни.

Дякуємо організаторам за проведення цікавої дискусії, студентам - за увагу і значну кількість запитань, а гостям - за розгорнуті  відповіді.

Окрема подяка Збройним силам України за можливість провести даний захід в офлайновому режимі в нашій незалежній Україні!