Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2018 рік

 
«МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗЕРНОВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ»
 

БАБИЧ ТЕТЯНА ЮРІЇВНА 
Дата захисту: 27.11.2018 
Науковий керівник: д.е.н., професор Грицюк Петро Михайлович

У дисертаційній роботі розроблено систему моделей і методів аналізу, прогнозування та оптимізації економічної ефективності зерновиробництва, що включає: лінійні регресійні та нелінійні нечіткі моделі рентабельності; модель оптимізації розміщення нових зерносховищ у степовому регіоні України на основі критерію мінімальних транспортних витрат із використанням попередньої кластеризації; математичні моделі, що враховують регіональні відмінності у витратах на виробництво зерна; динамічну еволюційну модель взаємодії зернової та м'ясо-молочної підсистем аграрного господарства, яка дозволяє визначити умови стійкості систем подібного типу. У дослідженні запропоновано концептуальні положення оцінювання синергетичного впливу економічного та погодно-кліматичного ризиків на економічну ефективність зерновиробництва. Адаптовано та апробовано квантильні методи оцінювання ступеня економічного ризику зерновиробництва з урахуванням відхилення закону розподілу рентабельності від нормального. На основі отриманих у дослідженні оцінок ступеня ризиків побудовано моделі типу Марковіца, що дають змогу вказати шляхи оптимізації структури зернової галузі на прикладі Рівненської області.

Автореферат

 
«МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПРОЕКТІВ У СФЕРІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»
 

ТКАЧЕНКО МИКОЛА АНАТОЛІЙОВИЧ 
Дата захисту: 18.06.2018
Науковий керівник: к.е.н., доцент Лазарєва Світлана Федорівна

Дисертація присвячена розробленню концептуальних положень та відповідних їм моделей в управлінні ризиками ІТ-проектів, які передбачають класифікацію ризиків на основі критеріїв успішності виконання проекту з точки зору зацікавлених сторін, оцінювання ризиків відхилення від графіку та бюджету на основі методу управління буфером, керованих ланцюгів Маркова й принципів методології Scrum, а також використання методів управління знаннями в управлінні ризиками з урахуванням особливостей методологій, що застосовуються при створенні програмного забезпечення, та інкрементального способу виконання ІТ-проектів. Розроблено узагальнену схему виявлення ризиків ІТ-проекту з урахуванням джерел ризику, подій, наслідків і цілей. Визначено напрями застосування методів і моделей, які ґрунтуються на знаннях для налаштування ефективної комунікації між зацікавленими сторонами ІТ-проекту. Розроблено модель управління ризиками ІТ-проектів, що ґрунтується на знаннях, з використанням бази знань про ризики та експертної системи. Засобами середовища CLIPS розроблено програмне забезпечення у вигляді експертної системи для підтримки прийняття рішень з управління ризиками ІТ-проектів.

Автореферат

 
«ЕВОЛЮЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ІТ-ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ»
 

БАДЕР ОМАР АХМАД ДАЛАЙІН
Дата захисту: 29.01.2018
Науковий керівник: к.техн.н., доцент Іванченко Геннадій Федорович

Дисертацію присвячено розробленню концептуальних положень і відповідного інформаційного інструментарію економіко-математичного моделювання динаміки еволюційних процесів трофічних відносин популяцій підприємств, це дало змогу здійснити фазовий і біфуркаційний аналіз можливих динамічних режимів еволюції популяцій, визначити механізми впливу зовнішнього середовища і внутрішньої структури системи, виявити закономірності та межі стійкості процесів злиття та поглинання (M&A). У роботі аналізуються основні положення еволюційної концепції розвитку популяції підприємств як економічної системи, розглядається еволюційна концепція розвитку систем популяцій, аналізуються засади методів еволюційного моделювання, що дають змогу аналізувати функціонування популяцій підприємств в умовах індивідуальної стратегії поводження кожного із них. Запропоновано еволюційний підхід до оцінки синергетичного ефекту M&A. Застосовано еволюційне моделювання сценаріїв розвитку самоорганізації популяцій підприємств молочної промисловості за допомогою поєднання статистичних і експертних даних, сформовано модельну популяцію фірм, що відображає поведінкові та ресурсно-технологічні характеристики досліджуваної в роботі реальної популяції виробничих підприємств, які формують вхідні потоки речовини, енергії та інформації для молочної промисловості. Це дало можливість об’єднати відображення основних варіантів зовнішніх умов функціонування популяції та її внутрішньої структури.

Автореферат

 

Остання редакція: 25.11.19