Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2018 рік

 
«СОЦІАЛЬНА ЗГУРТОВАНІСТЬ І СОЦІАЛЬНИЙ КАПІТАЛ: ВЗАЄМОДІЯ ТА ШЛЯХИ РОЗВИТКУ»
 

КИРИЛЮК ВОЛОДИМИР ВІКТОРОВИЧ  
Дата захисту: 19.12.2018
Науковий керівник: к.е.н., доцент Гриненко Анатолій Михайлович

Дисертація присвячена теоретичному опрацюванню та розробленню практичного інструментарію дослідження взаємозв'язку соціальної згуртованості, соціального капіталу, обґрунтуванню напрямів посилення соціальної згуртованості і розвитку соціального капіталу у їх взаємодії. Визначено сутність та основні складові соціальної згуртованості і соціального капіталу. Доведено на теоретико-методичному рівні їх взаємозв’язок та взаємодію. Розроблено методичні засади оцінки соціальної згуртованості і соціального капіталу на основі інтегральних індексів. Здійснено аналіз стану та тенденцій розвитку соціального капіталу в Україні, соціальної згуртованості колективів українських компаній, що дозволило визначити проблемні питання організації цих процесів та виявити їх можливі резерви. Обґрунтовано вплив показників соціальної згуртованості на соціальний капітал за допомогою методу рангової кореляції. Визначено стратегічні пріоритети розвитку соціального капіталу в контексті існуючих трендів соціальної згуртованості. Розроблено організаційно-економічний механізм посилення соціальної згуртованості і соціального капіталу у їх взаємодії, який включає в себе суб’єкти, рівні, напрями, інструменти, а також моніторинг процесів його функціонування, що дає змогу визначити шляхи розвитку такої взаємодії, яка б сприяла задоволенню економічних інтересів суб’єктів господарювання на усіх рівнях. Запропоновано основні напрями підвищення дієвості соціального діалогу та заходи удосконалення використання мережевих комунікацій на корпоративному рівні.

 

Автореферат

 
«ВТОРИННА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ: РЕГУЛЮВАННЯ ТА РОЗВИТОК»
 

КАЧАН ГАННА МИКОЛАЇВНА  
Дата захисту: 31.10.2018
Науковий керівник: Д.е.н., професор Петрова Ірина Леонідівна

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних засад розвитку вторинної зайнятості як специфічного сегменту ринку праці, виявленню тенденцій і наслідків поширення, обґрунтуванню напрямів її регулювання. 19 Розкрито наукові підходи до розуміння вторинної зайнятості та представлено її авторське трактування. Узагальнено класифікацію форм вторинної зайнятості та систематизовано її функції. Визначено ціннісно-мотиваційний профіль вторинно зайнятого населення (бажання мати більш високий дохід, бажання підвищити свою конкурентоспроможність, отримати нову професію, підвищити кваліфікацію, перевірити свої знання і вміння на новому місці, реалізувати додаткові компетентності). Обґрунтовано алгоритм здійснення управлінських впливів на розвиток вторинної зайнятості в регіоні. Подано методичні рекомендації щодо періодичного відстеження результатів управлінських впливів на основі запропонованої системи моніторингу вторинної зайнятості. Розроблено механізм регулювання вторинної зайнятості, який містить інструментарій інтегрованого державного та ринкового впливу на вторинну зайнятість.

 

Автореферат

 
«ЗОВНІШНЯ ТРУДОВА МІГРАЦІЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ТРАНСФОРМАЦІЮ РИНКУ ПРАЦІ»
 

СМАЛІЙЧУК ГАННА ВОЛОДИМИРІВНА
Дата захисту: 10.10.2018
Науковий керівник: Д.е.н., професор Петрова Ірина Леонідівна

Дисертацію присвячено теоретичному опрацюванню та розробленню практичного інструментарію дослідження процесу зовнішньої трудової міграції населення України та його впливу на трансформацію ринку праці й оцінці даного впливу, обгрунтуванню науково-методичних засад впливу трудової міграції відповідно до сучасних вимог міжнародного та вітчизняного ринку праці. Поглиблено теоретичні підходи до визначення зовнішньої трудової міграції населення як інституту ринку праці та визначено тенденції зовнішньої трудової міграції населення України і наслідки її розвитку в умовах сучасної трансформації ринку праці. Визначено та систематизовано ключові фактори розвитку міграційних процесів у сфері сучасного ринку праці та здійснено оцінку впливу зовнішньої трудової міграції населення України на трансформацію ринку праці. Проаналізовано ефективність інституційних засад регулювання зовнішньої трудової міграції населення України у контексті трансформації ринку праці, розроблено пропозиції щодо удосконалення організаційної структури державних органів у сфері регулювання зовнішньої трудової міграції та концептуальні 20 основи інституційних та соціально-економічних напрямів впровадження активної політики міграції в Україні. Запропоновано пріоритетні напрями та програму заходів регулювання міграції в умовах трансформації ринку праці, визначено передумови формування інтернаціонального типу працівника та сформовано його профіль.

 

Автореферат

 
«АКТИВІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ЯК ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ»
 

Наумова Марія Олександрівна
Дата захисту: 28.03.2018
Науковий керівник: д.е.н., професор Грішнова Олена Антонівна

Дисертацію присвячено узагальненню теоретичних і методичних засад, розробленню прикладних напрямів активізації соціального підприємництва (СП) в Україні та оцінці його впливу на підвищення якості життя населення, обґрунтуванню орієнтирів державної політики стимулювання його розвитку в Україні. Систематизовано вектори впливу соціального підприємництва на показники якості життя населення за різними сферами його активності, що надало змогу оцінити його внесок у вирішення суспільно значущих проблем. Проведено кількісний і якісний SWOT-аналіз і власне соціологічне дослідження розвитку соціального підприємництва в Україні, що сприяло визначенню й оцінці його сильних і слабких сторін, а також загроз і можливостей для формування найбільш ефективних напрямів сприяння його розвитку. Емпіричні результати, отримані внаслідок застосування економетричного аналізу в процесі узагальнення науково-методичних підходів до оцінювання впливу СП на якість життя населення, підтвердили теоретичні припущення про прямий зв’язок між ними. Запропоновано механізм активізації соціального підприємництва в Україні, що включає нормативно-правове, фінансове-економічне, науково-кадрове, організаційне й інформаційне забезпечення та пріоритетні напрями його дії.

 

Автореферат

 

Остання редакція: 25.11.19