Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Грантові можливості для аспірантів та докторантів

СТИПЕНДІАЛЬНІ ТА ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ ДЛЯ НАВЧАННЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ ЗАКОРДОНОМ

 

1. Грантова можливість у 63 000 грн для освітян Київського національного економічного університету під час карантину

В межах соціального проекту для студентів "Scholarship в Україні" діє V конкурс для здобувачів вищої освіти. Карантин - додаткова можливість для студентів Київського національного економічного університету отримати грант на навчання.

Конкурс вже близиться до завершення та, на жаль, дуже мало студентів прислали свої роботи. Тому ми просимо вашої допомоги поширити інформацію про конкурс серед студентів на сторінках у соціальній мережі та на сайті вашого закладу https://kneu.edu.ua/.  Так ми зможемо залучати нових грантонадавачів та ще більше студентів зможуть отримати свої гранти!

Для освітян, які навчаються в закладах вищої освіти, це вже V конкурc, який ми, компанія CyberShark, ініціатори такого соціального проєкту в Україні, організовуємо. Призовий фонд V конкурсу складає 63 000 грн. Гранти освітяни можуть використати на:

сплату навчання в вашому закладі,

- сплату будь-яких освітніх курсів, на вибір переможця.

Освітнім закладам, студенти яких беруть участь у конкурсах, надаються сертифікати учасників соціального грантового проекту  "Scholarship в Україні".

Ми маємо всі чеки виплат грантів у підтвердження правдивості проведених конкурсів.
Карантин не змінив наших планів і гранти будуть видані студентам. 

Репортаж міського телебачення з останнього захисту студентських робіт можна переглянути за посиланням https://youtu.be/c3hTsqxja3A .

Детальніше по конкурс:
Участь у конкурсі безкоштовна! Взяти участь може будь-який здобувач освіти 2-5 курсів (в т.ч. і магістри), не зважаючи на фаховий напрямок навчання. Переможці (а їх буде троє) отримають грант на навчання у розмірі 15 000 грн, а студенти, які займуть 2гі та 3ті місця, теж отримають заохочувальні грошові призи.
Студенту необхідно написати аналітичну статтю на одну із запропонованих тем організаторами та надіслати на поштову скриньку grant@scholarship.in.ua для оцінки журі.

Подати заявку на участь та ознайомитися з умовами можна на сторінках проєкту грантонадавачів:

  1. «Бізнес ідеї і стартапи: що я можу реалізувати вже сьогодні?» https://reono.ua/grant
  2. «Кешбек сервіси як наступний етап розвитку електронної комерції в Україні і світі» https://smarty.sale/ua/uk/grant
  3. «Важливість малого і середнього бізнесу для економічного зростання малих і середніх міст України» https://okacredit.ua/grant

Готові роботи приймаються до 17 травня.

 

 

2. IDEAFEST Student Business Idea Competition (дедлайн –  березень 2020)

IDEAFEST Student Business Idea Competition – це змагання, що дає можливість студентам представити свої бізнес- ідеї та отримати необхідну підтримку у її комерціалізації! Ніякі попередні знання про підприємництво не вимагаються, потрібно лише мати свою ідею та бажання її реалізувати!

Переможець IDEAFEST отримає фінансування на розвиток/тестування своєї бізнес ідеї в розмірі 1000 фунтів стерлінгів, з додатковими призами за друге та третє місце у розмірі 500 та 250 фунтів стерлінгів, а також наставництво бізнес-експертів.

Умови участі в конкурсі:

1. Конкурс відкритий для студентів, які навчаються на бакалаврській, магістерській або аспірантській програмі в КНЕУ;

2. Бізнес-ідея повинна бути оригінальною роботою студента або студентської команди;

3. Аплікаційна форма повинна бути заповнена англійською мовою та надіслана до 21 лютого включно;

4. Учасникам необхідно записати англомовне відео про свою бізнес – ідею (максимум 2 хвилини), завантажити на YouTube та розмістити посилання на відео в аплікаційній формі.

5. Студенти можуть брати участь як самостійно, так і  в команді - максимум два студенти.

6. Фінал змагань відбуватиметься англійською мовою.

7. Учасники мають зареєструватися на сайті Центру підприємництва КНЕУ https://cfe.kneu.edu.ua/, а також бути підписаними на Facebook сторінку https://www.facebook.com/kneucfe/. Всі оголошення про деталі проведення конкурсу та фіналістів будуть розміщені на цих двох ресурсах.

8. Призи надаються за умов обґрунтування практичного застосування бізнес ідеї;

9. Рішення суддів є остаточним.

Подати заявку можна до 8 березня 2020 року включно на електронну пошту kneucfe@gmail.com, заповнивши форму для участі та представивши коротке (максимум 2 хвилини) англомовне відео про Вашу ідею.

Після завершення прийому заявок, іноземні експерти оберуть 5 фіналістів, які будуть пітчити свої бізнес-ідеї 3 квітня та змагатися за можливість отримати фінансову підтримку на розвиток свого проекту.

Графік проведення конкурсу:

1. Початок прийому заявок на участь – 3 лютого 2020;

2. Завершення прийому заявок – 8 лютого 2020;

3. Оголошення п'ятьох фіналістів – 16 березня 2020;

4. Фінал конкурсу IDEAFEST – 3 квітня 2020 року.

Детальна інформація про конкурс та аплікаційна форма знаходяться за посиланням https://cfe.kneu.edu.ua/projects/3-ideafest.

 

3. Горизонт 2020: Проект 6i-DIRS (дедлайн – 28 лютого 2020)

За підтримки Європейської комісії та фінансування програми Горизонт 2020 Університет DEUSTO, Іспанія, отримав висококонкурентне фінансування дослідницького  проекту з підготовки PhD студентів COFUND: 6i-DIRS, учасниками якого стали 40 партнерів (КНЕУ увійшов до складу).

Проект має на меті залучити найкращих дослідників раннього ступеня для участі у PhD програмах з метою проведення міждисциплінарних, міжнародних та міжгалузевих проектів, підтримки та розширення їх кар’єрних перспектив, а також сприяння  соціального впливу досліджень відповідно до принципів Європейської хартії дослідників, Кодексу поведінки щодо залучення науковців та Принципів ЄС щодо інноваційної  підготовки докторів філософії.

Проект 6i-DIRS, який триває до вересня 2024 року, пропонує 19 стипендій тривалістю 36 місяців. Проект сприяє співпраці між 7 PhD програмами та 24 науково-дослідними командами, які підтримують дослідників 6i-DIRS у проведенні досліджень та тренінгів в межах:

5 міждисциплінарних дослідницьких платформ, які відповідають таким Європейськими та глобальними викликам, як старіння та добробут; культурні та творчі індустрії, міста та регіони; гендерні питання; соціальна справедливість та інклюзія та  інші.

4 міждисциплінарних сфер, які відповідають Стратегії Смарт спеціалізації Країни Басків з питань охорони здоров'я, енергетики, промисловості 4.0 та територіального  розвитку.

46 Університетів-партнерів співпрацюють з 15 організаціями, що фінансують та підтримують проект 6i-DIRS, забезпечуючи міжнародну та міжгалузеву мобільність для розширення працевлаштування дослідників. Перший прийом заявок на проект 6i-DIRS  відкрито в січні 2020 року.

Кінцевий термін подачі пропозицій – 28 лютого 2020 року.

Інформація щодо першого конкурсу для заявників, опубліковано на веб-сайті 6I-DIRS (http://www.deusto.es/dirs-cofund.es).

 

4. Проект «Глобальні інновації через науку і технології» (дедлайн – 28 лютого 2020)

За підтримки Міністерства освіти і науки України, з метою забезпечення проведення тренінгів для інноваторів, надання менторської підтримки та додаткових ресурсів, реалізується новий проект програми «Глобальні інновації через науку і технології» (Global Innovation through Science and Technology – GIST). Цей проект фінансується за підтримки Бюро з питань океанів та міжнародної політики у сфері екології та науки Державного департаменту США.

Кінцевий термін подачі заявок – 28 лютого 2020 року.

GIST Innovates Ukraine - це прискорена 8-тижнева навчальна програма, створена за методологією Lean Startup. Завдяки інтенсивному процесу виявлення клієнтів учасники швидко визначають та оцінюють можливості та приймають обґрунтовані рішення про те, як найкраще рухати свою ідею вперед.

Дати програми:

Відкриття 13-15 квітня 2020 року

Закриття 10-12 червня 2020 року

Мета проекту – забезпечення новаторів навчанням, наставництвом та ресурсами, необхідними для виведення їхніх ідей з університетської лабораторії на ринок.

Ця програма ідеально підходить для громадян України, які є аспірантами, викладачами чи дослідниками науки та техніки.

На цю програму організатори шукають українські команди, які мають технологію, пов'язану з урядовою установою, університетом, науково-дослідною лабораторією, інкубатором чи профільною галуззю.

Учасники GIST Innovates Ukraine отримають право подати заявку на місце в програмі GIST Business Incubation. Дві українські команди будуть відібрані для участі у цій міжнародній програмі підприємництва, яка відбудеться восени 2020 року.

Команди повинні складатися з:

Технічний експерт: експерт підприємницьких та венчурних технологій.

Експерт з підприємництва: представник команди, який розроблює бізнес-моделі та взаємодіє з потенційними клієнтами.

Бізнес-наставник: допомагає командам розробити стратегію щодо прав власності, зв’язується з фондами та консультує щодо пошуку клієнтів.

Основні моменти програми:

Досвід практичного навчання шляхом особистого навчання в Києві, та онлайн-навчання по Україні на GISTNetwork.org навесні 2020 року.

Спілкування з експертами галузі та потенційними замовниками.

Обмін досвідом з іншими підприємницькими колективами, які займаються подібною роботою.

Більш детальну інформацію про заходи можна знайти за посиланням: https://www.gistnetwork.org/gist-innovates-ukraine

Обов’язково спочатку зареєструватися за посиланням у Google-формі: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScSZHBQqtfbPynG8ZOjbMZiqIFPIlMJsUdSVdUzkWLacQDZPw/viewform?vc=0&c=0&w=1 (або внизу сторінки на сайті КНЕУ: https://kneu.edu.ua/ua/events/liyfliyflif/).

5. Турецькі стипендії (дедлайн – 20 лютого 2020)

Türkiye Scholarships - це конкурсна стипендійна програма, що фінансується державою, яка присуджується видатним студентам та дослідникам з усього світу для здійснення денних програм або короткострокових програм у найпрестижніших університетах Туреччини. Мета програми: створити мережу майбутніх лідерів, які прагнуть зміцнити співпрацю між країнами.

Прийом заявок до участі триває в Türkiye Scholarships триває з 10.01.2020 по 20.02.2020.

Для реєстрації у конкурсі на здобуття стипендії необхідно заповнити онлайн-заявку на офіційній сторінці: www.turkiyescholarships.gov.tr

Детальна інформація за посиланням: http://bit.ly/Tscholarships

 

6. Премії Верховної Ради та стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених (1 березня 2020)

Прийом документів на отримання Премій Верховної Ради та стипендій Кабінету Міністрів для молодих вчених. Заявки мають подавати виші та наукові установи, підприємства за попередніми рішеннями вчених рад.

Премії ВРУ присуджуватимуться за 2020 рік, а урядові стипендії – на 2020-2022 роки.

Претендувати на отримання Премії можуть науковці до 35 років (доктори наук до 40 років), що мають вагомі наукові здобутки в проведенні фундаментальних та/або прикладних досліджень. Номінувати можна як одного вченого, так і колектив авторів – максимум з 4 осіб.

На рік Верховна Рада присуджує до 30 Премій. Переможці отримують дипломи, нагрудні знаки та грошову винагороду. Її розмір становить 60 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 1 січня 2020 року це понад 126 тис грн).

Кінцевий термін подання заявок: 1 березня 2020.

Детальна інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/pochavsya-konkursnij-vidbir-na-premiyi-vru-ta-stipendiyi-uryadu-dlya-molodih-vchenih-vishi-ta-naukovi-ustanovi-mayut-podati-zayavki-do-1-ta-10-bereznya

 

7. Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда (дедлайн – 1 березня 2020)

Конкурс на стипендіальну програму імені Лейна Кіркланда 2020/2021 для кандидатів з України, Білорусі, Росії, а також Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану, Таджикистану та Узбекистану.

Реалізація Програми відбувається в рамках двосеместрового навчання у вищих навчальних закладах одного з 5 академічних осередків Республіки Польща (міста Варшава, Краків, Вроцлав, Познань і Люблін) та двотижневих професійних стажувань у державних, приватних і самоврядних установах.

Обов’язкові вимоги:

-              Громадянство і постійне проживання в одній із вищевказаних держав (особи, які мають карту постійного проживання в Польщі, не можуть претендувати на отримання стипендії Кіркланда)

-              Повна вища освіта (ступінь магістра або відповідний йому)

-              Вік до 40 років

-              Професійний досвід – мінімум 2 роки

-              Принаймні 2 роки перерви після останнього закордонного стажування, що тривало понад 6 місяців.

Кінцевий термін подання заяв: 1 березня 2020 року.

Детальна інформація за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1_ae3tas1kafgF73vnAugSdYRTPaeZOR2/view

 

 

8. Конкурс проектів від Посольства Франції в Україні (дедлайн – 1 березня 2020)

Посольство Франції в Україні  організовує у 2020 року  конкурс проектів (двічі на рік) для французьких та українських закладів вищої освіти.

Ця ініціатива спрямована на підтримку або ініціювання франко-українського партнерства у науковій та університетській сферах.

Кандидатам пропонується заповнити форму французькою чи українською мовами: https://institutfrancais-ukraine.com/uploads/files/2020/Bourses/forme%20Appel_projet-1.doc

Терміни подачі документів :

1-ий конкурс:

-              початок – 27 січня 2020 р.;

-              прийом документів – до 1 березня 2020 включно;

-              рішення буде повідомлено кандидатам починаючи – з 11 березня  2020 р.;

-              період реалізації проекту – з 6 квітня 2020 р.  по 31 серпня 2020 р.

Детальна інформація за посиланням: https://institutfrancais-ukraine.com/etudier/bourses/appel_a_projet_2020

 

 

9. Програма «Малих дослідницьких грантів» від американського фонду Спенсера (дедлайн – 3 березня 2020)

Програма «Малих дослідницьких грантів» призначена для підтримки дослідницьких проектів з бюджетом до 50.000 доларів США. Ця програма спрямована на фінансування академічної роботи, яка сприяє вдосконаленню освіти в широкому сенсі. Програма надає гранти для досліджень в різних галузях знань, зокрема таких як: освіта, психологія, соціологія, економіка, історія.

Кінцеві терміни подання заявок: 3 березня 2020 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.spencer.org/grant_types/small-research-grant

 

10. Стипендії уряду Франції (дедлайн – 15 березня 2020)

Щороку посольство Франції в Україні оголошує конкурс на здобуття стипендій уряду Франції для навчання на магістерських і PhD-програмах.

Типи стипендіальних програм:

- магістерська (рівень М2): тривалість 9 місяців, розмір стипендії 615 €/місяць;

- PhD (написання дисертації під подвійним науковим керівництвом): три наукові стажування тривалістю по 4 місяці, розмір стипендії 767 €/місяць.

Вимоги до кандидатів:

•             громадянство України,

•             вік до 30 років,

•             наявність диплому бакалавра/магістра (або еквівалентний йому),

•             ніколи раніше не отримував стипендії уряду Франції.

Кінцевій термін подання заявок: 15.03.2020

Детальна інформація за посиланням: http://campusbourses.campusfrance.org/fria/bourse/#/program?id=129

 

11. Стипендії для досвідчених науковців від Посольства Франції (дедлайн – 12 березня 2020)

Посольство Франції в Україні відкриває конкурс стипендій (2 тижні - 1 місяць) для викладачів та науковців з великим досвідом роботи. Короткострокові стипендії для науковців з досвідом призначені українським науковцям, які співпрацюють з французькими університетськими та науковими закладами.

Вимоги до учасників:

-              бути громадянином України;

-              від дати захисту дисертації має пройти більше ніж 5 років;

-              працювати у наукових закладах вищої освіти та/чи наукових установах та співпрацюють із аналогічними французькими установами;

-              або планувати створити таке співробітництво із лабораторією / факультетом.

Кандидати, що вже отримували фінансування такого типу за останні три роки, не можуть брати участь у конкурсі.

Стипендіати уряду Франції (BGF) отримують наступні послуги:

-              стипендія у розмірі 2055 €/ місяць,

-              допомога з пошуком житла,

-              страхування Campus France на період стажування,

-              підтримка Campus France в адміністративних процедурах,

-              не потрібно оформлювати візу при наявності біометричного паспорту,

-              витрати на транспорт не покриваються за рахунок стипендії.

Кінцевій термін подання заявок: 15 березня 2020 року

Детальна інформація за посиланням: https://institutfrancais-ukraine.com/etudier/bourses/bhns

 

 

12. Стипендія для вивчення німецької мови в Баварії (дедлайн – 23 березня 2020)

Конкурс на отримання стипендій від Баварського академічного центру для Центральної, Південної та Південно-Східної Європи (BAYHOST) на літні курси з вивчення німецької мови в університетах Баварії (Німеччина).

Категорії учасників: студенти (починаючи з 2-го курсу), аспіранти, викладачі та співробітники, які володіють німецькою мовою на рівні не нижче В1.

Тривалість курсів: один місяць в липні-серпні (в залежності від обраного університету).

Фінансові умови: стипендія покриває навчання, проживання та харчування.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн заявку форму та підготувати пакет документів, який необхідно надіслати поштою на адресу центру BAYHOST.

Кінцевий термін подання заяв: 23 березня 2020 року

Детальна інформація за посиланням:

https://www.uni-regensburg.de/bayhost/english-1/bayhost/english/scholarships/language-courses-in-bavaria/index.html

 

13. Стипендія уряду Франції на короткострокове наукове стажування для молодих вчених (дедлайн – 15 липня 2020)

Гранти для молодих вчених, бажаючих здійснити польові дослідження у Франції у рамках наукового партнерства між французькими та українськими університетами чи лабораторіями.

Вимоги до учасників: молоді вчені до 35 років, бути громадянином України, знання французької та/або англійської мови на рівні, який вимагає французький університет.

Тривалість: 1 або 2 місяці. Дослідницький проект має бути реалізований в рамках поточного або майбутнього проекту міжвузівської співпраці.

Фінансові умови: виплата стипендії в розмірі 1060 €/місяць.

Кінцевій термін подання заявок: 15.07.2020

Форма заявки: http://ambafrance-ua.org/IMG/xls/BCS_Form.xls

Детальна інформація за посиланням: http://campusbourses.campusfrance.org/fria/bourse/#/program?id=527

 

 

14. Стажування у словацьких університетах (дедлайн – 10 квітня 2020)

Українських студентів, аспірантів та викладачів вишів запрошують на навчання або стажування до закладів вищої освіти Словацької Республіки. Вони зможуть безкоштовно навчатися, отримувати стипендію у розмірах, встановлених для іноземних студентів і докторантів/аспірантів, а також проживати у гуртожитках.

Кінцевій термін подання заявок: 10 квітня 2020 року.

Детальна інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-vidbir-kandidativ-na-navchannya-abo-stazhuvannya-u-slovackih-vishah-podatisya-mozhut-studenti-aspiranti-ta-vikladachi

 

15. Стажування у Світовому Банку (дедлайн – 31 жовтня 2020)

Програма стажування Світового банку (СБ) пропонує високомотивованим людям можливість зазнати місії та роботи СБ у міжнародному розвитку. Стажування дозволяє людям впроваджувати нові перспективи, інноваційні ідеї та новітні дослідницький досвід у роботі СБ та вдосконалювати свою майстерність під час роботи в різноманітних умовах. Стажування в СБ – це можливість вчитися, набуваючи практичного досвіду. Стажери зазвичай вважають цей досвід корисним і цікавим. Крім того, це спосіб покращити свої резюме практичним досвідом роботи.

Вимоги до учасників:

-              кандидати повинні мати ступінь бакалавра та бути зараховані до денної програми магістратури / аспірантури (вікової межі немає);

-              вільне володіння англійською мовою, також бажано знання таких мов, як: французька, іспанська, російська, арабська, португальська та китайська.

Кінцевий термін подання заявок: 31 жовтня 2020.

Детальна інформація за посиланням: https://www.worldbank.org/en/about/careers/programs-and-internships/internship

 

16. Стипендії на навчання та гранти на проведення досліджень в Німеччині від Німецької служби академічних обмінів DAAD

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) пропонує широкий спектр стипендій та грантів для студентів, випускників, аспірантів, молодих науковців та вчених з України.

Щомісячна стипендія становить: 850 € для студентів; 850-1200 € для аспірантів і молодих науковців; 2000-2150 євро для викладачі ВНЗ та науковців зі ступенем.

Період, на який надається стипендія: від 3-4 тижнів до 2 років (залежно від стипендіальної програми).

Окрім індивідуальних стипендій, надаються гранти для групової поїздки для студентів (під керівництвом викладача) до Німеччини "Studienreisen" (розмір стипендії: 5- євро в день на кожного, тривалість: 7-12 днів).

Детальна інформація за посиланням:

https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stypendialni-programy-dlya-ukrayiny/

 

17. Гранти від Центрально-європейського університету (Будапешт, Угорщина)

Щорічні конкурси з різних напрямків гуманітарних наук.

Гранти для професорів і доцентів, гранти для написання і апробації навчальних курсів. Конкурси для участі в семінарах в Будапешті.

Більшість програм передбачає виїзд в Будапешт (робоча мова - англійська). Вікових обмежень немає.

Тривалість грантових проектів різна. Умови різних видів конкурсів - на сайті.

Детальна інформація за посиланням: https://www.ceu.edu/research/opportunities

 

18. Стипендії і гранти Програми академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi щорічно проводить конкурси на отримання стипендій і грантів на навчананя і дослідження в США:

•             для студентів старших курсів та випускників ВНЗ;

•             для молодих викладачів та дослідників;

•             для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту;

•             для викладачів та фахівців соціально-гуманітарного профілю;

•             для навчальних та наукових установ України.

Вимоги до кандидатів, умови та тривалість грантових проектів різні.

Детальніше:

http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/3/programs.html

 

Остання редакція: 06.05.20