Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

28 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ!19 Квітня 2024р.

Щорічно починаючи з 2003 року за рішенням Міжнародної організації праці у світі відзначають Всесвітній день охорони праці, але ідея започаткувати такий день з’явилася ще у 1989 році після того, як американські та канадські профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.

В Україні День охорони праці  відзначають з 2007 року.

У міжнародний день охорони праці проводять заходи приурочені до цього дня з метою привернення уваги суспільства, суб’єктів господарювання до питань охорони праці та запобігання нещасним випадкам на виробництві.

Міжнародна організація праці щороку визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці, у 2024 році заходи проводять під девізом: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

Зміни клімату, забруднення повітря, промислові аварії, техногенні катастрофи, екстремальні погодні явища, буревії, засухи або затоплення, погіршення екосистеми внаслідок військових дій або впливу хімічних речовин впливають на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я людей, можуть призвести до нещасних випадків на виробництві.

Для прикладу, бойові дії, які веде загарбник на території України уже спричинили до незворотних змін в екосистемі України, до забруднення територій та повітря шкідливими речовинами. 

Відверті варварські дії по підриву дамб, мінуванню територій, знищенню зелених насаджень, руйнуванню міст, створюють шкідливі та небезпечні умови в яких доводиться жити, а по суті виживати і працювати людям, внаслідок чого збільшується кількість захворювань, травмувань і смертей.

Глобальні зміни клімату інколи також погіршують умови праці, наприклад потепління, яке відбувається у світі, збільшує ймовірність виникнення теплових стресів у працівників у теплих країнах та відсутності можливостей забезпечити їх необхідними гігієнічними умови на робочому місті.

План заходів з відзначення Дня охорони праці у 2024 році, які було затверджено на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, у тому числі у неформальному секторі економіки та виробничого травматизму і напрацювання шляхів їх реалізації, передбачає заходи у яких можуть взяти участь всі бажаючі, серед них:

  1. ознайомитись із візуальними матеріалами про безпеку та здоров’я працівників, які розміщено на веб-сайтах, офіційних сторінках Держпраці (https://www.pratsia.in.ua/index.php), інших державних органів та в засобах масової інформації;
  2. взяти участь в масових заходах, конкурсах присвячених питанням безпеки та охорони праці;
  3. прийняти участь у проведені 25-26.04.2024 року заходів щодо вшанування пам’яті загиблих на роботі працівників в мирний час та під час воєнного стану.

Організація безпечних та нешкідливих умов праці, виконання правил безпеки є першочерговим завданням як керівників так і працівників. 

Враховуючи сучасні реалії та умови воєнного стану важливо знати та пам’ятати правила трудових відносин, ризики і наслідки незадекларованої праці та трудової експлуатації.

Пам’ятаємо про це!

 

Інформаційне повідомлення підготовлено

відділом охорони праці КНЕУ ім. В. Гетьмана

на виконання листа МОН № 3/1585-24 від 08.03.2024.

 

На інформаційному порталі Держпраці (https://www.pratsia.in.ua/index.php), ДСНС України (https://dsns.gov.ua/uk/abetka-bezpeki),

МОН України (https://mon.gov.ua/ua), на веб-сайті КНЕУ ім. В. Гетьмана (https://kneu.edu.ua/), на сторінці відділу охорони праці (https://kneu.edu.ua/ua/University_en/subdivisions/viddil_oh_prazi/) та відділу з питань цивільного захисту https://kneu.edu.ua/ua/University_en/subdivisions/vidzs/, розміщено рекомендації, як працювати безпечно

в умовах війни, пам’ятки та інструкції. Рекомендуємо ознайомитися з тим матеріалом, який Вас зацікавить.