Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Здобутки

ЗДОБУТКИ:

Красномовним підтвердженням вагомих здобутків Університету у сфері вітчизняної науки й освіти стало набуття ним членства у Клубі лідерів якості України – елітного об’єднання кращих українських підприємств – призерів Українського національного конкурсу якості, що проводиться з 1996 року на засадах Моделі досконалості Європейського фонду управління якістю (EFQM).

 

За даними щорічного дослідження «Всесвітній індекс-рейтинг аналітичних центрів» Київський національний економічний університет посів третє місце серед аналітичних центрів України та номер один серед університетів України. При цьому Університет посідає 36 місце серед найкращих аналітичних центрів Центральної та Східної.

 

Результативність діяльності колективу Університету підтверджена визнанням на національному і міжнародному рівнях. Зростання нашої позиції у рейтингах та здобутки на міжнародних виставках - це ознака правильності обраного нашим колективом курсу на забезпечення якості освіти, досліджень та інновацій.

За досягнення в бізнес-освіті щорічно, отримувалася нагорода за Міжнародним рейтингом університетів і бізнес-шкіл EDUNIVERSAL «3 PALMES excellent business school».

 

Серед інноваційних ініціатив слід виділити такі:

-        відкриття   освітньої    програми   магістерського    рівня:«Бізнес- адміністрування у сфері охорони здоров’я »;

пролонгація договору з іноземним партнером London School of Business and Finance (London, Great Britain).

 

Нині у складі університету успішно діють 22 науково-освітні школи – дослідницькі колективи, які відповідають таким основним якісним характеристикам як наявність наукового лідера, когорти учнів-послідовників, декількох поколінь продовжувачів певної наукової програми, висока ефективність наукової діяльності її прибічників.

 

Науковці Університету взяли участь у розробці такого стратегічного документу державницької ваги як «Україна – 2030: Доктрина збалансованого розвитку» спільно з науковцями КНУ імені Шевченка, Національного технічного університету «КПІ», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування України та Української бізнес-ініціативи.

 

Значно активізувалось міжнародне наукове і науково-технічне співробітництво Наукового парку Університету. Крім взаємодії з Північноатлантичним альянсом (НАТО) були укладені угоди з Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) і про участь Університету у Проекті ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

Один із проектів Наукового парку Університету, що визначається високою конкурентоспроможністю наукових і науково-прикладних результатів, стосується розробки інформаційно-аналітичної системи автоматизованої побудови моделей оцінювання кредитних ризиків.

Як результат проведеної роботи Науковий парк Університету був відзначений Загальнодержавною рейтинговою програмою нагородження лідерів економіки України Золотом рейтингу серед суб’єктів господарювання України у номінації «Фінансові показники успішної діяльності», отримавши статус «Лідера галузі».

 

Студентська наука. Студентська команда «Enactus КНЕУ» стала Віце-чемпіоном України з соціально-підприємницьких проектів Enactus, який об’єднує студентів, викладачів і представників з бізнесу зі всього світу, що використовують силу підприємницької дії для покращення якості життя та життєвих стандартів людей із різними потреба.

 

  Цього року команда реалізувала три проекти – «Нове бачення» (New Vision), «Шанс до змін» (Chance 2 Change) і Фенікс.

«Нове бачення» (New Vision) - це проект, спрямований на популяризацію профілактики короткозорості і допомогу виробнику скіаскопічних лінійок у диверсифікації його продуктового портфелю.

 

«Шанс до змін» (Chance 2 Change) - це проект допомоги соціальному підприємству у створені нової бізнес-моделі та підвищенні доходів співробітників.

 

Фенікс – це проект, націлений на комплексну правову, духовно-психологічну, освітню та економічну підтримку засуджених для їх ресоціалізації та соціальної адаптації.

 

Інклюзивне навчання. У 2018 р. дистанційні технології почали використовуватись для організації навчання за індивідуальним графіком студентів з інвалідністю. Сформовано пропозиції щодо внесення доповнень до нормативних документів Університету, які б забезпечували організацію освіти для таких студентів.

 

Підтвердженням вагомих здобутків Університету у сфері вітчизняної науки й освіти стало включення Університету до Глобального індексу досконалості EFQM (бронзовий рівень). Інформацію про нього було розміщено у щорічному виданні EFQM Recognition Book. EFQM Recognised for Excellence – це експертна оцінка, яку проводить команда підготовлених аудиторів від організацій-членів фонду.

 

Університет є членом таких міжнародних організацій, як EPLO - European Public Law Organization (Європейська організація публічного права), Magna Charta Universitatum (Велика Хартія Університетів).

Університет також є членом Асоціації Регіональних Досліджень (RSA) членство в якому передбачає участь викладачів, студентів, аспірантів, молодих науковців і фахівців у роботі конференцій, публікаціях результатів досліджень у міжнародних виданнях, що в цілому сприяє підвищенню наукового рівня викладацької діяльності, підготовці дисертаційних робіт, написанню монографій, удосконаленню освітнього процесу тощо.

 

 

Один із проектів, створених співробітниками Університету, що визначається високою конкурентоспроможністю наукових і науково-прикладних результатів, стосується розробки інформаційно-аналітичної системи автоматизованої побудови моделей.

Система автоматизованої побудови моделей була визнана переможцем в конкурсі CRDF Global Boot Camp Ukraine розробок у сфері штучного інтелекту і було отримано фінансування на представлення результатів на виставці AI & BIG DATA EXPO NORTH AMERICA 2018 у Кремнієвій долині. Також цю систему було презентовано на багатьох міжнародних професійних банківських форумах: 36-th BACEE Regional Banking Conference (Будапешт, Угорщина, 16-17 квітня 2018 року), I Міжнародному Професійному Форумі «Сучасні технології скорингу» (Будапешт, Угорщина, 23-24 квітня 2018 року), VIII Міжнародній конференції «Банківський сервіс для МСБ: перезавантаження 2020» (Будапешт, Угорщина, 7-8 вересня 2018 року), 5th Fraud Risk Management Conference (Варшава, Польща, 19-20 листопада 2018 року), XV Щорічній Конференції «Управління доходністю та ризиками» (Київ, 5 грудня 2018 року). Ця система автоматизованої побудови моделей викликала зацікавленість банківської групи BNP Paribas (Франція). Наразі проходить завершальна стадія узгодження умов контракту зі створення Системи автоматизованого бюджетування банку.

Також на завершальній стадії узгодження перебуває договор з INVESTA STM, s.r.o., (Словаччина) зі створення в рамках Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

 

 

Вступна кампанія-2018 засвідчила збереження Університетом провідних позицій на ринку освітніх послуг. Серед ТОП-100 закладів вищої освіти України наш університет посів 10 місце за кількістю заяв від абітурієнтів у 2018 р.

За рейтингом Топ-200 університетів України, який складає міжнародна група експертів, у співпраці з Європейським центром вищої освіти (ЮНЕСКО- CEPES) та Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» Університет у 2018 році посів 13-е місце.

 

Міжнародної діяльность

 

В рамках Стратегії інтернаціоналізації, діяльність КНЕУ імені Вадима Гетьмана орієнтована на участь у міжнародних грантах, проектах та розширення можливостей навчання за кордоном. Центр міжнародної академічної мобільності (ЦМАМ) активно співпрацює із іноземними вищими навчальними закладами. Основними показниками діяльності ЦМАМ є:

·         85 договорів про співробітництво із зарубіжними партнерами;

·         309 осіб було відряджено до 31 країни світу, з них 163 студенти (2018 рік);

·         81 іноземного фахівця було прийнято в КНЕУ у 2018 році ;

·         Університет є учасником програм Еразмус+.

 

ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ:

 Центру культури і мистецтв є переможцями різноманітних конкурсів та телевізійних проектів («Голос країни», «X-фактор», «Танцюють всі», «Караоке на майдані»).

СПОРТИВНІ ЗДОБУТКИ:

 

Студенти збірних команд Університету виступили у 20 змаганнях різного рівня:

– атлетична гімнастика (класичний жим лежачі): Кубок України – 1 місце;

– баскетбол: Всеукраїнська баскетбольна ліга – 6 місце, Ліга героїв – 4 місце, Кубок СПА – 7 місце;

– волейбол: Чемпіонат зальної ліги міста Києва – 4 місце, Кубок зальної ліги міста Києва – 1/4 фіналу, Першість Шевченківського району Києва – 1 місце, Універсіада м. Києва – 2 місце;

– футбол: Першість міста Києва – 5 місце, Кубок Києва – 1/4 фіналу, Турнір ім. Лобановського серед навчальних закладів м. Києва – 1 місце. У фіналі Кубку Києва-2017 серед студентів збірна команда Університету з футболу «Економіст» посіла 2 місце;

– танцювальна аеробіка: Міжнародний турнір – 3 місце, Чемпіонат Києва – 5 місце, Чемпіонат серед студентської молоді – 2 місце;

– легка атлетика: «Пробіг під каштанами», Всеукраїнський марафон;

– плавання: Першість Києва – 4 місце

Наука

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) є визнаним вітчизняним лідером у розробці інноваційних концепцій та науково-освітніх проектів у сфері економіки, державного та корпоративного управління, господарського права. За свою більш ніж столітню історію він накопичив багатий досвід інноваційної діяльності і сформував потужний творчий, кадровий та науково-методичний ресурс, що об’єднує на сьогодні понад 1,5 тис докторів і кандидатів наук, близько 500 аспірантів і докторантів. Сучасна наукова діяльність КНЕУ успішно реалізується у розробці численних законопроектів у сфері економіки, державних бюджетних тем, Концепцій розвитку національної економіки України та її зовнішньоекономічних зв’язків, корпоративних стратегій та конкурентних менеджмент-технологій, а також реалізації міжнародних сертифікаційних програм, освітніх та бізнес-проектів. Це забезпечує КНЕУ високі позиції у рейтингах вітчизняних університетів, за якими він стабільно входить у першу п’ятірку лідерів за якістю підготовки конкурентних фахівців для усіх сфер економіки України та міжнародних компаній.  

Згідно Всесвітнього Індекс-рейтингу аналітичних центрів, що  проводять фахівці університету Пенсільванія, за результатами 2018 р. університет посів 3 місце серед аналітичних центрів України, 38 – Центрально-Східної Європи та є єдиним серед вищих навчальних закладів України, який увійшов у даний рейтинг. Університет увійшов також до Глобального індексу досконалості EFQM (бронзовий рівень), а згідно бази цитування Гугл Сколар він посідає п’яте місце в Україні серед вищих навчальних закладів.

В університеті ефективно функціонує система інноваційної діяльності, яка охоплює повний науковий (фундаментальні і прикладні дослідження, інноваційні продукти і їх комерціалізація) та освітній цикли (підготовка бакалаврів і магістрів, докторів філософії і докторів наук, післядипломна освіта). Це дає змогу наповнити навчальні програми КНЕУ інноваційним змістом, а також забезпечити максимально повну інтеграцію освітньої місії університету з його дослідницькою та консалтинговою діяльністю

У складі університету діє мережа авторитетних науково-дослідних інститутів та 23 науково-освітні школи, у рамках яких активно ведуться наукові дослідження за ключовими напрямами економічної науки, а також здійснюється підготовка наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації. Особливе місце в організаційній структурі наукової діяльності КНЕУ посідає Науковий парк, який здійснює активний пошук замовників науково-дослідних робіт, консалтингових послуг, проектів у сфері створення інформаційних технологій, а також забезпечує юридичне та інфраструктурне супроводження науково-дослідних проектів університету.

Підготовка кадрів вищої кваліфікації в університеті здійснюється через програми PhD та докторантуру, а основною ланкою в системі атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації є спеціалізовані вчені ради. У КНЕУ функціонує мережа спеціалізованих вчених рад у галузі економічних наук, яка представлена 7-ма докторськими спеціалізованими вченими радами з 11 спеціальностей у галузі економічних наук і 1 кандидатською спеціалізованою вченою радою з 1 спеціальності у галузі юридичних наук.

Навчальний процес

ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» уже багато років знаходиться в когорті лідерів щодо підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері економіки, державного та корпоративного управління, господарського права.

Університет активно працює над забезпеченням суспільної затребуваності фахової підготовки випускників через:

 • постійний моніторинг ринку праці та вивчення вимог роботодавців до кваліфікації фахівців;
 • відкриття нових освітніх програм, у тому числі -реалізацію спільних освітніх програм із іноземними закладами вищої освіти та запровадження освітнього франчайзингу;
 • упровадження актуальних програм професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації;
 • вдосконалення методичної, організаційно-правової та фінансової бази для забезпечення академічної мобільності студентів, аспірантів, викладачів, а також для розвитку програм подвійного і спільного дипломування.

Постійно проводиться робота щодо модернізації освітнього процесу шляхом:

 • оновлення змісту освітніх програм, їх навчально-методичного забезпечення;
 • впровадження креативних освітніх програм та інноваційних авторських курсів;
 • розробки та використання у навчальному процесі дистанційних курсів, курсів відеолекцій провідних викладачів Університету та викладачів з партнерських іноземних закладів вищої освіти;
 • розширення спектру вибіркових дисциплін, удосконалення механізму і процедури їх вибору;
 • впровадження в освітній процес активних, інтерактивних, ігрових, проблемних та інших сучасних інноваційних технологій, форм і методів підготовки студентів для більш повного розкриття їх особистісного потенціалу; здійснення навчання студентів за індивідуальною траєкторією;
 • реалізації англомовних навчальних програм, курсів, функціонування двох робочих мов (української та англійської) на всіх рівнях вищої освіти;
 • активне залучення до навчально-виховного процесу і науково-дослідницької роботи провідних вчених, фахівців організацій та установ, практиків.

Омбудсмен

В рамках реалізації грантового проектуAESOP програмиERASMUS+ «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади Омбудсмена»в університеті обрано Омбудсмена з прав студентів- БогданаЯрмоленко - партнеракомпанії Ernst & Young,членаНаглядової ради університету, який здійснює свою діяльність черезофіс Омбудсмена за наступними напрямками :

 • Юридичний;
 • Організаційно-фінансовий;
 • Міжнародний;
 • Психолого-виховний;
 • Інформаційно-комунікативний;
 • Самоврядний;
 • Академічний;
 • Соціально-побутовий

 Основними завданнями Омбудсмена якого є:

►сприяння реалізації єдиної державної політики, спрямованої на забезпечення права особи на здобуття якісної та доступної освіти;

► здійснення заходів щодо додержання законодавства України про освіту;

► забезпечення належних умов для рівного доступу до здобуття освіти учасниками освітнього процесу Університету;

► забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів студентів Університету;

► представленнязаконних інтересів студентів перед керівництвом Університету;

► аналіз стану реалізації та забезпечення прав і свобод студентів в  університеті;

► моніторинг діяльності Університету та його структурних підрозділів у сфері забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів студентів;

► проведення превентивних заходів щодо запобігання порушення прав, свобод і законних інтересів студентів;

► вжиття необхідних заходів у випадку порушення прав, свобод і законних інтересів студентів через звернення до керівництва Університету та його структурних підрозділів.