Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Трудовий потенціал в координатах цифрової економіки23 Жовтня 2019р.

Міжнародна науково-практична конференція «Сфера зайнятості і доходів в умовах цифрової економіки: механізми регулювання, виклики та домінанти розвитку», що розпочалася 23 жовтня у КНЕУ, зібрала представників усіх наукових шкіл трудовиків України, а також провідних науковців та експертів з Литви, Білорусі, Грузії.
«У світі немає жодного бізнесу, який би не реалізовувався без цифрових технологій. У наш динамічний час зникають межі між робочим та особистим часом. Людина відчуває плюси і мінуси цифрової трансформації. Сприймаймо ж зміни на позитиві! Адже залишається творче спілкування», - наголосив у вітальному слові д.е.н., професор, ректор КНЕУ Д.Г. Лук’яненко.
З доповіддю «Праця 4.0» як модель та платформа нової (цифрової) економіки» виступив д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ А.М. Колот. «На сучасному етапі має відбуватися зміна теоретичного, філософського розуміння дійсності, формування нової культури життєдіяльності, - зауважив він. - Трансформується профіль працівника і вимоги до нього. Образно кажучи, раніше технології були при людині, тепер – людина при них. Як приклад, виконання робіт на відстані, дистанційна робототехніка».
Про зайнятість старіючої робочої сили в Smart-економіці розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Е.М. Лібанова.
Серед інших тематичних напрямів конференції: зайнятість молоді; виклики перед освітою; завдання роботодавців; соціальні ризики дистанційної зайнятості; соціальна відповідальність бізнесу в умовах цифрової економіки; нові тренди у сфері доходів; наукові засади та прикладні аспекти розроблення інноваційних підходів до оплати праці.

 

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ВСЗ Лариса Гуторова
Фахівець з комунікацій I категорії ВСЗ Анастасія Рогачова (фото)