Логістика на залізниці, портах й автошляхах27 Квітня 2018р.

Україна посідає провідні позиції з експорту зерна та олії. Як нарощувати потенціал? Відповіді шукали  науковці, освітяни, бізнесмени, аграрії під час проведення  круглого столу «Експортна стратегія України: проблеми і значення логістики», що відбувся 25 квітня у КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

«Основна складова витрат – транспортні,  - наголосив народний депутат України, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, президент  ВГО «Українська  аграрна конфедерація» Леонід Козаченко. - Так,  для перевезення продукції  на залізниці потрібно  20 тисяч вагонів, а маємо вдвічі менше. Доставка  річковим транспортом  не завжди вигідна через високі ціни».

На думку директора групи підтримки реформ Мінінфраструктури Олександри Клітіної, варто зменшити портові збори, враховуючи прибутковість кожного порту. Перевезення вантажу водним транспортом – це ще й створення нових робочих місць. Але, на жаль, без залучення інвестицій не обійтись.

Ще одна нагальна задача – модернізація вагонів і локомотивів. Більшість з них ще випуску 80-их років минулого століття. «Сьогодні вагони випускають лише чотири підприємства з двадцяти,  -  навів таку статистику заступник директора ТОВ "ТЕП Вертикаль" Юрій Боровський – Причому на заводах втрачена кваліфікація з виробництва лиття, не всі локомотиви придатні для пересування залізничними коліями країн ЄС».

На важливості експорту переробної сировини  наголосив генеральний директор ВГО «Українська аграрна конфедерація» Павло Коваль.

«Враховуємо також зміни кліматичні, ніким не передбачені сюрпризи природи, - сказав професор, доктор Університету м. Бремен  (Німеччина) Ханс-Дитрих Хаасіс. –  Залучаючи інвесторів, не забуваймо  вкладати гроші  в розвиток власної науки».

«Жвавий студентський розум підхоплює нові ідеї, динамічні зміни, що відбуваються на ринку, - підсумувала заступник генерального директора ВГО «Українська аграрна конфедерація»,старший викладач кафедри економіки і менеджменту агробізнесу КНЕУ Наталія Зарицька. –  Сьогодні наші випускники  з перших вуст почули про конкретні завдання, які будуть розв’язувати завтра».

Підготувала матеріали провідний фахівець із  зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова.