Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Новий етап у співробітництві КНЕУ з китайськими науково-освітніми установами30 Травня 2018р.

Круглий стіл «Науково-освітнє співробітництво України та Китаю», що відбувся 26 травня 2018 року в КНЕУ імені Вадима Гетьмана, дав потужний імпульс до нових ідей і проектів. Сторони домовились щодо підписання двох меморандумів про співробітництво, видання спільних монографій та статей, обмін викладачами та студентами, про проведення конференцій.

Захід відбувся в рамках Українсько-китайського форуму стратегічного партнерства «Один пояс, один шлях». У роботі круглого столу взяли участь представники китайських науково-дослідних інститутів та університетів (Академії суспільних наук КНР, Китайського інституту міжнародних досліджень, Інституту народної дипломатії ШОС Шанхайського університету, Інституту соціології Академії суспільних наук КНР), а також науковці, викладачі та студенти КНЕУ.

 

На початку зустрічі гостям розповіли про переваги навчання у вишах та про напрями наукової роботи в КНЕУ.

На засіданні круглого столу особливу увагу було звернено на питання співпраці з колегами із Китаю. Ще в 2014 р. проректор з наукової роботи  Лариса Леонтіївна Антонюк зі студентською командою КНЕУ представляла Україну на всесвітньому конкурсі Enactus,  спілкувалася з міністром освіти Китаю. На сьогодні актуальним є задум відкрити в КНЕУ українсько-китайську магістратуру.

Професор кафедри міжнародного менеджменту Любов Павлівна Гальперіна зазначила, що наука й освіта тісно пов’язані між собою, наукові дослідження передбачають міжнародне співробітництво, роботу над спільними проектами.

Директор Інституту Росії, Східної Європи та Центральної Азії Академії суспільних наук КНР Сунь Чжуанчжі зазначив: «Вивчати історію України ми ретельно почали після розпаду СРСР, у доробку є чимало публікацій про Україну». Доповідач відзначив великий потенціал такого двостороннього співробітництва.

Підтримавши пана Сунь Чжуанчжі, директор НДІ з економічного розвитку Ірина Каленюк зауважила: «У КНЕУ потужні наукові школи з міжнародної економіки, економіки праці, фінансів, бухгалтерського обліку, маркетингу тощо. Я пропоную з певного напряму підготувати спільну монографію. Такий досвід є у співробітництві з грузинськими, польськими колегами».

Заступник директора  Інституту народної дипломатії ШОС Шанхайського університету, провідний науковий співробітник  Чжао Хенлун  розповів, що в закладі викладають економіку, сільське господарство, гуманітарні дисципліни, а також додав: «У нас навчаються 40 тисяч студентів, із них 4 тисячі  - це іноземці з 60 країн світу. Будемо раді бачити й студентів з України!»

Завідувач  відділу України Інституту Росії, Східної Європи та Центральної Азії Академії суспільних наук КНР Чжао Хуейжун зауважила: «У відділі працюють сім співробітників, вони середнього віку, а  бажано  залучати й молодь. Щоб краще розуміти один одного, варто вивчати культуру України і Китаю, більше спілкуватися. Ми видали китайсько-український словник. Я вже почала читати наукові тексти українською мовою».

Студенти факультету міжнародної економіки та менеджменту зацікавились можливістю навчання у вишах Китаю, спілкуванням зі студентством Шанхая.

До речі, китайську мову в КНЕУ вивчали у перші роки заснування університету, студенти відвідували Китай за рахунок вишу. Згадаймо ефективний досвід співробітництва, націлюючись на нові звершення!

Науковці та викладачі з Китаю відвідали Музей КНЕУ, виставку українських художників «Арт-вернісаж», що експонується в університеті. На завершення гостей очікувала цікава екскурсія  Києвом.

Підготувала провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова