Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Результати проведення круглого столу “Освіта для сталого розвитку”10 Червня 2015р.


Результати проведення круглого столу “Освіта для сталого розвитку”, який відбувся 5 червня 2015 року в Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана

В День захисту навколишнього середовища, який відзначається кожного року під егідою ООН (5 червня), в стінах КНЕУ ім. В. Гетьмана проведено круглий стіл, метою якого було обговорення актуальних проблем в сфері освіти для сталого розвитку, розробка необхідних рішень, спрямованих на активізацію взаємодії університетів та бізнесу задля реалізації концепції сталого розвитку.

Даний захід проводився за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених КНЕУ ім. В. Гетьмана, компанії KPMG, Київського національного університету ім. Т. Шевченка та МБО “ІЦ “Зелене досьє”. Участь у роботі круглого столу прийняли також представники представництва ПРООН в Україні,  Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди, Центру соціокультурного проектування Міжнародного товариства прав людини, інших організацій.

Доповіді учасників круглого столу були представлені в рамках трьох тематичних блоків:
1.    Міжнародні тенденції у сфері освіти для сталого розвитку.
2.    Інтеграція концепції сталого розвитку до навчальних програм університетів.
3.    Практичні аспекти взаємодії університетів та бізнесу з метою реалізації принципів сталого розвитку

У своїх доповідях учасники заходу продемонстрували важливість участі університетів в реалізації концепції сталого розвитку, висвітлили досвід реалізації університетами глобальних завдань у Балтійському макро-регіоні (на прикладі Bsltic Sea Region ESD Network, BSRESD), розкрили екологічні аспекти реалізації концпції сталог розвитку. Окрім цього було показано роль та місце освіти в інтересах сталого розвитку в системі післядипломної освіти, продемонстровано практичні результати взаємодії університетів та бізнесу з метою реалізації принципів концепції сталого розвитку.
Результати заслуханих доповідей учасників Круглого столу та подальше їх обговорення продемонстрували важливість запропонованої теми зустрічі, надали новий поштовх для обговорення перспектив розвитку освіти та пропагування ідей сталого розвитку. З огляду на необхідність здійснення конкретних кроків, спрямовах на створення сучасної системи освіти з урахуванням всіх аспектів концепції сталого розвитку, учасники заходу визначили за доцільне врахувати останні тенденції в даній сфері, наголосили на важливості використання іноземного досвіду в процесі реформування існуючих навчальних курсів та запровадженні новітніх напрямків підготовки спеціалістів економічного та інших напрямків підготовки.
Учасники Круглого столу, з огляду на зроблені висновки, визначили перелік заходів, необхідний для стимулювання розвитку освіти в сфері сталого розвитку:
a)    рекомендувати вищим навчальним закладам запровадити напрямки підготовки, які б забезпечували формування спеціалістів, необхідних для формування ринку торгівлі шкідливими викидами за економічними, технічними спеціальностями;
b)    створити платформу (сторінку в соціальних мережах) для активізації обговорення актуальних проблем в сфері освіти для сталого розвитку;
c)    ініціювати проведення серії круглих столів з метою продовження обговорення проблем і питань, які будуть актуальними протягом наступних років в зазначеній сфері.

Результати роботи круглого столу будуть презентовані в рамках роботи ІІІ Міжнародного бізнес-форуму “Наука-Бізнес-Освіта: стратегічне партнерство”, який відбудеться 11 червня 2015 року в конференц-залі Головного корпусу КНЕУ ім. В. Гетьмана (пр-т Перемоги 54/1).
З огляду на бажання учасників круглого столу продовжувати співпрацю у сфері освіти для сталого розвитку, 8 червня 2015 року було створено інформаційну платформу “Education for Sustainable Development”. Метою даного ресурсу буде координація взаємодії представників різних університетів, представників бізнесу та громадських організацій з метою реалізації принципів сталого розвитку шляхом проведення серії круглих столів, воркшопів та реалізації практичних проектів.
Приєднатися до інформаційної платформи можна за посиланням: https://www.facebook.com/groups/EducationSDevelopment/.
Зробимо нашу планету кращою!!!


QR-code інформаційної платформи
 

 
Вітальне слово від Аліни Севастюк (Керівник відділу з розвитку бізнесу, KPMG)

 
Тамара Малькова (МБО “ІЦ “Зелене досьє”) ділиться досвідом провадження глобальних завдань у Балтійському макро-регіоні

 
Основи взаємодії в межах Triple Helix Concept від Валерія Михайленка (КНУ ім. Т. Шевченка)

 
Про роботу Environmental Finance School на базі КНЕУ ім. В. Гетьмана розповідає Андрій Гонта (BFSE LLC.)