Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Трипілля і туризм25 Жовтня 2019р.

Тематична зустріч «Трипілля і сучасний туризм» у Науковій бібліотеці ім. М. В. Довнар-Запольського ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» 
У Науковій бібліотеці імені М. В. Довнар-Запольського ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбулась цікава тематична зустріч «Трипілля і сучасний туризм». 
Запрошений доктор історичних наук, дослідник-ентузіаст Відейко Михайло Юрійович, який викладає основи археології в Київському університеті імені Бориса Грінченка, професійно займається вивченням історії трипільської культури та питаннями туризму. Учений у безпосередньому спілкуванні зі студентами поділився своїм досвідом і цікавою інформацією щодо того, як привернути увагу сучасного туриста до історії рідного краю.
Основні об’єкти, які демонстрували, це були музеї (Музей Богдана Хмельницького) та місця археологічних розкопок, де 5 тисяч років тому було місце поселення представників трипільської культури.
Не зайвою буде і така порівняльна статистика: на території України 2 300 пам’яток, на території Молдови їх 700, а на території Угорщини - 2 000.
Особливість трипільської культури насамперед у тому, що вона мала величезну територію поширення (близько 190 тис. км²). Ось основні її місця:
◦ Музей під відкритим небом у Переяславі, де виставлено залишок житла трипільської культури;
◦ місця, де були перші знахідки трипільської культури;
◦ Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» на Черкащині;
◦ Історико-культурний заповідник «Буша»;
◦ Печера Вертеба;
◦ поселення Кукетеня в Румунії.
Найцікавіші музеї позначені на карті синіми точками.