Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2017 рік

 
«МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РОЗВИТКУ НА РІВНІ РЕГІОНУ»
 

Єфанова Тетяна Ігорівна
Дата захисту: 04.10.2017 
Науковий керівник: к.ф.-м.н., доцент Огліх Валентина Валеріївна

У роботі узагальнено теоретичні підходи та організаційні схеми управління процесами розвитку щодо формування ефективної стратегії розвитку регіону та оновлено трактування поняття «стратегія розвитку регіону». Проведено аналіз концептуальних підходів, щодо оцінювання та удосконалення процесів розвитку задля формування ефективної стратегії регіону, що дозволило розробити узагальнену схему процесу розв’язання зазначеної задачі, яка має досить розгалужену та складну структуру. Розроблено комплекс моделей формування ефективної стратегії розвитку регіону, які вирізняє поєднання математичного апарату теорії конвергенції для визначення тенденцій та чинників змін регіональної нерівномірності, експертних методів та інструментарію нечіткої логіки для врахування якісного аспекту розвитку, самоорганізуючих карт Кохонена для топологічного упорядкування районів та методів оптимізації для формування збалансованого портфелю проектів. Автором розроблено пропозиції щодо практичного використання запропонованого концептуального підходу до розв’язання задачі моделювання процесів розвитку на рівні регіону та здійснено його апробацію на прикладі конкретного регіону.

Автореферат

 

 
«СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ВЗАЄМОУЗГОДЖЕНОСТІ МОНЕТАРНОЇ ТА ФІСКАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ НА МАКРОЕКОНОМІЧНУ СТАБІЛЬНІСТЬ»
 

Дадашова Первін Акіфівна
Дата захисту: 31.03.2017
Науковий керівник: д.е.н., професор Лук’яненко Ірина Григорівна

У дисертаційній роботі розроблено комплекс динамічних макромоделей економіки України, що включає векторні авторегресійні моделі, модель системи симультативних рівнянь з механізмом коригування похибки та імітаційну модель системної динаміки, і використовується для оцінки впливу взаємоузгодженості фіскальної та монетарної політики на макроекономічну стабільність. У дослідженні обґрунтовано теоретичне визначення поняття макроекономічної стабільності та розроблено ряд індикаторів її досягнення у довгостроковій перспективі. Розроблений комплекс динамічних макромоделей включає набір векторних авторегресійних моделей для оцінки сили основних каналів прямих взаємозв’язків між фіскальним та монетарними секторами, а також розширеної діагностики сили трансмісійного механізму монетарної політики. На основі отриманих результатів побудовано дві макромоделі економіки України: динамічна система симультативних рівнянь з механізмом коригування помилки та імітаційна макромодель системної динаміки. На підставі отриманих результатів дослідження побудовано мапу ризиків дестабілізації економіки країни, що може бути використана при проведені державної політики задля досягнення макроекономічної стабілізації. Реалізація макромоделей дає змогу проводити детальний сценарний аналіз для визначення потенційних загроз дестабілізації економіки в разі неузгодженності інструментів монетарної та фіскальної політики та визначати ефективні заходи для досягнення макроекономічної стабільності.

Автореферат

 

Остання редакція: 25.11.19