Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2014 рік

 
«Вдосконалення системи забезпечення людського розвитку в регіонах України»
 

Сливка Оксана Андріївна
Дата захисту: 26.03.2014 
Науковий керівник: д.е.н., професор Грішнова Олена Анатонівна

У роботі досліджено підсистеми забезпечення людського розвитку (підсистему забезпечення здоров’я, підсистему забезпечення освіти, підсистему забезпечення матеріального добробуту і розвитку соціальної інфраструктури, підсистему забезпечення розвитку регіональних ринків праці та підсистему забезпечення фінансування людського розвитку) та індикатори їх оцінки, запропоновано інтегральний індекс забезпечення людського розвитку на регіональному рівні. Уточнено сутність системи забезпечення людського розвитку в регіонах. Проаналізовані регіональні чинники забезпечення людського розвитку, динаміка основних показників забезпечення людського розвитку в регіонах України та виявлені резерви вдосконалення основних процесів забезпечення людського розвитку. В роботі визначено пріоритети регіональної соціально-економічної політики в контексті удосконалення системи забезпечення людського розвитку, доведено, що соціальні інвестиції мають визначальну роль в системі забезпечення людського розвитку, розглянуто роль держави у ефективній реалізації системи забезпечення людського розвитку.

Автореферат

 
«Корпоративна культура як інститут удосконалення соціально-трудових відносин»
 

Балика Олена Георгіївна
Дата захисту: 26.06.2014
Науковий керівник: д.е.н., професор Колот Анатолій Михайлович

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних засад розвитку корпоративної культури як інституту удосконалення соціально-трудових відносин та розробці практичних інструментів її регуляторного впливу. Розкрито наукові підходи до розуміння корпоративної культури та дано її визначення як соціального інституту. З’ясовано сутність соціально-трудових відносин та засоби їх регулювання. Систематизовано класифікацію факторів, рівнів, елементів корпоративної культури і соціально-трудових відносин, встановлено взаємозв’язок між ними. Обґрунтовано модель механізму впливу корпоративної культури на соціально-трудові відносини. Розроблено власну класифікацію типів корпоративної культури (прогресивний, регресивний, «запозичений») та визначено їх відповідність певним типам соціально-трудових відносин (партнерство, патерналізм, субсидіарність). Розроблено науково-методичні основи комплексної оцінки стану корпоративної культури та соціально-трудових відносин, взаємозв’язку між ними. Визначено алгоритм стратегічного управління корпоративною культурою з метою зміни соціально-трудових відносин, запропоновано альтернативні стратегії розвитку корпоративної культури (адаптації, демократизації та інноватизації) та засоби контролю результатів їх реалізації.

Автореферат

 
«Удосконалення системи соціального забезпечення економічно активного населення в Україні»
 

Поляк Наталя Олегівна
Дата захисту: 10.09.2014
Науковий керівник: д.е.н., професор Колот Анатолій Михайлович

У дисертаційній роботі здійснено комплексне дослідження теоретичних і методологічних засад функціонування і розвитку системи соціального забезпечення економічно активного населення та розроблено науково-практичні рекомендації щодо її удосконалення в Україні. Визначено сутнісне розуміння інституту соціального забезпечення за формою і змістом. Запропонована змістовна характеристика поняття «соціальне забезпечення економічно активного населення». Окреслено структуру і взаємозв’язки між елементами системи соціального забезпечення. Обумовлено необхідність розробки дієвої національної Концепції соціального забезпечення економічно активного населення в Україні та запропоновано основні напрями та заходи з її реалізації. Обґрунтовано можливості використання європейських соціальних стандартів у системі соціального забезпечення економічно активного населення в Україні та розроблено інструментарій адаптації українських стандартів до стандартів Європейського кодексу соціального забезпечення. Удосконалено методичні підходи до прогнозування виплат у системі соціального забезпечення економічно активного населення шляхом використання актуарних методів і розроблених алгоритмів прогнозування соціальних виплат на основі застосування економіко-математичної імітаційної моделі соціального бюджету.

Автореферат

 
«Удосконалення загальнообов’язкового пенсійного забезпечення в Україні»
 

Шишкіна Олена Олександрівна
Дата захисту: 05.11.2014
Науковий керівник: к.е.н., доцент Міщук Галина Юріївна

На основі досвіду розвинених країн світу в організації моделі пенсійної системи було обґрунтовано структуру моделі загальнообов’язкового пенсійного забезпечення в Україні. Визначено основні функції, які виконуватиме кожний з рівнів загальнообов’язкової пенсійної системи. Здійснено аналіз сучасного стану пенсійного забезпечення та виявлено причини кризи пенсійної системи України і передумови запровадження загальнообов’язкового державного пенсійного забезпечення. Обґрунтовано концепцію удосконалення загальнообов’язкового пенсійного забезпечення в напрямку перехідного процесу до новоствореної пенсійної системи. Зокрема, враховано інтереси різних вікових груп працюючих осіб на основі структурного розподілу внесків із врахуванням періоду накопичення та міжнародних соціальних стандартів заміщення пенсією заробітної плати. Удосконалено науково-методичні підходи щодо визначення пенсійного віку та доцільність їх застосування з врахуванням типу відтворення населення України та тенденцій дожиття. Запропоновано механізм мотивації пенсіонерів до продовження зайнятості з метою поступового переходу на вищий ценз пенсійного віку. Для забезпечення стійкості накопичувального пенсійного забезпечення розроблено організаційну структуру та оптимальний інвестиційний портфель Накопичувального фонду, а також визначено критерії ефективності роботи компанії, що відповідатиме за інвестиційну політику.

Автореферат

 
«Формування попиту на працю в умовах нестабільного розвитку економіки»
 

Воронцова Олеся Василівна
Дата захисту: 05.11.2014
Науковий керівник: д.е.н., професор Петрова Ірина Леонідівна

У дисертаційній роботі здійснено комплексне дослідження теоретико-методичних основ формування попиту на працю в умовах нестабільного розвитку економіки та запропоновано основні напрями його вдосконалення. Поглиблено теоретичні підходи до визначення попиту на працю в сучасній економіці, виявлено фактори формування попиту та здійснено оцінку їх впливу. Визначено сильні та слабкі сторони ринку праці як умови формування попиту на працю в умовах нестабільного розвитку економіки. Виявлено шляхи забезпечення умов формування стійкого попиту на працю в умовах нестабільного розвитку економіки. Запропоновано цільові пріоритети формування попиту на працю і шляхи їх досягнення через реалізацію стратегії формування та реалізації попиту на працю, в основу якої покладено сценарний підхід. Розроблено комплекс напрямів інвестиційного забезпечення формування попиту на працю. Обґрунтовано шляхи вдосконалення професійно-кваліфікаційної підготовки людських ресурсів для досягнення цільових пріоритетів формування стійкого попиту на працю.

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19