Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2008 рік

 

 
«Статистичне забезпечення політики взаємодії держави з СОТ»
 

Пирожков Леонід Сергійович 
Дата захисту: 08.02.2008
Науковий керівник: д.е.н., професор Манцуров Ігор Германович

У дисертації розкрито сутність міжнародних торговельних відносин як об’єкта статистичного дослідження, сформовано теоретичні засади інформаційно-аналітичного забезпечення статистичного аналізу міжнародних торговельних відносин та політики взаємодії держави з СОТ. Розроблено концептуальну схему статистичного дослідження міжнародних торговельних відносин у процесі взаємодії країн з СОТ та методичні підходи до порівняння торговельних політик розвинених країн як бази для вибору ефективних процедур взаємодії інших країн в правовому, економічному та інформаційному полі СОТ. Визначено тенденції розвитку міжнародної торгівлі та оцінено еластичність експорту щодо ВВП та імпорту за регіонами світу; встановлено негативний вплив глобального дисбалансу поточних рахунків країн на міжнародну торгівлю, а також зростання обсягів торгівлі інформаційною та технологічною продукцією. З метою статистичного оцінювання наслідків вступу до СОТ за матеріалами Болгарії побудована гравітаційна модель зовнішньоторговельних потоків з dummy-змінними, застосування якої забезпечує можливість оцінювання наслідків вступу України до СОТ.

Автореферат

 
«Статистичне оцінювання стану та розвитку готельного господарства»
 

Семіколенова Світлана Вікторівна
Дата захисту: 14.03.2008
Науковий керівник: к.е.н., доцент Галицька Елеонора Вікторівна

Дисертаційна робота присвячена дослідженню теоретико-методологічних та практичних питань комплексного статистичного оцінювання стану та розвитку готельного господарства. У дисертації обґрунтовано необхідність дослідження особливостей функціонування однієї з основних складових сфери послуг - готельного господарства, розкрито соціально-економічний зміст категорії «готельне господарство» та методологічні засади статистики готельного господарства. Проведено розмежування категорій «готелі» та «підприємства готельного господарства», з виокремленням їх типів; здійснено типологізацію підприємств готельного господарства за різними суттєвими ознаками. Сформовано систему статистичних показників, що характеризують діяльність готельних підприємств; визначено підходи до вдосконалення інформаційного забезпечення статистичного аналізу стану та розвитку готельного господарства України, зокрема, запропоновано статистичний інструментарій для проведення вибіркових обстежень та експертного оцінювання. Розроблено методичне забезпечення та адаптовано статистичні методи для здійснення статистичного оцінювання стану та розвитку готельного господарства України та Автономної Республіки Крим. Запропоновано методику оцінювання інвестиційної привабливості готельного господарства, проведено порівняльний аналіз рівня інвестиційної привабливості регіонів в цілому з рівнем інвестиційної привабливості готельного господарства зокрема. Адаптовано апарат і процедури кластерного аналізу для виокремлення однорідних груп регіонів (районів) АРК.

Автореферат

 
«Статистичне забезпечення управління місцевими бюджетами України»
 

Захожай Костянтин Валерійович
Дата захисту: 12.05.2008
Науковий керівник: д.е.н., професор Манцуров Ігор Германович

У дисертаційній роботі визначено методологічні засади статистичного забезпечення системи місцевого бюджетування. Розроблено концептуальну схему статистичного інформаційно-аналітичного забезпечення управління місцевими бюджетами. Сформульовано засади системи інформаційного забезпечення місцевих бюджетів, розроблено шляхи її вдосконалення. Розроблено систему статистичних зведень і групувань регіонального бюджетування. З урахуванням вимог бюджетного менеджменту розроблено систему статистичних показників, що дає змогу розглядати бюджетні процеси як об’єкт статистичного дослідження. Побудовано та застосовано систему балансових моделей регіонального розподілу місцевих бюджетів, адаптовано методику пропорційності регіонального розподілу для аналізу доходів і видатків місцевих бюджетів. Розроблено методичне забезпечення аналізу ефективності формування доходів та використання видатків місцевих бюджетів України, охарактеризовано рівень їх розвитку й організації, здійснено статистичну оцінку ефективності структурної політики щодо формування доходів і використання видатків місцевих бюджетів. На цій основі встановлено причинно-наслідкові зв’язки відносин і закономірностей, що є передумовою розробки та підтримки управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності місцевого бюджетування.

Автореферат

 
«Статистичний аналіз розвитку структури економіки»
 

Галіцина Ольга Володимирівна
Дата захисту: 19.06.2008
Науковий керівник: д.е.н., професор Манцуров Ігор Германович

Дисертація присвячена статистичному аналізу закономірностей формування та динаміки розвитку структури економіки. На основі аналізу та подальшого розвитку наукових положень щодо сутності структури економіки та структурних зрушень, механізмів їх формування та впливу на економічний розвиток розроблені теоретичні засади аналізу розвитку структури економіки як об’єкта статистичного дослідження. За допомогою обґрунтованої в роботі системи статистичних показників оцінювання структурних зрушень в економіці та з використанням адаптованих методів статистичного аналізу для дослідження цих зрушень здійснено комплексний статистичний аналіз відтворювальної структури економіки та структури за видами економічної діяльності. Здійснено оцінювання впливу структурних зрушень на ефективність функціонування економіки.

Автореферат

 
«Статистичний аналіз динаміки грошової маси в Україні»
 

Поплюйко Ярослава Валеріївна
Дата захисту: 22.12.2008
Науковий керівник: к.е.н., доцент Шустіков Андрій Анатолійович

Розглядаються сучасні статистичні підходи до оцінки грошової маси, взаємозв’язок із макроекономічними показниками. Надана характеристика сучасного рівня інформаційного забезпечення статистичного дослідження грошової маси. Проаналізовано тенденції грошової маси та закономірності формування попиту і пропозиції грошей у взаємозв’язку з розвитком національної економіки на основі удосконаленої системи показників, що дозволило оцінити ефективність функціонування грошово-кредитної системи України. Аналізуються регіональні особливості розподілу попиту на кредитні ресурси та пропозиції депозитів, що дало можливість оцінити дисбаланси у грошово-кредитній сфері. Проведено факторний та індексний аналіз рівня монетизації економіки як основного індикатора насиченості економіки грошима та визначено вплив інтенсивних та екстенсивних факторів. Досліджено рівень доларизації економіки, на основі якого розроблено коефіцієнт інвестиційних переваг валюти, який дозволяє більш точно оцінювати існуючу ситуацію на валютному ринку і розробити ефективні управлінські рішення.

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19