Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2012 рік

 
«Статистичний аналіз фінансової надійності компаній зі страхування життя України»
 

Малинич Ганна Миколаївна 
Дата захисту: 27.04.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Кустовська Олена Василівна

Дисертація посвячена дослідженню теоретичних та методологічних аспектів статистичного аналізу фінансової надійності компаній зі страхування життя в умовах становлення страхового ринку України. Обґрунтовано сутність поняття «фінансова надійність компанії зі страхування життя». Запропоновано концептуальний підхід комплексного статистичного дослідження фінансової надійності компаній зі страхування життя, на основі якого розроблена концептуальна схема її статистичного оцінювання. Узагальнено та вдосконалено систему показників за індикаторами фінансової надійності, запропоновано методичний підхід комплексного оцінювання фінансової надійності. Систематизовано інформаційне забезпечення та здійснено класифікацію звітності страхових компаній в Україні. Обґрунтовано нову форму державного статистичного спостереження за діяльністю компаній зі страхування життя та визначено напрями удосконалення типової фінансової звітності. Адаптовано метод головних компонент для виявлення факторів впливу на фінансову надійність компаній зі страхування життя на різних фазах функціонування страхового ринку. Дістали подальшого розвитку теоретичні та організаційні засади моніторингу фінансової надійності компаній зі страхування життя, розроблено процедуру моніторингу та сценарії управлінських рішень за результатами його проведення.

Автореферат

 
«Статистичний аналіз заробітної плати в Україні»
 

Луняк Ірина Вікторівна
Дата захисту: 18.06.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Бараник Зоя Павлівна

Дисертаційна робота присвячена подальшому розвитку теоретичних та методологічних засад статистичного аналізу заробітної плати, оцінювання її рівня та диференціації в галузевому та регіональному аспектах. Розкрито сутність поняття «заробітна плата» як об’єкта статистичного дослідження, розглянуто її основні функції на ринку праці. Виокремлено основні чинники впливу на рівень заробітної плати та запропонована їх класифікація, що сприятиме визначенню основних напрямків стабілізації ситуації з оплатою праці в країні. Розроблено концептуальну схему комплексного статистичного дослідження заробітної плати згідно стратегічних напрямків розвитку країни. Вдосконалено систему статистичних показників аналізу заробітної плати, що дозволила комплексно проаналізувати та оцінити ситуацію із заробітною платою в країні та її окремих регіонах. Визначено частку оплати праці у вартісній структурі випуску продукції, ВВП, операційних витратах. Здійснено порівняльний аналіз рівня заробітної плати з основними державними соціальними стандартами та гарантіями. Адаптовано методи прогнозування для визначення рівня заробітної плати в регіонах країни на короткострокову перспективу.

Автореферат

 
«Статистичне забезпечення регулювання ринку споживчого кредитування»
 

Жмайло Маргарита Андріївна
Дата захисту: 19.11.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Сидорова Антоніна Василівна

В дисертації здійснено постановку і рішення актуальної задачі розробки науково-методичних положень і практичних рекомендацій з організації статистичного забезпечення регулювання ринку банківського споживчого кредитування. Вивчення інформаційно-аналітичних та організаційних аспектів споживчого кредитування дозволило розробити концептуальну схему статистичного забезпечення регулювання ринку споживчого кредиту, у якій визначено принципи регулювання, сформовано механізм статистичного забезпечення регулювання, який включає методи, моделі та інструменти для аналізу процесів на ринку споживчого кредитування. Розроблено механізм оцінки узгодженості інтересів учасників ринку споживчого кредитування. Для досягнення узгодженості інтересів суб'єктів ринку запропоновано наступні управлінські рішення: нарощення банківської ресурсної бази; зростання ВВП; оновлення технічної бази виробництва з метою зниження частки імпорту побутових товарів; залучення іноземних та вітчизняних інвесторів для створення нових робочих місць; застосування заходів обмеження діяльності банків з іноземним капіталом; перешкоджання появі монополістів на ринку товарів та послуг; популяризація професійної технічної освіти тощо.

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19