Охорона добре відомих знаків в Україні03 Грудня 2012р.

29 листопада 2012 року в приміщенні Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») відбувся семінар на тему «Охорона добре відомих знаків в Україні», присвячений питанням визнання знаків для товарів і послуг добре відомими в Україні, в якому прийняли участь співробітники Центру інтелектуальної власності КНЕУ. Організаторами заходу виступили Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) спільно з ДП «УІПВ». У роботі семінару взяли участь представники юридичних фірм, підприємств, навчальних закладів та наукових установ, патентні повірені, фахівці ДП «УІПВ» та члени Апеляційної палати Державної служби (Апеляційна палата).

У вступному слові ведуча семінару Інна Шатова – заступник голови Апеляційної палати, заступник начальника управління, начальник відділу правового забезпечення та захисту прав Державної служби – наголосила на важливості питань заходу та закликала присутніх до активного діалогу, підкресливши, що пропозиції, які надаватимуться, будуть враховані в подальшій законодавчій практиці.

З привітанням до учасників семінару звернулася заступник директора з правових питань ДП «УІПВ» Ірина Василенко, яка також відзначила особливу актуальність питань визнання знаків добре відомими, зокрема, Апеляційною палатою, та побажала всім плідної праці.

У рамках першої доповіді семінару начальник відділення організації захисту прав ДП «УІПВ» Тетяна Салфетник ознайомила присутніх з результатами роботи Апеляційної палати з розгляду заяв про визнання знаків добре відомими та презентувала посібник «Подання заяви про визнання знака добре відомим до Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України».

Про те, як правильно оформити заяву про визнання знака добре відомим в Україні, розповіла начальник сектора розгляду звернень громадян ДП «УІПВ» Інна Костенко. Вона детально окреслила питання якісного оформлення заяви та подання документів, що можуть бути доказами доброї відомості знака.

Начальник відділу організації захисту прав ДП «УІПВ» Оксана Жмурко у своїй доповіді висвітлила основні причини невизнання знака добре відомим Апеляційною палатою та підкреслила важливість правильного визначення сектора суспільства, у якому знак для товарів і послуг є добре відомим, під час подання заяви.

Учасники семінару з інтересом заслухали виступи головних спеціалістів відділу організації судового захисту прав ДП «УІПВ» Людмили Запорожець і Вадима Ресенчука, які розкрили у своїх доповідях низку актуальних питань: особливості визнання недійсними в судовому порядку свідоцтв України на знаки для товарів і послуг, які є тотожними або схожими зі знаками, визнаними добре відомими в Україні; неспоріднені товари та послуги; проблеми визнання знака добре відомим у судовому порядку та ін.

За час роботи семінару його учасники одержали відповіді на запитання, пов’язані з темами доповідей, а також провели дискусії щодо питань передачі прав на знак, визнаний добре відомим, публікації відомостей про знаки, визнані добре відомими судом, і правових преференцій, які надаються знакові з визнанням його добре відомим.

Велика кількість учасників семінару, широке їх представництво, інтерес, який аудиторія проявила до доповідей, зокрема активне її долучення до обговорення багатьох проблемних аспектів, свідчать про важливість і актуальність питань охорони добре відомих знаків.