Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Діалог з питань захисту прав інтелектуальної власності з Європою триває.30 Січня 2012р.

26 січня 2012 року відбулася зустріч голови Державної служби інтелектуальної власності України Миколи Паладія з ключовим експертом з питань захисту прав інтелектуальної власності та двостороннього співробітництва Директорату Європейської Комісії з питань торгівлі Бенуа Лорі та співробітниками Представництва Європейського Союзу в Україні.
Під час зустрічі Микола Паладій ознайомив європейських колег з останніми законодавчими ініціативами, які дозволять привести законодавство України у відповідність до стандартів Європейського Союзу, а також запровадити ефективніші механізми захисту авторського права та суміжних прав, у тому числі в мережі Інтернет. Крім того, європейську делегацію було поінформовано про зусилля Уряду України, які спрямовані на боротьбу з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності, удосконалення системи колективного управління авторськими та суміжними правами тощо.
Враховуючи те, що переговори щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом знаходяться на завершальному етапі, пан Лорі запропонував відновити Діалог між Європейською Комісією та Україною з питань захисту прав інтелектуальної власності, останнє засідання в межах якого відбулося ще рік тому. Українська та європейська сторони започаткували цей Діалог у 2006 році для вирішення конкретних питань в сфері інтелектуальної власності, які становлять взаємний інтерес сторін. Голова Державної служби із задоволенням підтримав зазначену ініціативу та запевнив, що спільне вирішення проблемних питань сприятиме удосконаленню правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності як в Україні, так і в Європі.
Микола Паладій висловив подяку за те, що Європейська Комісія завжди підтримує зусилля та ініціативи Державної служби, спрямовані на удосконалення державної системи правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні, зокрема щодо надання консультативної допомоги та проведення навчальних заходів для представників Міністерства внутрішніх справ України, Державної митної служби України та українських суддів, що розглядають справи з питань інтелектуальної власності.
Пан Лорі зазначив, що саме з цією метою Європейський Союз і пропонує українським партнерам інструменти технічної допомоги TAIEX та TWINNING, у рамках яких вже було проведено низку семінарів та засідань круглих столів, а навесні 2012 року в Україні розпочнеться реалізація проекту TWINNING “Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні” у співпраці з Відомством Данії з питань патентів та торговельних марок, яке має чималий досвід реалізації таких проектів.
Наприкінці зустрічі Микола Паладій запевнив європейських партнерів, що Україна сумлінно виконує міжнародні зобов’язання у сфері правової охорони прав інтелектуальної власності. А Державна служба як центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики України у сфері інтелектуальної власності та визначає перспективи розвитку, й надалі в межах своїх повноважень спрямовуватиме зусилля на забезпечення ефективного захисту прав інтелектуальної власності на території України.