Тренінг-курс «Створення власного бізнесу»

АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«ТРЕНІНГ-КУРС «СТВОРЕННЯ ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ»

(TRAINING COURSE "CREATING OWN BUSINESS)

Рекомендована для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

1. Мета опанування навчальної дисципліни.

Навчальна дисципліна «Тренінг-курс «Створення власного бізнесу» є однією з обов’язкових компонентів освітньої складової підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Підприємництво і бізнес-технології».

Знання та вміння у сфері створення власного бізнесу необхідні майбутнім економістам, підприємцям дляефективного відкриття власної справи та розвитку бізнесу, здійснення господарської діяльності на рівні підприємств та організацій, проведення  комплексних  економічних розрахунків з метою обґрунтування управлінських рішень, проектів власного бізнесу. Навчальна дисципліна «Тренінг-курс «Створення власного бізнесу»дозволяє отримати нові знання, навички та досвід для майбутніх підприємців в короткий проміжок часу і сприяє успішній розробці та реалізації актуальних бізнес-проектів.

Мета дисципліни – підняття у слухачів підприємницького духу, формування сучасного економічного мислення і системи спеціальних економічних знань з теорії та практики господарювання, з метою формування навичок для відкриття власного бізнесу, прогнозування і планування економічних показників, розробки економічної стратегії розвитку з урахуванням соціально-економічних аспектів підвищення ефективності діяльності підприємства

Міждисциплінарні зв’язки дисципліни «Тренінг-курс «Створення власного бізнесу» визначаються особливостями підготовки бакалаврів. Для вивчення дисципліни необхідні знання таких суміжних дисциплін як «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Статистика», «Підприємництво I», «Підприємництво II», «Маркетинг» «Міжнародна економіка» та інші. Місце «Тренінг-курсу «Створення власного бізнесу» в навчальному процесі полягає в тому, що він інтегрує практичні аспекти таких дисциплін як менеджмент, маркетинг, фінанси, бухгалтерський облік, економіка праці та соціально-трудові відносини та інших.

2. Результати навчання, методи навчання та засоби діагностики:

Таблиця 2– Результати, методи навчаннята засоби діагностики за навчальною дисципліною «Тренінг-курс «Створення власного бізнесу»

Результат навчання за навчальною дисципліною

Методи навчання

Засоби діагностики

Результат навчання

1.

Знання:

1.1

Концептуальні знання, набуті у процесі навчання щодо створення власного бізнесу, включаючи певні знання щодо сучасних бізнес-досягнень

лекція, семінарське заняття, дискусія

презентація, опитування, тест, case-study, контрольна (модульна) робота, підсумкова контрольна робота

1.2

Критичне осмислення основних теорій, принципів, методів і понять щодо створення та розвитку власного бізнесу

лекція,семінар-дискусія з елементами аналізу,вирішення конкретних завдань та ситуацій

2.

Уміння/навички:

Розв'язання складних непередбачуваних завдань і проблемних бізнес -ситуацій процесу створення власного бізнесу, що передбачає збирання та інтерпретацію інформації (даних), вибір методів та інструментальних засобів застосування інноваційних підходів

семінар-вирішення ситуаційних вправ

3.

Комунікація:

3.1

Донесення до фахівців і нефахівців інформації, бізнес-ідей, проблем, рішень та досвіду в сфері створення власного бізнесу

презентація, опитування, тест, case-study

Здатність ефективно формувати комунікаційну стратегію

4.

Відповідальність і автономія

Управління комплексними діями щодо створення власного бізнесу, відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах

робота в малих творчих групах, кейс

презентація, опитування, тест, case-study, підсумкова контрольна робота

3. Зміст навчальної дисципліни за темами

Тема 1. Власний бізнес: прийняття рішення щодо створення компанії

Тема 2. Технологія заснування власної справи

Тема 3. Джерела формування капіталу для створення власного бізнесу

Тема 4. Лідерство у бізнесі

Тема 5. Бізнес-план як інструмент обґрунтування бізнес-ідеї

Тема 6. Бізнес-моделі просування товару на ринок

Тема 7. Фінансове обґрунтування створення власного бізнесу

Тема 8. Формування ефективної команди

Тема 9. Ризики в бізнесі

Тема 10. Соціальна відповідальність бізнесу

Тема 11. Інтернет-технології в  бізнесі

Тема 12. Презентація бізнес-плану як спосіб оприлюднення бізнес-ідеї

4. Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання навчальної дисципліни та адреси їх електронної пошти:

Бойченко К.С. – докт. екон. наук, доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва КНЕУ імені В. Гетьмана, boichenko.kateryna@kneu.edu.ua

5. Рекомендовані інформаційні джерела:

1.     Основи підприємницької діяльності : підручник / за редакцією д.е.н., проф. В. М. Марченко.  Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вид-во «Політехніка», 2022. 515 с.

2.     Підприємництво та основи бізнесу. Практикум: Навчальний посібник / [Біляк Т.О., Бірюченко С.Ю., Бужимська К.О., та ін.]; під заг. ред. Т.П. Остапчук. Житомир : Житомирська політехніка, 2023. 280 с.

3.     Основи економічної грамотності та підприємництва: навчальний посібник /Алєксєєва С. В., Базиль Л. О., Байдулін В. Б., Гриценок І. А., Єршова Л. М., Закатнов Д. О., Орлов В. Ф., Сохацька Г. В. – Житомир: "Полісся", 2021. 248 с.

Робоча програма навчальної дисципліни

Методичні матеріали з вивчення навчальної дисципліни

Методичні рекомендації до підготовки та захисту курсової роботи

Остання редакція: 16.06.24