Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Міжнародний туристичний форум «Туризм в Україні: виклики та відновлення»23 Березня 2023р.

21 березня 2023 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана розпочав роботу Міжнародний туристичний форум «Туризм в Україні: виклики та відновлення».

Організаторами Форуму виступили кафедра регіоналістики і туризму КНЕУ у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Державним агентством розвитку туризму України, Асоціацією готельних об’єднань та готелів міст України, Херсонським  державним аграрно-економічним університетом та  Батумським державним університетом імені Шота Руставелі (Грузія).

Мета форуму - формулювання візії та окреслення шляхів повоєнного відновлення українського туризму.

Тематичні напрями форуму охопили питання стратегії повоєнного відновлення туризму в Україні, трансформації готельно-ресторанного бізнесу під час війни, новітніх тенденції розвитку міжнародних туристичних ринків, ролі і місця України у майбутньому світовому туристичному просторі

До Форуму долучилося майже 400 зареєстрованих учасників, адже захід відбувався в змішаному форматі, при якому всі охочі мали змогу завітати офлайн до головного економічного університету країни або ж брати участь у активностях через Zoom чи YouTube.

У заході взяли участь вітчизняні та міжнародні експерти з розвитку туризму, народні депутати України, керівники Державного агентства розвитку туризму України, управлінь туризму обласних державних адміністрацій та міст України, викладачі та науковці українських вишів.

Форум розпочався із вшанування пам’яті загиблих, що полягли за свободу і незалежність України.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся в.о. ректора КНЕУ Дмитро Лук’яненко, він зазначив, що цей Форум - перша масштабна подія туристичної галузі в умовах військової агресії росії проти України. Дмитро Григорович переконаний, що відновлення економіки має відбуватися на культурно-інтелектуальній основі, з пошуком нових імпульсів для розвитку туризму в повоєнній Україні.

Пленарне засідання продовжилося під головуванням  завідувача кафедри регіоналістики і туризму КНЕУ Богдана Данилишина, який зазначив, що саме зараз настав час розробляти «туристичний каркас» розвитку України. "Наша нація - єдина, Україна вражає все прогресивне людство, багато міжнародних партнерів підтримують нашу державу, ще більше їх  хочуть відвідати нас у мирні часи, розвивати партнерства, відновлювати туристичну галузь".

До заходу долучилася Народна депутатка України, заступниця голови Комітету з гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України Євгенія Кравчук, яка наголосила на важливості спеціального статусу для англійської мови, враховуючи неабияку потребу щодо цього для здійснення комунікації з іноземними туристами.

Голова Державного агентства розвитку туризму України  Мар’яна Олеськів розповіла про пріоритетні напрями відновлення галузі на 2023-2030 роки. На її думку, варто не лише показувати туристичні принади, але й реалії нашого життя в умовах війни: знайомити з людьми, які жили в зоні окупації, влаштовувати зустрічі із захисниками України тощо.

Актуальним питанням, яке підняла в межах Міжнародного туристичного форуму Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева, є проблематика процесу відновлення транспортних маршрутів, наприклад, в рамках розробки програми «Крим 365», що охоплює туризм протягом всіх сезонів, зокрема проведення  фестивалів, лікування в екологічній зоні, кулінарні За підрахунками представництва, до Криму треба залучати  близько 50 тисяч управлінців, і про підготовку таких фахівців потрібно дбати вже сьогодні.

Перша заступниця директора Департаменту туризму та курортів Аджарії (Грузія) Тамара Кайкацишвілі розповіла про напрями туризму у постпандемічний період, найпопулярнішими з яких є  комбіновані маршрути, що поєднують екологічний, кулінарний, історичний, культурний туризм.

Робота основних секцій форуму, як і було обіцяно відбувалася за такими темами:

1. Візія та стратегії повоєнного відновлення українського туризму. Місце України у майбутньому світовому туристичному просторі: наслідування поширених практик та майданчик для інновації.

2. Трансформація підприємств готельного господарства у післявоєнний час.

3. Удосконалення публічного управління у сфері туризму в повоєнний період.

Перший день форуму довів – туризм на часі! 22 березня 2023 року у другий день роботи Міжнародного туристичного форуму «Туризм в Україні: виклики та відновлення» учасники відвідали місто Ірпінь, де після повноцінної  екскурсії відбувся дискусійний круглий стіл.

Знайомство з містом розпочалося біля Романівського мосту, який 25 лютого 2022 року підірвали українські військові, щоб перешкодити наступу російської армії на Київ. Саме цей міст став чи не єдиним шляхом порятунку для тисяч мешканців. Тому Ірпінь трема знати не як місто, що поринає у сльозах, а навпаки, як місто, де створена дорога життя і яке креативно відбудовується. У перспективі від Романівського до Ірпінського мосту планується прокласти чотирикілометрову зону відпочинку. А головне завдання зараз: відбудова житла, що відбувається за рахунок місцевого, обласного бюджетів та іноземних спонсорів.

Впродовж дискусій за круглим столом старший викладач кафедри регіоналістики і туризму факультету маркетингу КНЕУ Володимир Царук висловив свою думку щодо потреби зберегти практику відвідання Ірпеня іноземцями, які знають про війну лише з інформаційних джерел. На його думку, варто залишити кілька пошкоджених об’єктів, щоб всі охочі мали можливість приїхати до міста і побачити, як все відбувалося насправді.

Два дні активностей пролетіли надзвичайно швидко і ми радіємо, що КНЕУ вкотре став майданчиком для плідних дискусій на актуальні теми.  Тож дякуємо всім, хто долучився до Міжнародного туристичного форуму і очікуємо нових зустрічей в рамках наступних активностей!

Відновлюємо туристичну галузь разом! Слава Україні!