Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Міліція досі не повернула Eх.ua всі сервери.05 Березня 2012р.

Сервери Eх.ua досі перебувають у міліції. Через це ресурс не може відновити файли в повному обсязі. Про це повідомив Артем Афян, керуючий партнер юридичної компанії «Юскутум», що представляє інтереси Eх.ua. 

 «Досі не прийнято остаточного рішення про те, що правоохоронці вилучили значно більше, ніж потрібно було для слідства, — заявив Афян. — Сервери не повертають, слідство не поспішає, хоча ми навели свої докази». 

«Слідство ведеться за конкретними матеріалами, воно не спрямоване на повний аналіз або аудит ресурсу. Крім того, за частиною контенту взагалі не може бути ніяких питань. Це ліцензійний контент, спеціально закуплений ресурсом, а також твори, створені користувачами», — розповів Афян.
За його словами, зараз Eх.ua відновив роботу на ресурсах системи безпеки. Про можливі терміни повернення серверів правоохоронці не повідомляють.
Нагадаємо, 31 січня за заявкою міліції доменне ім’я Еx.ua було заблоковано. Підставою стало рішення суду в межах розслідування кримінальної справи про порушення авторських прав. Однак пізніше міліція відкликала зазначену заявку.
У ніч на 3 лютого файлообмінник Еx.ua частково поновив свою роботу. Тоді начальник прес-служби МВС Володимир Поліщук заявив, що міліція має намір перевіряти вилучені сервери файлообмінника Ex.ua на наявність контрафактної продукції протягом лютого-березня.
8 лютого у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що в роботі слідчих оперативної групи з розслідування кримінальної справи стосовно Ex.ua були виявлені певні недоліки, повідомляє «Левый берег».
Тим часом, у Швейцарії кожен третій житель Швейцарії завантажує неліцензійну музику, фільми та ігри з Інтернету, і ще з минулого року швейцарський уряд вирішував, що з цим робити. Нещодавно їхні висновки були опубліковані.
Загальний висновок дослідження полягає в тому, що чинний закон про авторські права, відповідно до якого скачування захищених авторським правом матеріалів для особистого користування дозволено, не повинен змінитись.
Медіа-компанії виступають проти технологічних винаходів через острах, що їхній бізнес буде розчавлений. Це неправильна думка, вважає швейцарський уряд, який виступає за можливість знайти технології гарне застосування замість того, щоб придушувати її розвиток.
«Щоразу, коли нова медіа-технологія стає доступною, вона завжди піддається нападам. Це та ціна, яку ми платимо за прогрес. Переможцями стають ті, хто в змозі використати нові технології з їхніми перевагами, а програвшими — ті, хто пропустив ці події та продовжує використовувати стару бізнес-модель», — наголошується в доповіді.
Близько третини швейцарських громадян, старших 15 років, завантажують піратську музику, фільми та ігри з Інтернету. Однак через це вони не витрачають менше грошей, адже середній бюджет на розваги у них досить постійний. За даними голландського дослідження, люди, які скачують музику, є більш частими відвідувачами концертів, а люди, які скачують ігри, насправді купили більше ігор, ніж ті, хто нічого не скачував. Так само в музичній індустрії — маловідомі групи стають популярнішими завдяки вільній доступності їхніх треків.
Швейцарська доповідь торкнулась також і деяких репресивних антипіратських законів та нормативних актів, які були реалізовані в інших країнах останнім часом. Наприклад, триступеневий закон HADOPI, на реалізацію якого було витрачено чимало коштів у Франції цьогоріч. Швейцарці сумніваються, що закон запрацює на повну силу, адже право на доступ до Інтернету є одним із фундаметальних прав людини відповідно до постанови Ради з прав людини ООН. Рада звернула особливу увагу на те, що закон HADOPI є непропорційним законом, який має бути скасований.
Інші заходи, такі як фільтрація або блокування контенту та веб-сайтів, також відхилили, оскільки це зашкодить свободі слова та порушить закони захисту приватного життя. У доповіді зазначається: навіть якби ці заходи й були б реалізовані, існує безліч способів їх обійти.
Загальним висновком уряду є те, що розважальна індустрія повинна адаптуватись до зміни споживчої поведінки. Швейцарські парламентарі не збираються змінювати закони з тієї причини, що поганий вплив завантаження контенту з мережі Інтернет на національну культуру не доведений.
Окрім завантажувачів контенту, переслідувати за законом кожного розповсюджувача контенту в Швейцарії практично неможливо для компаній. У 2010 році Верховний суд ухвалив, що торрент-трекерам не дозволяється збирати IP-адреси розповсюджувачів файлів, що унеможливлює для правовласників збір доказів (ВКурсе.ua).

за матеріалами сайту: intelvlas.com.ua