Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2016 рік

 
«Статистичне оцінювання кон’юнктури ринку лабораторних медичних послуг в Україні»
 

Черненко Дарина Ігорівна 
Дата захисту: 28.01.2016
Науковий керівник: д.е.н., професор Бараник Зоя Павлівна

В дисертації розглянуто науково-методичні засади статистичного оцінювання кон’юнктури ринку ЛМП, зокрема запропоновано концептуальний підхід та розроблено відповідну схему проведення комплексного статистичного дослідження ринку ЛМП в Україні. Запропоновано визначення поняття «лабораторна медична послуга» та систему статистичних показників дослідження кон’юнктури ринку. Проведено статистичне оцінювання потенційного та реалізованого попиту на ринку ЛМП України в регіональному розрізі. Проаналізовано пропорційності розвитку національного ринку ЛМП. Проведено аналіз цін на ринку ЛМП в Україні. Дослідження сукупності умов розвитку ринку дозволило визначити фактори, що впливають на кон’юнктуру цього ринку, а також ранжувати їх за ступенем значущості. Класифіковано регіони України залежно від відносної кількості лікарняних лабораторних та поліклінічно-амбулаторних лабораторних тестів з метою виявлення найбільш перспективних з цих регіонів для розвитку ринку ЛМП. Досліджено тенденції розвитку приватного сектору національного ринку ЛМП з урахуванням сезонних коливань з використанням сингулярного спектрального аналізу.

Автореферат

 
«Статистичне забезпечення управління фондами соціального страхування»
 

Горна Марина Олексіївна
Дата захисту: 29.02.2016
Науковий керівник: к.е.н., доцент Мазуренко Ольга Костянтинівна

Дисертація присвячена обґрунтуванню та розробці інформаційно-аналітичного забезпечення управління фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування України, сформованого за результатами статистичного аналізу стану і розвитку системи вітчизняного соціального страхування. У роботі здійснено узагальнення сучасних наукових поглядів до визначення сутності, особливостей функціонування та розвитку соціального страхування; проаналізовано нормативно-законодавчу базу регулювання захисту людини від соціальних ризиків. Запропоновано систему показників статистичного забезпечення управління фондами соціального страхування; висвітлено результати статистичного аналізу діяльності фондів соціального страхування України; виявлено недоліки та можливості функціонування соціальних позабюджетних фондів. Результати аналізу слугують базою для прийняття відповідних рішень щодо інформаційно-аналітичного забезпечення управління фондами соціального страхування, реалізація яких забезпечує фінансову стабільність усіх фондів соціального страхування і відповідає пріоритетним положенням стратегії сталого розвитку. Обґрунтовано рекомендації щодо удосконалення статистичного забезпечення управління фондами соціального страхування за допомогою розширення джерел первинної інформації про соціальне страхування для складання допоміжних рахунків соціального захисту.

Автореферат

 
«Статистичний аналіз збитків врожаю та загибелі сільськогосподарських культур при настанні страхового випадку»
 

Войтко Олександр Васильович
Дата захисту: 28.03.2016
Науковий керівник: д.е.н., професор Бараник Зоя Павлівна

Дисертаційна робота присвячена подальшому розвитку теоретичних і методологічних засад та статистичному інструментарію аналізу збитків врожаю та загибелі сільськогосподарських культур, розробці програмно-методичних та організаційних питань застосування вибіркового спостереження за врожаєм сільськогосподарських культур при настанні страхового випадку. Удосконалено науково-методичні засади статистичного оцінювання збитків врожаю та загибелі сільськогосподарських культур з позиції системності. Запропоновано концептуальний підхід поетапного статистичного оцінювання. Вдосконалено систему статистичних показників визначення економічних збитків внаслідок впливу несприятливих природно-кліматичних факторів. Розроблені методичні підходи до організації праці з обліку збитків врожаю застрахованої сільськогосподарської культури незалежно від фази її розвитку в результаті настання страхового випадку. Адаптовано методи прогнозування середньої урожайності сільськогосподарських культур з метою визначення майбутніх обсягів врожаю застраховано культури. Набула подальшого розвитку система інформаційного-аналітичного забезпечення статистичного аналізу фактичних збитків врожаю сільськогосподарських культур при страхуванні та укладенні контрактів.

Автореферат

 
«Статистичне оцінювання процесів заощадження в Україні»
 

Піскун Альона Валеріївна
Дата захисту: 16.05.2016
Науковий керівник: к.е.н., доцент Милашко Ольга Генріховна

Дисертаційна робота присвячена подальшому розвитку теоретичних і методологічних засад статистичного аналізу заощаджень для забезпечення процесів управління ними в сучасних умовах господарювання. Обґрунтовано економічне значення поняття «заощадження» та з позиції системного підходу побудовано комплексну схему його статистичного дослідження у цілях підвищення ефективності процесів заощадження і розширеного відтворення. Запропоновано визначення поняття «заощадження» як об’єкта статистичного дослідження, проаналізовано динаміку і структуру заощаджень України, встановлено їх вплив на економічний розвиток країни, досліджено трансформацію заощаджень в інвестиції, проведено порівняльний аналіз норм заощадження країн із різними рівнями доходу, що дало можливість комплексно оцінити процес заощадження в Україні. Адаптовано модель множинної регресії до аналізу закономірностей формування заощаджень, яка ґрунтується на статистичних даних соціально-економічного розвитку країни

Автореферат

 

Остання редакція: 25.11.19