Cтипендії на навчання в Державі Катар17 Червня 2024р.

Шановні студенти, ділимося інформацією про надання для громадян України стипендій на навчання в Університеті Лусейл (Держава Катар) на 2024/2025 навчальний рік.

Повідомляємо, що у контексті опрацювання питання надання 50 стипендій громадянам України для навчання у ЗВО Держави Катар Посольством України у цій державі було отримано від Університету Лусейл інформацію щодо вступних вимог до абітурієнтів і перелік академічних програм арабською, англійською та французькою мовами викладання (додається з неофіційним перекладом).
З урахуванням календарного плану вступних кампаній, Університет Лусейл пропонує охочим навчатися в Катарі громадянам України подавати відповідні документи у період 15 вересня – 20 жовтня 2024 року. Рішення щодо зарахування на навчання прийматиметься упродовж першої половини грудня 2024 року. Початок навчання планується на 19 січня 2025 року. За повідомленням представників цього університету, у подальшому інформація про можливі зміни, які стосуватимуться громадян України, відображатиметься на його офіційній вебсторінці: www.lu.edu.qa.
Студенти українських ЗВО також мають можливість вступу до Університету Лусейл відразу на 2-й чи 3-й курс за відповідними спеціальностями за умови підтвердження «академічних кредитів» («academic credits»), тобто співвідношення навчальних дисциплін і годин навчання в українському та катарському ЗВО. Окрім зазначених у додатках пропозицій, існує й можливість вступу на навчання за чотирирічними бакалаврськими програмами Коледжу інформаційних технологій Університету Лусейл за спеціальностями
«кібербезпека», «штучний інтелект» та «дизайн цифрових ігор». Проте, через значний інтерес абітурієнтів до комп’ютерних спеціальностей, отримання стипендій на навчання за цим напрямом є доволі ускладненим.
Принагідно повідомляємо, що інформацію про визначення головного спеціаліста відділу академічної мобільності та взаємодії з іноземними студентами Директорату міжнародної співпраці МОН України С.Погукаєвої як контактної особи від української сторони доведено до катарських партнерів. Просимо розповсюдити цю інформацію серед потенційних абітурієнтів та про можливі результати розгляду пропозиції Університету Лусейл інформувати МЗС України для врахування у подальшій взаємодії з катарською стороною.

Вимоги для отримання стипендій:

Посилання на подання документів - https://ssom.lu.edu.qa/prod/bwykolad.P_DispLoginNon

Умови отримання:

— Cвідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти, з рівнем успішності не нижче, ніж 90%;

— Вік абітурієнта має бути більше 18 років та не перевищувати 22 років;

— Володіння англійському на академічному рівні;

— Проходження особистої співбесіди;

— Складання мовного іспиту, запропонованого Університетом Лусайл, після прибуття в Катар;

— Абітурієнт не повинен мати жодне свідоцтво від будь-якого вищого навчального закладу;

— Заявник не має бути резидентом Катару.

Необхідні документи:

- Медична довідка, що підтверджує стан здоров'я особи, при цьому, після прибуття абітурієнта в Катар буде проведено медичне обстеження. У разі непроходження абітурієнтом медичної комісії, його кандидатура буде виключена зі списку;

- Сертифікат про вакцинацію від COVID-19;

- Свідоцтво про несудимість, яке підтверджене відповідними органами його/її країни;

- Письмовий дозвіл від батьків/опікунів на участь у стипендії;

- Дійсний закордонний паспорт;

- Атестат про повну загальну середню освіту, завірений Міністерством освіти та Міністерством закордонних справ, а також Посольством Держави Катар у країні заявника за умови, що свідоцтво еквівалентне в Міністерстві освіти Держави Катар, поданий Університетом Лусаїл;

- Сертифікат IELTS з результатом 5.5 у разі подачі заявки на академічну програму, яка пропонується англійською мовою.

Заявнику надається умовний допуск до навчання після виконання наступних вимог:

- Підтвердження свідоцтва про закінчення середньої школи;

- Проходження медичного огляду в Катарі;

- Проходження особистої співбесіди на встановлення рівня знань, запропонованого університетом Люсайл після прибуття в Катар

Обов'язки студента:

- Приділяти навчанню повний робочий день;

- Не шукати (не приймати) інші стипендії чи оплачувану роботу під час навчання за програмою, за винятком працевлаштування в межах Університету Лусайл;

- Дотримуватися всіх правил і вимог, що діють в університеті;

- Дотримуватися законів Катару та поведінки відповідно до вимог культури країни.

Складові частини стипендії:

Стипендія покриває весь період навчання студента згідно з навчальним планом, який включає наступне:

- Оплату навчання;

- Забезпечення студента житлом;

- Щомісячна стипендія;

- Медичне страхування;

- Витрати на візу, медичне обстеження та дозвіл на проживання;

- Рейсові авіаквитки в економ-класі (один квиток в обидві сторони за рік).

Контакти відділу по роботі з іноземними студентами:

Email: internationalstudents@lu.edu.qa