Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2007 рік

 
«Загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в системі соціальної політики»
 

Стожок Людмила Григорівна 
Дата захисту: 04.10.2007
Науковий керівник: к.е.н., доцент Гриненко Анатолій Михайлович

Дисертацію присвячено теоретико-методологічним і прикладним аспектам впровадження та функціонування загальнообов’язкового державного пенсійного страхування в системі соціальної політики. Опрацьовано концепцію соціально-економічної сутності державного пенсійного страхування як інституту соціальної політики та складової соціального страхування. Досліджено організаційно-економічні та соціальні особливості функціонування загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, джерела формування та управління функціонуванням державного пенсійного фонду. Розглянуто соціально-демографічні та ґендерні аспекти запровадження державного пенсійного страхування. Узагальнено зарубіжний досвід реформування пенсійної системи та обґрунтовано можливість і доцільність його використання в Україні. Визначено перспективні напрями удосконалення системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування в Україні.

Автореферат

 
«Ефективність реалізації активних програм сприяння зайнятості населення: методологія і практика оцінювання»
 

Вонберг Тетяна Вікторівна
Дата захисту: 06.12.2007
Науковий керівник: д.е.н., професор Колот Анатолій Михайлович

Дисертацію присвячено теоретико-методичним і прикладним засадам забезпечення ефективності реалізації активних програм сприяння зайнятості населення та розробленню рекомендацій щодо удосконалення методології її оцінювання. Сформовано авторський підхід до розуміння сутності понять «активна політика зайнятості населення», «активні програми зайнятості населення», «оцінювання соціально-економічної ефективності реалізації активних програм зайнятості населення». Виділено фактори впливу на ефективність реалізації активних програм на ринку праці, запропоновано їх класифікацію в залежності від ступеня впливу. Узагальнено методичне забезпечення оцінювання ефективності активних програм у відповідності з концептуальним положенням дослідження. Запропоновано методику оцінювання витрат на реалізацію активних програм сприяння зайнятості населення, що побудована на основі процесного підходу і враховує не тільки прямі, а й непрямі витрати на активні програми служби зайнятості. Удосконалено статистичні показники для розрахунку ефективності активних програм сприяння зайнятості населення, виділено наскрізні та специфічні показники для такого оцінювання. Розроблено та апробовано методику оцінювання ефективності активних програм соціологічними методами дослідження за критерієм «якість» на прикладі програми професійного навчання, запропоновано факторну модель оцінювання ефективності.

Автореферат

 
«Трудомісткість послуг з працевлаштування: методологія визначення та практика використання»
 

Кравчук Оксана Іванівна
Дата захисту: 06.12.2007
Науковий керівник: к.е.н., доцент Петюх Василь Миколайович

Дисертацію присвячено теоретико-методичним і практичним проблемним питанням визначення та використання трудомісткості послуг з працевлаштування. Методологічно обґрунтовано засади визначення трудомісткості послуг з працевлаштування з врахуванням трудомісткості структурованих і неструктурованих процедур обслуговування. Введено показник “чисельність умовних клієнтів організацій, які надають послуги з працевлаштування”, значення якого запропоновано розраховувати на основі середньої нормованої трудомісткості обслуговування одного роботодавця і шукача роботи. Удосконалено алгоритм визначення нормативів чисельності персоналу в розрізі категорій центрів зайнятості та функціональних напрямів надання послуг, в яких як трудомісткість одиниці послуги використано трудомісткість послуг з працевлаштування в розрахунку на одного умовного клієнта. Удосконалено методичні підходи до аналізу раціональності функціонального і сезонного розподілу чисельності персоналу організацій з працевлаштування на основі середнього трудового навантаження та запропоновано механізм перерозподілу функціонального навантаження персоналу базових центрів зайнятості протягом року з урахуванням сезонних періодів пере- та недонавантаження. Удосконалено аналітичний інструментарій визначення раціональності територіального (міжрайонного) розподілу чисельності персоналу організацій з працевлаштування та модель розрахунку нормативів загальної чисельності персоналу на базі кореляційно-регресійної залежності її від середньооблікової чисельності шукачів роботи й середньооблікової кількості роботодавців.

Автореферат

 
«Мотивація у механізмі підвищення продуктивності виробництва»
 

Чернушкіна Оксана Олександрівна
Дата захисту: 20.12.2007
Науковий керівник: к.е.н., професор Данюк Василь Макарович

Дисертацію присвячено теоретичному обґрунтуванню концептуальних засад мотивації персоналу та розробленню науково-методичних рекомендацій з формування системи мотивації працівників як складової механізму підвищення продуктивності виробництва. У роботі узагальнено теоретичні питання продуктивності виробництва; розроблено систему показників вимірювання та досліджено стан продуктивності промислових підприємств; обґрунтовано і застосовано теоретичну модель оцінювання впливу основних факторів, зокрема мотивації, на динаміку сукупної продуктивності економічної системи. Удосконалено теоретико-методологічні та прикладні засади формування системи мотивації працівників до продуктивної діяльності, обґрунтовано її елементи та принципи реалізації за сучасних економічних умов. Обґрунтовано необхідність і практичну можливість застосування інформаційних технологій у реалізації мотиваційного моніторингу як структурної складової системи мотивації персоналу.

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19