Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2010 рік

 
«Трудовий потенціал регіону: розвиток та збереження в сучасних економічних умовах»
 

Засанська Світлана Володимирівна 
Дата захисту: 23.09.2010
Науковий керівник: к.е.н., доцент Кушнір Ніна Борисівна

Дисертаційна робота присвячена теоретико-методичним проблемним питанням розвитку і збереження трудового потенціалу на рівні регіону в сучасних економічних умовах. В роботі запропоновано у структурі трудового потенціалу виділяти ієрархічний рівень «сім’я» та підібрано систему критеріїв і показників для його дослідження. Запропоновано методичний підхід до економічного оцінювання максимально можливого, реалізованого та невикористаного трудового потенціалу регіону, який дозволяє дослідити відтворювальний цикл трудового потенціалу на фазах його розвитку та використання, обґрунтувати резерви трудового потенціалу, розробити стратегічні програми соціально-економічного розвитку регіону. Розвинуто методичні та прикладні аспекти розуміння і вирішення проблемних питань розвитку і збереження трудового потенціалу в умовах фінансово-економічної кризи, а також обґрунтування резервів збереження трудового потенціалу регіону за рахунок імміграційних заходів. Для вдосконалення системи управління трудовим потенціалом регіону необхідно створити Програму збереження та розвитку трудового потенціалу регіону.

Автореферат

 
«Продуктивність праці в Україні: стан та організаційно-економічний механізм підвищення»
 

Пасека Анна Сергіївна
Дата захисту: 21.10.2010
Науковий керівник: 

 

Автореферат

 
«Освіта як чинник поліпшення демографічної ситуації»
 

Думанська Віта Петрівна
Дата захисту: 04.11.2010
Науковий керівник: д.е.н., професор Грішнова Олена Антонівна

Дисертацію присвячено розробці теоретико-методичних і прикладних засад дослідження освіти як чинника поліпшення демографічної ситуації та обґрунтуванню практичних рекомендацій щодо пом’якшення демографічної кризи за допомогою інструментів освітньої політики. Визначено роль інституту освіти в системі забезпечення ключових можливостей людського розвитку, обґрунтовано демографічне значення основних функцій інституту освіти й вектори їх впливу на репродуктивну та вітальну поведінку населення. Систематизовано основні напрями впливу освіченості населення на демографічну ситуацію. Розроблено та апробовано методику дослідження впливу освіченості населення на основні демографічні процеси, яка базується на використанні аналітичних індикаторів та економіко-математичного моделювання. Визначено пріоритети державної освітньої політики на кожному з рівнів системи освіти та запропоновано систему соціально-демографічних показників для оцінювання ефективності освітньої політики в умовах демографічної кризи, розроблено організаційно-економічний механізм поліпшення демографічної ситуації за допомогою інструментів освітньої політики

Автореферат

 
«Професійне навчання персоналу на виробництві та удосконалення його організаційно-економічного механізму»
 

Дрозач Максим Іванович
Дата захисту: 02.12.2010
Науковий керівник: д.е.н., професор Колот Анатолій Михайлович

Дисертація присвячена дослідженню теоретико-методологічних, методичних і практичних питань розвитку професійного навчання персоналу на виробництві та вдосконалення його організаційно-економічного механізму. На основі аналізу даних державної статистики та анкетних обстежень виявлено тенденції розвитку професійного навчання в Україні ти визначено чинники, які впливають на його розвиток. Розроблено перспективну модель організаційно-економічного механізму професійного навчання персоналу на виробництві, яка базується на інноваційному підході, передбачає оновлення процесу професійного навчання персоналу на виробництві (через упровадження допрофесійної підготовки, використання підвищення кваліфікації для кар’єрного зростання, запровадження часткових кваліфікацій) та визначає напрями вдосконалення організаційно-економічного забезпечення професійного навчання персоналу на виробництві (нормативно-правові, фінансово-економічні, організаційні, навчально-методичні та інформаційні).

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19